Migajace kontrolki esp

Awatar użytkownika
alpinestar

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:09
Auto: Astra H Gtc
Silnik: Z17DTH
Województwo: małopolskie

Migajace kontrolki esp

#11

Nieprzeczytany post autor: alpinestar »

Dokładnie tak jak kolega napisał na 99% wymiana regulatora napięcia za 60-70 zł wystarczy. To samo miał mój wujek w astrze g jak mu przeładowywało to też dyskotek się działa na zegarach do tego stopnia że nawet czasami wspomaganie odcinało. Najlepiej wybierz się do jakiegoś elektryka samochodowego i niech ci wyciągnie alternator i sprawdzi na maszynie.

Awatar użytkownika
1marian

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2011, 18:39
Imię: Mariusz
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: 1,7
Województwo: małopolskie

#12

Nieprzeczytany post autor: 1marian »

1marian pisze:QR_BBPOST Czesc drodzy klubowicze

mam taki problem od jakiś dwóch dni zazwyczaj podczas ruszania na jakiś moment zapalają się kontrolki esp abs i zaraz gasna ,oddalem auto do sprawdzonego warsztatu i diagnoza brzmi tak ze podobno jest jakiś problem z alternatorem cos tam za bardzo laduje ( nie znam się na tym ) elektryk powiedział ze na 99 % trzeba wymienić alternator jednak w 1% może być tak ze po wymianie będzie po staremu , cos wspominal ze musiałby zmierzyć napiecie dokładnie podczas tej usterki żeby mieć 100 % pewności . Co o tym myślicie mam czas do pon na decyzje ,

udało mi się nagrac krotki film :)

Astra J 1,7 cdti 125Km 2010 r

[External Link Removed for Guests]

EDIT:
Screenshot_20161209-162957.png
EDIT:
Screenshot_20161209-165027.png

Panowie znowu to samo po wymianie alternatora na nowy było dobrze az do dziś ,,wizyta u znanego mechanika i wniosek taki ze blad wychodzi brak zasilania tyle wiem , elektryk stwierdził ze najlepiej jezdzic poki nie będzie się swiecilo caly czas i wtedy znajdzie chochlika poki co pokasowal bledy i na razie nic nie szaleje , co dalej się okaze ;) ;)

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Biezpieczniki na akumulatorze sprawdz i wszystkie polaczenia wokol.
Nastepnym razem spisuj numer bledu ...
Ostatnio zmieniony 03 sty 2017, 19:14 przez czarnypiotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
1marian

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2011, 18:39
Imię: Mariusz
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: 1,7
Województwo: małopolskie

#14

Nieprzeczytany post autor: 1marian »

Sprawdzil mi bezpieczniki i akumulator przy okazji wczoraj jak zczytywal bledy to nie to niestety :cry:

ODPOWIEDZ