Komputer pokładowy

polonezwrc

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:11
Imię: Andrzej
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4T benzyna
Województwo: wielkopolskie

Komputer pokładowy

#1

Nieprzeczytany post autor: polonezwrc »

Witam. Jako że kupowałem auto z wystawy w salonie, nie mam opcji komputera pokładowego, który wskazywałby np. średnie spalanie. Tak przeglądając inne forum o Astrze, zauważyłem, że do starszych modeli montowane są wyświetlacze komputera pokładowego z nowszych modeli z takimi wskazaniami, i stąd moje pytanie, czy można za pomocą np zmiany oprogramowania dodać funkcje do wyświetlacza komputera pokładowego? Pozdrawiam

jacek_gti

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:32
Imię: Jacek
Auto: ASTRA IV
Silnik: 1.6 turbo

#2

Nieprzeczytany post autor: jacek_gti »

Jeżeli masz wyświetlacz graficzny między zegarami to jest duża szansa że da się to zrobić... Jak bedziesz w ASO to zapytaj tamtejszego elektryka to pewnie będzie wiedział coś więcej, ale np w Zafirze B przez programowanie dodałem kilka funkcji.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
jarusieczek

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:59
Imię: Jar
Auto: OPEL ASTRA IV
Silnik: 1.7 CDTI 110 KM

#3

Nieprzeczytany post autor: jarusieczek »

też mam taką wersję. Jak byłem w serwisie to pytałem o to i powiedzieli mi, że w astrze III można było wymienić soft i funkcje się pojawiały. Serwis powiedział, że w IV jeszcze tego nie robili.

Paok

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:17
Imię: Michał
Auto: Astra IV
Silnik: 1.6

#4

Nieprzeczytany post autor: Paok »

Witam.
Udało komuś się zmodyfikować komputer :) Podobnie jak kolega kupiłem auto powystawowe i mam komputer, który pokazuje wyłącznie przebieg, prędkość i żywotność oleju :(

Awatar użytkownika
mickzat

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2011, 20:10
Imię: Michał
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.4turbo

#5

Nieprzeczytany post autor: mickzat »

Cześc! Ja mam ten sam problem. Przyznam, że nie zwracałem na to większej uwagi konfugurując w salonie moje przyszłe autko, ale jak zacząłem nim jeździc to skromnośc opcji w komputerze pokładowym doskwiera. Zwłaszcza brak opcji "średniego spalania".
Do salonu wybiorę się pewnie za jakieś dwa -trzy tygodnie to zapytam z pewnością o możliwośc uzupełnienia oprogramowania (no i koszt takiej operacji) ale jak ktoś dowie się wcześniej to będę wdzięczny :)

Awatar użytkownika
mickzat

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2011, 20:10
Imię: Michał
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.4turbo

#6

Nieprzeczytany post autor: mickzat »

Byłem wczoraj w ASO i pytałem o możliwośc uzupełnienia "komputera pokładowego" o funkcję średniego spalania. Powiedziano mi że jeszcze tego nie robili w Astrach IV ale nie wykluczone że jest to możliwe w samochodach posiadających elektroniczną klimatyzację. Z braku czasu nie zgłębiłem tematu ale przy pierwszym przeglądzie elektryk z ASO będzie wiedział więcej, chyba że ktoś z Was przerobił już ten temat "w praktyce"...

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#7

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Panowie pytanie czy w lewej dźwignie (tam gdzie uruchamiacie kierunkowskazy i światłą długie) macie przełącznik z funkcją MENU i przycisk SET CLR. Tam obsługuje się komputer pokładowy.

Jezeli macie, to jest mozliwość zaprogramowania komputera - w innym przypadku NIE :)

Paok

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:17
Imię: Michał
Auto: Astra IV
Silnik: 1.6

#8

Nieprzeczytany post autor: Paok »

Przed świętami wielkanocnymi byłem w serwisie, mieli skontaktować się z działem technicznym ale coś im długo to zajmuję. Już zwątpiłem w to że będę miał średnie spalanie :(

Paok

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:17
Imię: Michał
Auto: Astra IV
Silnik: 1.6

#9

Nieprzeczytany post autor: Paok »

W serwisie powiedzieli mi że na obecną chwilę nie jest możliwe wgranie oprogramowania włączającego funkcje średniego spalania itd... :(

canni

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 09 cze 2011, 14:24
Imię: Darek
Auto: Astra J
Silnik: 1,7 CDTI 110km

#10

Nieprzeczytany post autor: canni »

Pozytywna wiadomość, da się! :)

Moja Astra J, miała tylko wyświetlanie dwóch dodatkowych liczników kilometrów na wyświetlaczu pomiędzy zegarami, w ASO "odblokowali" mi średnie spalanie, chwilowe spalanie, wyświetlanie prędkości aktualnej na cyfrowym wyświetlaczu itp.

Nie trzeba wgrywać nowych softów itp. te funkcje są po prostu zablokowane, jak dla mnie chłopaki zrobili mi to za free, także nie jestem w stanie powiedzieć ile za coś takiego będą chcieli w ASO.

Chętni niech piszą do mnie na PW, w którym ASO "wiedzą jak" to odblokować :) (Kraków)

ODPOWIEDZ