Bagażnik dachowy/belki - jakich używacie?

ACextreme

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 07 lut 2012, 18:36
Imię: Szymon
Auto: Opel Astra Cosmo
Silnik: 1.4Turbo 140KM
Województwo: śląskie

Bagażnik dachowy/belki - jakich używacie?

#1

Nieprzeczytany post autor: ACextreme »

Za niedługo będę musiał kupić bagażnik bazowy (belki) do swojej Astry.
Ważne aby były aluminiowe i ładne... to tyle, gdyż z rowerami na dachu szybko jeździł nie będę.
Mocowanie tylko pod fabryczne gniazda w rynienkach - nie rozumiem mocowania dodatkowo blachami pod uszczelki :?

Jakich bagażników bazowych używacie? Może macie jakieś porady, typy czy szczegóły, o których warto pamiętać?
Ogólnie najprościej byłoby znaleźć w rozsądnej cenie (poniżej 500zł?) oryginalne belki, lecz chciałbym mieć też jakąś alternatywę.

Jak na razie znalazłem:
[External Link Removed for Guests]

oraz wyraźnie droższe Thule za 600-800zł - nie mam pojęcia czy jest w nich za co dopłacać.

Będę wdzięczny za porady.

marianxx

Astro-maniak
Posty: 242
Rejestracja: 02 cze 2011, 15:29
Imię: Mariusz
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 110KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Marki

#2

Nieprzeczytany post autor: marianxx »

Ja kupiłem thule - za 645 rok temu.
Jestem zadowolony, bo i kształt stóp jest ładny i się to wszystko komponuje z Asterką.
Astra IV Sport, 1.7 110KM

[External Link Removed for Guests]

astrajot

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:36
Auto: Astra J
Województwo: warmińsko-mazurskie

#3

Nieprzeczytany post autor: astrajot »

Witajcie,

Przymierzam się do zakupu bagażnika rowerowego do astry J HB. Co możecie polecić? Bardziej na dach czy klapę? Doszły mnie słuchy, że te na klapę potrafią uszkodzić samochód itp. Prawda to, że te zaczepy mogą uszkodzić karoserię?

Dzięki i pozdrawiam.

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

Rozumiem, że haka nie masz?
Ja zdecydowanie wolę dach. Tak wożę w moim Mondku i tak planuję w Astrze. Taka moja subiektywna ocena. Auto nie jest "vanowate" czyli z wysokością nie będzie problemu. Wydaje mi się, że na dachu mniej się brudzą w przypadku deszczu. Poza tym, na tunele i garaż uważam a czy mijający mnie kolo będzie uważał na poszerzone o rowery auto?
No i bezproblemowy dostęp do bagażnika.
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

lukaszSBE

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:27
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lukaszSBE »

to wszystko zależy od tego jak często będziesz używał?

Bo jeśli sporadycznie to polecam na klapę. Mam taki, używam rzadko ale jest w porządku. Do bagażnika jest utrudniony dostęp - to fakt.. ale czy podczas transportu akurat koniecznie musisz tam zaglądać? :) też chyba w wyjątkowych sytuacjach..

wielkich oporów powietrza nie odczuwałem, zalecana prędkość max 100 km/h i tyle jechałem, daje radę :)
bagażnik na klapę marki Norauto

co do dachu nie wiem, nie wypowiadam się..
przemyśl jak często będziesz korzystał ...

astrajot

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:36
Auto: Astra J
Województwo: warmińsko-mazurskie

#6

Nieprzeczytany post autor: astrajot »

Często nie... myślę, że max raz na dwa tygodnie na weekendowy wypad. Widziałem kilka modeli.... to że opiera się bagażnik o tylną szybę nie szkodzi jej? Nie ma ryzyka rozsypania na wybojach jak się oprze?

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

Ja bym z szybą uważał. Już raz wymieniałem przednią w Swifcie a poszła podobno od plastikowych podkładek dystansowych. Tak czy siak trzeba jakoś zamortyzować dobrze stopy.
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

ja mam do f kombi bagażnik na klape który nie opiera się w żadnym miejscu o tylną szybę . Dodatkowo jeśli chodzi o bagażnik na klapę to radzę się zorientować czy rowery nie zasłaniają tablicy rejestracyjnej i świateł. Pal sześć mandat i zasłonięcie tablicy, ale jak zasłaniają światła to robi się niebezpiecznie dla Ciebie i dla innych użytkowników drogi. Rozwiązaniem jest oczywiście zamontowanie dodatkowej tablicy ze światłami i rejestracją z tyłu na rowerach albo bagażniku ale to dodatkowe koszty i trochę zabawy z podłączeniem elektryki. Ja kupiłem coś co się nazywa Padova 3 przy odpowiednim ustawieniu nie zasłania tablicy ani świateł. Dodatkowo zawsze to mniejsze opory w czasie jazdy jak nie masz na dachu rowerów i łatwiej je tam włożyć i zdjąć samemu. Minusem jest zapewne troche mniejsza stabilność niż na dachu w konkretnym uchwycie.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
widmofpcs

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 06 lip 2014, 21:21
Imię: Bartek
Auto: Astra J
Silnik: 17 DTR
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: widmofpcs »

Odgrzewam temat. Nie wiecie może, czy do Astry J 5D pasują belki poprzeczne z Astry H 5D ??
Byłbym wdzięczny za poradę.

Edit: OK, zapewne nie pasują, na wszystkich aukcjach allegro jest rozróżnienie na astrę H i J. Ale i tak będę wdzięczny jeśli ktoś to potwierdzi.

mecenas

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 05 wrz 2014, 21:46
Imię: Sławek
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: mecenas »

Mam Thule Wingbar i są bardzo dobre. Do 120km/h bez zauważalnego wzrostu hałasu.

ODPOWIEDZ