Nie mogę otworzyć drzwi wsadzając kluczyk to zamka

Awatar użytkownika
andrejkoo

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2018, 11:19
Imię: Andrzej
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

Nie mogę otworzyć drzwi wsadzając kluczyk to zamka

#1

Nieprzeczytany post autor: andrejkoo »

Witam,
Mam Astrę J z 2009r. hatchback 1,6 benzyna 115km
Mam problem podczas otwierania samochodu, nie mogę otworzyć drzwi wsadzając kluczyk do zamka, nie mogę go przekręcić. Auto kupiłem od handlarza jest sprowadzane z Niemiec i dopiero po roku odkryłem że coś jest nie tak z zamkiem w drzwiach. Do tej pory do otwarcia drzwi używałem pilota ale boję się że jak mi wysiądzie bateria albo akumulator to nie będę mógł wejść do samochodu. Czy ktoś miał podobny problem, może wystarczy tylko popsikać jakimś WD40 może coś mechanizm zardzewiał albo jest uszkodzony. Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną? i jeszcze tak głupio zapytam czy te samochody mają jakąś blokadę do otwierania drzwi z kluczyka?

robertsz

Astro-maniak
Posty: 422
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 25 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

Blokad żadnych nie powinno być, normalnie wkładasz kluczyk, przekręcasz i tyle.
Jeśli od 2009 roku nikt nie używał zamka to mógł się zapiec od brudu, spróbuj popsikać i rozruszać zamek.

Masz druki komplet kluczyków? Jak masz to spróbuj drugim.
Samochód nie był przypadkiem bity? Może handlarz wymienił całe drzwi razem z zamkiem i kluczyk po prostu nie będzie pasował.

Lamix

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 31 sie 2017, 13:38
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Lamix »

O tym samym pomyślałem co kolega wyżej, że całe drzwi mogły być wymienione.

PeterG

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 09 sie 2018, 13:10
Imię: Piotr
Auto: Astra J
Silnik: A 14 NET
Województwo: łódzkie
Pomocny: 11 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: PeterG »

Radzę sprawdzić dokładnie to oczym wspominają przedmówcy ... Niestety coraz częściej nie opłaca się robić i wymienia się całe elementy.... Czyli drzwi mogły być wymieniane.
Sorry za OT, sprawdzałem ostatnio dla kolegi auto niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Błotnik przedni i drzwi kierowcy ewidentnie wymieniane.... Spokojnie można było zobaczyć. Ale najlepsze były progi po otwarciu drzwi wartości powyżej 2000 mikronow. Taki ciekawy przypadek.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2018, 20:51 przez PeterG, łącznie zmieniany 1 raz.

darkosxp

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 03 sie 2014, 11:09
Auto: ASTRA
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: darkosxp »

Spróbuj popsikac silikonem w sprayu i powoli wkładaj kluczyk nawet lekko na sile miałem podobnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
andrejkoo

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2018, 11:19
Imię: Andrzej
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: andrejkoo »

Dziękuję za odpowiedzi, sprawdzałem drugim kluczykiem i też się nie da otworzyć, może rzeczywiście drzwi są wstawiane ale przy kupnie sprawdzałem czujnikiem lakieru i nic nie wskazywało na to żeby coś było nie tak, musieli by dokładnie wstawić drzwi o takim samym kolorze. Spróbuję tak jak radzi darkosxp popsikać czymś, może być coś w stylu WD40 czy lepiej rzeczywiście kupić silikon w sprayu?

EDIT:
darkosxp pisze:QR_BBPOST Spróbuj popsikac silikonem w sprayu i powoli wkładaj kluczyk nawet lekko na sile miałem podobnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Darkosxp proszę jeszcze o info, czy jak popsikałeś silikonowy sprayem to czy bardzo ciężko było otworzyć samochód? chodzi mi o siłę i czy długo z tym walczyłeś, czy po popsikaniu odczekałeś jakiś czas czy od razu przekręcałeś nie chcę czegoś w kluczyku lub w zamku uszkodzić.

Awatar użytkownika
Boyka

Astro-maniak
Posty: 178
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:31
Auto: Astra J
Silnik: B14NET+
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 6 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Boyka »

andrejkoo pisze:QR_BBPOST musieli by dokładnie wstawić drzwi o takim samym kolorze.
Właśnie o to dokładnie chodzi w tej zabawie :twisted: Handlarze muszą nowsze metody wymyślać, żeby przechytrzyć coraz bardziej świadomych kupujących, także wstawianie nowych drzwi czy ćwiar pod kolor samochodu to już normalka.

PeterG

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 09 sie 2018, 13:10
Imię: Piotr
Auto: Astra J
Silnik: A 14 NET
Województwo: łódzkie
Pomocny: 11 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: PeterG »

Sorry za OT .... Teraz od dawna już kupuje się rozbite auta, które są z grubsza naprawiane i sprzedawane jako lekko uszkodzone. Wtedy ewentualny nabywca "niby" widzi co i jak było uszkodzone. Nie zdaje sobie sprawy że tak naprawdę zarysowanie błotnika to "truskawka na torcie" handlarza, który wcześniej wstawiał ćwiartkę.

SebaStaś

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 lut 2016, 17:44
Imię: SEBA
Auto: Astra J Sedan
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#9

Nieprzeczytany post autor: SebaStaś »

Nie stresował bym kolegi niepotrzebnie
Kluczyk już nie działa bo się zamek zapiekł od tego że helmut otwierał z pilota. Zdarza się tak we wszystkich autach nie tylko w Oplach spróbuj popracować nad rozruszaniem zamka.

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 344
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Niestety problem dopadł i mnie. Auto ma 7 lat, mam je od nowości i nigdy nie używałem ręcznego otwierania drzwi kierowcy. Czasami tylko popsikałem do środka jakiś smar (może 3-4 razy w ciągu tych 7 lat i też nie było go przesadnie dużo). Po przebojach z wymianą ogranicznika postanowiłem sprawdzić, czy wszystko działa w tym otwieranie z kluczyka włożonego do zamka. No i nie działa. Kluczyk się nie chce przekręcić (wchodzi cały i można odrobinę go przesunąć w lewo/prawo). Napsikałem solidnie do środka zamka WD-40, psiknąłem trochę smaru, później znowu WD-40. Próbowałem rozruszać zamek, ale bez skutku. Planuje psikać do środka WD-40 przez kolejne dni, ale może jest jakiś lepszy środek do tego? Chciałbym uniknąć ponownego demontażu boczka tapicerki, bo podejrzewam że trzeba go zdemontować żeby wyjąć zamek.

ODPOWIEDZ