Astra J GTC 2.0 CDTI / wymiana oleju / rozrzad / smok olejowy / jaka cena??

Rumcajs997

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2016, 18:31
Imię: Michał
Auto: Astra J GTC 2.0 CDTI
Silnik: A20DTH
Rocznik: 2014
Województwo: Zagranica - UK

Astra J GTC 2.0 CDTI / wymiana oleju / rozrzad / smok olejowy / jaka cena??

#1

Nieprzeczytany post autor: Rumcajs997 »

Witajcie,

Mieszkam w UK, gdzie ceny mechanikow sa kosmiczne i chcialem zapytac ile taka usluga kosztowalaby w PL? Pacjent to Astra J GTC z 2014 roku / 2.0 CDTI 165km / 52tys mil przebieg.

Co do zrobienia:
1) Wymiana oleju / filtra
2) Wymiana rozrzadu
3) Skoro juz robie rozrzad i olej, to chcialbym wymienic tez "slynnego" smoka olejowego, czy jak to sie nazywa. Wydaje mi sie, ze na tej wycenie ponizej, mechanik zalozyl najgorszy mozliwy scenariusz, jesli chodzi o dostep, bo mowil, ze jesli dostep jest trudny, to wtedy musi policzyc 8h roboczogodzin, ale nie wie jak to wyglada w moim aucie.

Ile cos takiego moze kosztowac w PL mniej wiecej? Bo szczerze mowiac, wywalac ponad £1100 srednio mi sie podoba, kiedy to auto jest warte moze £5500, ale z drugiej strony jest na prawde w idealnym stanie, wiec nie chcialbym sprzedawac.

[External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PrzemekOpole

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2023, 21:47
Imię: Przemysław
Auto: Astra kombi J 2.0 CDTI automat
Silnik: A20DTH
Rocznik: 2013
Województwo: opolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: PrzemekOpole »

Dzisiaj odebrałem moją Astrę z ASO w Opolu po wymianie uszczelki smoka i oleju. Na oryginalnych częściach całość 832zł. Pytałem też o rozrząd, to części 1300zł(z pompą wody), robocizna ok 1000zł

robertsz

Astro-maniak
Posty: 422
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 25 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

PrzemekOpole pisze:
12 kwie 2024, 20:40
Dzisiaj odebrałem moją Astrę z ASO w Opolu po wymianie uszczelki smoka i oleju. Na oryginalnych częściach całość 832zł. Pytałem też o rozrząd, to części 1300zł(z pompą wody), robocizna ok 1000zł
Części to tam niewiele :)

Ale patrząc na te zdjęcia [External Link Removed for Guests]

można wywnioskować, że żeby zdjąć miskę trzeba rozpiąć wydech bo idzie pod miską i zdemontować półoś. Więc roboty jest trochę.
A że cenę za godzinę mają jaką mają to całość wychodzi sporo.

Awatar użytkownika
PrzemekOpole

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2023, 21:47
Imię: Przemysław
Auto: Astra kombi J 2.0 CDTI automat
Silnik: A20DTH
Rocznik: 2013
Województwo: opolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: PrzemekOpole »

U mnie jest skrzynia automatyczna, to roboty mniej i tylko dlatego się zdecydowałem na ASO. Kwestia demontażu miski olejowej i fabrycznych otworów w obudowie skrzyni biegów. W manualu mają przewidziane chyba 8 godzin i cena robi się trochę zaporowa.

ODPOWIEDZ