Opony 17`- pytanie

daniel95

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 11 gru 2015, 11:24
Imię: Daniel
Auto: Astra J ST
Silnik: B14NET LPG
Województwo: mazowieckie

Opony 17`- pytanie

#41

Nieprzeczytany post autor: daniel95 »

właśnie o tym piszę, "odpowiedni profil" :)
jeśli jest założona opona która nie jest w homologacji auta, znaczy auto nie jest używane zgodnie z przeznaczeniem. Podobnie się ma zakładanie felg o parametrach niezgodnych z homologacja auta.9 np. zmieniony zakres ET) - dla wyjaśnienia nie twierdzę, że to norma, ale spotkałem się z takimi praktykami.

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Misza pisze:QR_BBPOST 225/50/17 - ostatnio kupiłem Nokiany WR D3 za 366zł szt. :)

Tak nawiasem - też zastanawiałem się czy nie założyć 215. Ale po co? Ale stwierdziłem, że nie widzę żadnych zalet takiego rozwiązania. Żeby chociaż wyraźnie tańsze byly.
Możesz mi napisać jak na tych oponach się jeździ? Słyszałem, że są bardzo ciężkie w wyważeniu i jest na nie dużo reklamacji. Czy to prawda? Masz jakieś problemy z nimi. Ponoć są bardzo twarde.
Opisz jak możesz cos więcej. Jestem właśnie nimi zainteresowany.

Jeszcze jedna kwestia.
Jestem po wizytach w kilku wulkanizacjach i odpowiedzi ludzi są trochę inne niż podane powyżej.
Mianowicie:
posiadam felgi aluminiowe o rozmiarze 225/50R17. Na zimę chce założyć koła stalowe. Tam gdzie byłem i dzwoniłem podali mi, że powinien być rozmiar 205/60R16, a w tabeli powyżej jest napisane 215/60R16. Mowa oczywiście przy silniku 2.0 CDTI
Czy ktoś może mi podać jaki rozmiar posiada na kołach w rozmiarze R16 od nowości?
Ostatnio zmieniony 14 lis 2016, 16:19 przez kecram, łącznie zmieniany 1 raz.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#43

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

kecram pisze:QR_BBPOST Czy ktoś może mi podać jaki rozmiar posiada na kołach w rozmiarze R16 od nowości?
Instrukcja do auta. :) na koncu jest cala rozpiska wszystkich rozmiarow pod konkretny silnik.
Jeszcze tu poczytaj:
http://astraklub.pl/viewtopic.php?f=167 ... &start=390
Ostatnio zmieniony 14 lis 2016, 16:25 przez czarnypiotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#44

Nieprzeczytany post autor: kecram »

No tak, faktycznie mogą występować. Więc ok.
Teraz tylko dylemat między Kleber HP# wzmacniane, a Nokian WRD3 lub WRD4. Boję się, że Nokiany mogą być za twarde.
Ktoś ma jakieś porównanie tych opon? Ktoś ich używał?

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: Misza »

kecram pisze:QR_BBPOST
Misza pisze:QR_BBPOST 225/50/17 - ostatnio kupiłem Nokiany WR D3 za 366zł szt. :)

Tak nawiasem - też zastanawiałem się czy nie założyć 215. Ale po co? Ale stwierdziłem, że nie widzę żadnych zalet takiego rozwiązania. Żeby chociaż wyraźnie tańsze byly.
Możesz mi napisać jak na tych oponach się jeździ? Słyszałem, że są bardzo ciężkie w wyważeniu i jest na nie dużo reklamacji. Czy to prawda? Masz jakieś problemy z nimi. Ponoć są bardzo twarde.
Opisz jak możesz cos więcej. Jestem właśnie nimi zainteresowany.

Jeszcze jedna kwestia.
Jestem po wizytach w kilku wulkanizacjach i odpowiedzi ludzi są trochę inne niż podane powyżej.
Mianowicie:
posiadam felgi aluminiowe o rozmiarze 225/50R17. Na zimę chce założyć koła stalowe. Tam gdzie byłem i dzwoniłem podali mi, że powinien być rozmiar 205/60R16, a w tabeli powyżej jest napisane 215/60R16. Mowa oczywiście przy silniku 2.0 CDTI
Czy ktoś może mi podać jaki rozmiar posiada na kołach w rozmiarze R16 od nowości?
Co do Nokianów - moje z Rosji. W ten weekend jechałem Ełk - Bydgoszcz i powrót. Różnymi drogami z różnymi prędkościami. Szumią deko bardziej niż Potenza S001 (o nich deko później) ale, to szum mało dokuczliwy. Śniegu trochę liznęły - nie na tyle, żeby wydac jakąś wiążącą opinię - bez trudu ubiegłem drogowców zanim zdążyli posprzątać śnieg ze środy. Na zalegającym śniegu trakcja zdawała się być ok. Jako, że nie znamy się z tymi kapciami, to nie szarżowałem ;) Przy przyśpieszaniu nie ciągało po całej jezdni, ABS przy mocnijeszym hamowaniu uruchamiał się później niż spodziewałem się ale nie wiem czy nie wynika, to z tego, że było mniej ślisko niż mi się wydawało. Jeżdżę na 225/50 R17 w lato i zimę i nie widzę powodu dlaczego miałbym w zimę zakładać R16 - chyba, że z oszczędności.
Jeśli chodzi o twardośc, to moja opinia nie będzie miarojdajna - opony na lato kupiłem niestety RFT (Bridgestonowe oznaczenie Run on Flat) - każda inna opona o klasycznej konstrukcji, jaka twarda by nie była i tak będzie bardziej miękka niż RoF. Nokiany mam napompowane "eco" (zdaje się 2.7 atm) i sycę się komfortem - serio :)
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
Szprynkiel

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 20 kwie 2015, 23:01
Auto: Astra J HB
Silnik: A16XER
Województwo: lubuskie
Pomocny: 1 raz

#46

Nieprzeczytany post autor: Szprynkiel »

Mam Nokiany WR D4. Po wyjeździe w góry na nieodśnieżonych drogach w zeszłym tygodniu stwierdzam, że na zimę tylko Nokian. Pod oblodzoną górę tam gdzie ja na Nokianach podjechałem z zatrzymanego startu, zimowe Continentale nie dały rady nawet z rozpędu. Wiek obu kompletów opon jak i głębokość bieżnika bardzo zbliżone, rozmiar ten sam.
1996 Astra F kombi X20XEV --> 2007 Vectra C kombi Z19DT --> 2014 Astra J HB A16XER
Obrazek

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 42 razy

#47

Nieprzeczytany post autor: melon »

Nie ma opon idealnych.
Mnie Continentale nigdy nie zawiodły. TS830 i TS830P.

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#48

Nieprzeczytany post autor: kecram »

No właśnie tak jak napisał Melon. Nie ma opon idealnych. Pytałem o Nokiany, gdyż w serwisie powiedzieli, że ciężko je wyważyć. Czasami bywają z nimi problemy. Dlaczego pytałem o 16. Dlatego, żeby przyoszczędzić trochę zawieszenie. Nie ukrywajmy tego zdecydowanie po naszych zimowych drogach zdecydowanie mniej będzie płakało auto na wyższym profilu. !7 zostawiam tylko na lato. Zdecydowałem się jednak na zakup już sprawdzonych na innym aucie Kleberów lecz nowy model. Nigdy mnie nie zawiodły nawet na mokrym o czym świadczy klasa B. Są bardzo ciche i dobrze się prowadzą. Najważniejsze to parametry C i B oraz głośność 69 dB
No i jeszcze jedno - Continentale ContiSportContact są potwornie głośne - 75dB mówi samo za siebie :(
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, 14:32 przez kecram, łącznie zmieniany 1 raz.

bilbo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 25 sie 2014, 6:07
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 B
Województwo: mazowieckie

#49

Nieprzeczytany post autor: bilbo »

melon pisze:QR_BBPOST Nie ma opon idealnych.
Mnie Continentale nigdy nie zawiodły. TS830 i TS830P.

Continetnale, Michelin, Dunlopy i Nokiany - to jest czwórka producentów opon, które brałbym w ciemno. Fakt, może i trzeba za nie więcej zapłacić, no ale coś za coś. Bezpieczeństwo, przyczepność, pewność swoje kosztuje.
Na oponeo znalazłem kiedyś interesujący zestawienie z podziałem na producentów opon i klasy opon: [External Link Removed for Guests]
Zostali w nim podzieleni na 3 koszyki.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, 9:26 przez bilbo, łącznie zmieniany 2 razy.
L

Awatar użytkownika
BARTEKK83

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2016, 21:06
Imię: Bartek
Auto: Astra J
Województwo: zachodniopomorskie

#50

Nieprzeczytany post autor: BARTEKK83 »

Witam mam pytanie posiadam felgi 17 x 7j opona 225/50/17 mam okazje kupic felgi alu oploskie ale 17x7,5j et44 i tez opona 225/50/17 czy beda pasowaly ??
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 21:42 przez BARTEKK83, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ