Alumy 18"/19" w benzynie 1,6 115KM - ma ktoś?

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

Alumy 18"/19" w benzynie 1,6 115KM - ma ktoś?

#1

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

Ma ktoś alumy, najlepiej fabryczne w Astrze z silnikiem 1,6 benzyna 115KM (bez turbo)? Wiem, że są tam inne rozstawy śrub i średnica otworu centrującego ale chciałbym zasięgnąć opinii jak autko z takim silnikiem jeździ na większych felach (może z Insigni albo z Vectry coś podejdzie), czy auto nie zamula, spalanie czy nie wzrasta drastycznie? Chciałbym wsadzić do mojej przyszłej asterki (odbieram do końca tygodnia) coś większego po zimie i chciałbym się już zacząć rozglądać...

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#2

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

No wiesz jeżeli lubisz cruzing po mieście albo do pracy ciągle z górki to jak najbardziej :) Pamiętaj że do takiej felgi założysz szersze opony, które będą powodowały większe opory toczenia a przez to wzrośnie spalanie. Nie osiągniesz takich wyników jak na chwilę obecną jeżeli chodzi o przyspieszenie i v-max. Spalanie pewnie wzrośnie o ok 1l.

dla mnie to pomyłka!

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

Coś takiego przerabiałem z Focusem MK I FL z silnikiem 1,6 benz 100KM - zmieniłem fabryczne 195/60/15" na fabryczne 215/40/17" no i fakt - było ciut wolniej, spalało więcej ale dawało radę. Chciałbym zmienić ze względu na lepsze właściwości jezdne, nie zależy mi na +10pkt. do szpanu na wsi.

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#4

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Ale o jakich właściwościach mówisz? O trzymaniu bocznym w zakrętach? Pomyśl o komforcie jazdy na takie 19"... ja teraz sprzedałem taki samochód i we wrześniu przyjedzie ale będzie miał silnik A20DTH 165KM i 350Nm więc tam sobie poradzi ale klient wie że ochraniacz na zęby trzeba założyć.

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

No m.in. o trzymaniu bocznym. W focusie nie zauważyłem pogorszenia komfortu jazdy po dziurach. Potestuje te 17-tki i spróbuję się przejechać na czymś większym. Byc może nie będzie konieczności zmiany kół na większe...

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#6

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Ja mam 17" i uwierz mi że jest dobrze :) Bałbym się wieksze zakładać przy naszych drogach, aczkolweik Grzechu ma 18" i nie narzeka

Awatar użytkownika
Grzechu2011

Astro-maniak
Posty: 1007
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:22
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Niepołomice
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: Grzechu2011 »

Grzechu potwierdza :D

P.S. w poprzedni aucie tez miałem 18 a autko miało też 100KM golf 4 1.6 16v!! trzeba uważać na dziurach ale najmniej przyjemne są poprzeczne muldy!! w tedy jest nie ciekawie! wracając do Astry to tu jest o tyle problem że autko jest dużych gabarytów i nawet 18 ginie w nim!! 19 wygląda już miodzio!!!! ale przy 100 kucykach zamuli się nie miłosiernie,szczególnie przy ruszaniu!
[External Link Removed for Guests]

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#8

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Tak jak offtop ale lekko w temacie jednak

Pod koniec września wrzucę zdjęcia fajnej Astry. Właśnie na 19" z pakietem OPC Line i flexride'm. A do tego 2.0 diesel w automacie 165KM, oczywiscie AFL + navi. Będzie co oglądać :) Klient kupił jako prezent dla żony :shock:

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

Tak a propos Asterek na dużych kołach - ostatnio przeglądając angielskie forum Astry natknąłem się na "2011 Opel Astra MK6 1,7CDTi Sports Tourer Cosmo OPC-line", gdzie właściciel pisze: "ended up with 20x8,5 et43 with 235/35 tires all round". Wygląda nieźle...
Obrazek

jacek_gti

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:32
Imię: Jacek
Auto: ASTRA IV
Silnik: 1.6 turbo

#10

Nieprzeczytany post autor: jacek_gti »

Diesel ma zdecydowanie większy moment obrotowy dniż benzyna bez turbo, druga sprawa to nasze piekne gładkie i szerokie drogi :D

ODPOWIEDZ