Problem ze spalinami

Awatar użytkownika
szczesik1992

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2023, 16:31
Imię: Patryk
Auto: Astra J
Silnik: 1,7CDTI
Rocznik: 2012
Województwo: mazowieckie

Problem ze spalinami

#1

Nieprzeczytany post autor: szczesik1992 »

Witam serdecznie,

Od pewnego czasu mam pewien problem z Astrą J, 1.7CDTI, 81kW, mianowicie:

W momencie dogrzewania silnika (temp. płynu chłodzącego w przedziale 60-85st C) widać i czuć spaliny, do tego stopnia, że raz policja mnie zatrzymała i "kazała zrobić z tym porządek" :) Gdy temperatura czynnika chłodzącego osiągnie wartość 90 st C wszystko wraca do normy tj. spalin nie widać i znika "brzydki" zapach. Temat testowany w lato i w zimie (naturalnie w lato jest zdecydowanie mniejszy "efekt problemu", ale na pewno się pojawia).
Wcześniej walczyłem z dpf'em, ale po wymianie czujnika temp spalin problem jego przytykania zniknął. Dodatkowo, po operacji wymiany czujnika, po pewnym czasie DPF dodatkowo czyszczony poprzez uruchomienie proceu samoczyszczenia wywołany komputerem u mechanika - komputer wskazał zapchanie DPF'a na poziomie 5%+- (dokładnie nie pamiętam ile, ale na pewno komputer nie chciał wprowadzić DPF w proces samoczyszczenia, więc filtr okazał się czysty). Dodam, że proces samoczyszczenia (wywołany przez automatykę auta, nie przez mechanika) działa, ale wydaje mi się że za rzadko. Wspominam o tym, bo być może tutaj jest problem. Mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałem :)

Macie jakieś pomysły?

Będę wdzięczny za pomoc.
Z góry dzięki! :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adasbb

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2023, 10:33
Imię: Adam
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: adasbb »

Cześć, u mnie problem ze śmierdzącymi spalinami rozwiązałem... wymieniając świece żarowe na nowe. I kopcenie zniknęło i smród.

ODPOWIEDZ