Przypalona tarcza sprzęgła Opel Astra J 1.6 2009

Awatar użytkownika
Damianello

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2016, 8:52
Auto: Astra J
Województwo: podkarpackie

Przypalona tarcza sprzęgła Opel Astra J 1.6 2009

#1

Nieprzeczytany post autor: Damianello »

Mam taki problem: 1,5 tygodnia temu zakopałem się w błocie. Próbowałem się wydostać, ostro gazowałem przez jakiś czas i pojawił się nieprzyjemny zapach. Czasami go czuć a czasami nie. Byłem u mechanika, powiedział, że tarcza sprzęgła jest przypalona i wyczyścił wióry w skrzyni. Mi się wydaje że sprzęgło chodzi sprawnie. Czy można jeździć czy lepiej wymienić sprzęgło/tarczę? Czy w razie czego trzeba wymienić samą tarczę czy trzeba wymieniać cały system?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

dlugo to trwalo ? czy smierdzialo bardzo mocno ?

jesli sprzeglo sie nie slizga i nie szarpie to jezdzic obserwowac.

Awatar użytkownika
Damianello

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2016, 8:52
Auto: Astra J
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: Damianello »

30 - 40 minut z przerwami. Wtedy śmierdziało mocno. a teraz to różnie. Mechanik mówił że u mnie grubość tarczy sprzęgła to około 9 mm a mam zciachaną do 5 mm
Ostatnio zmieniony 22 lis 2016, 12:26 przez Damianello, łącznie zmieniany 1 raz.

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#4

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Sprzeglo ze zuzycia tarczy nie pada odrazu.Zacznie sie slizgac.Wiec jak zrob tak jak mowi kolega czarnypiotrek, . Obserwuj czy nie ma uslizgow podczas zmiany biegow.Nawet jak by byly to zazwyczaj dojedziesz spokojnie do warsztatu lub domu.Jesli benda to napewno bedna sie powiekszac,wtedy muszisz wymienic sprzeglo.Teraz poprostu zwroc troszke wieksza uwage na to i na ew.odglosy.

Awatar użytkownika
Damianello

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2016, 8:52
Auto: Astra J
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: Damianello »

odgłosy przy sprzęgle i zmianie biegów? czy odgłosy pracy silnika? (sorry za takie pytania, ale jestem laikiem), a ten zapach może zaniknąć czy raczej będzie dłużej trwał?

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#6

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Zapach raczej zniknie(teraz te wlokna sie przypalaja),odglosy podczas puszczania sprzegla czy nie slychac jakiegos tarcia ,odglosow "szlifowania".Nie mniej jesli mechanik mowi prawde na temat grubosci tarczy ,to chyba juz warto miec na uwadze w niedalekiej przyslosci sprzegla.

Awatar użytkownika
Damianello

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2016, 8:52
Auto: Astra J
Województwo: podkarpackie

#7

Nieprzeczytany post autor: Damianello »

czeka mnie teraz dłuższa jazda ok. 600 km. Nie powinno być problemów, czy raczej coś zadziałać na szybko i wymienić sprzęgło?

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#8

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Jesli sie nie slizga to ja bym zostawil.Jednak ciezko tak na odleglosc diagnozowac.Spraedz czy jak puscisz sprzeglo na pierwszym biegu i bedziesz jechal bez gazu,czy po wcisnieciu gazu do oporu i gwaltownym przyspieszeniu nie bedzie uslizgu.Przy tej mocy i turbo dziurze powinno dac to jakis obraz stanu sprzegla.Reasumujac jesli teraz sie nie slizga jadac troche ostrzej i nie widziz zmiamy w pracy ,to zostaw je.

Awatar użytkownika
Damianello

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2016, 8:52
Auto: Astra J
Województwo: podkarpackie

#9

Nieprzeczytany post autor: Damianello »

ok. wielkie dzięki

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#10

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Moze jeszcze niech mechanik sie przejedzie,bedziesz mial wieksza pewnosc skoro jak piszesz jestes laikiem.

ODPOWIEDZ