Akcje serwisowe

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

Akcje serwisowe

#1

Nieprzeczytany post autor: faza »

Może wpisujmy w tym temacie na jakie akcje serwisowe się łapaliśmy w swoich astrach J, może pomoże to w przyszłości z jakimiś problemami.

Tomek-G-dz

Astro-maniak
Posty: 164
Rejestracja: 16 wrz 2008, 9:45
Imię: Tomek
Auto: Astra IV J
Silnik: 1,6 16v 115km
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek-G-dz »

Witam, mnie wołali na wymianę czujnika hamulca i sprzęgła, dodatkowo wymieniali mocowanie wycieraczki przedniej lewej, najprawdopodobniej w niektórych egzemplarzach pracownik źle mocował wycieraczkę szyby. Natomiast te czujniki powodowały pulsowanie świateł stopu. Wymieniali z konieczności, choć u mnie było wszystko ok. Pozdrawiam.
Asrta IV 1,6 16V 115 km enjoy pakiet Techno + alu 17

[External Link Removed for Guests]

olo40

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 28 lut 2011, 18:40
Imię: nieznane
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 115KM
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: olo40 »

Witam.
U mnie również wymienili jakieś tam czujniki na pedałach chociaż wszystko było OK... było bo teraz jak się zrobiło ciepło to przy naciskaniu pedału sprzęgła słychać jak przeskakuje/strzela jakaś sprężyna na tym pedale...
Ponadto poprawiono mocowanie obudowy akumulatora- modernizacja polegała na dodatkowym przypięciu obudowy akku opaską zaciskową- paranoja. Teraz żeby dostać się do akku trzeba ciąć tę opaskę.
Pozdr

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Przy przeglądzie zrobili mi to samo, ta opaska to rozwiązanie lat 70 ubiegłego wieku... paranoja...

polonezwrc

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:11
Imię: Andrzej
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4T benzyna
Województwo: wielkopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: polonezwrc »

Witam. Mnie wezwali w listopadzie, chodziło o jakąś osłonę turbiny (mam 1.4T ale szczegółów nie znam).

jacek_gti

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:32
Imię: Jacek
Auto: ASTRA IV
Silnik: 1.6 turbo

#6

Nieprzeczytany post autor: jacek_gti »

olo40 pisze:Witam.
U mnie również wymienili jakieś tam czujniki na pedałach chociaż wszystko było OK... było bo teraz jak się zrobiło ciepło to przy naciskaniu pedału sprzęgła słychać jak przeskakuje/strzela jakaś sprężyna na tym pedale...
Ponadto poprawiono mocowanie obudowy akumulatora- modernizacja polegała na dodatkowym przypięciu obudowy akku opaską zaciskową- paranoja. Teraz żeby dostać się do akku trzeba ciąć tę opaskę.
Pozdr

U mnie robili to samo, ale w pedale nic nie strzela i nie słychać żadnej sprężynki.
[External Link Removed for Guests]

jacek83

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 sty 2011, 11:50
Imię: kot
Województwo: pomorskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: jacek83 »

Tomek-G-dz pisze:Witam, mnie wołali na wymianę czujnika hamulca i sprzęgła, dodatkowo wymieniali mocowanie wycieraczki przedniej lewej, najprawdopodobniej w niektórych egzemplarzach pracownik źle mocował wycieraczkę szyby. Natomiast te czujniki powodowały pulsowanie świateł stopu. Wymieniali z konieczności, choć u mnie było wszystko ok. Pozdrawiam.

No własnie zauważyłem u siebie, że jak lekko naciskam hamulec to światła stopu mrugają. Docisnałem pedał hamulca do samego końca z całej siły i mruganie ustało. Jak do tej pory działa wszystko a to już jakieś dwa tyg. Do serwisu nikt mnie nie wzywał. Zapytam przy okazji wizyty w serwisie.

Tomek-G-dz

Astro-maniak
Posty: 164
Rejestracja: 16 wrz 2008, 9:45
Imię: Tomek
Auto: Astra IV J
Silnik: 1,6 16v 115km
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Tomek-G-dz »

Dzieje się małą lipa, miałem wymianę mechanizmu zmiany biegów, pękła mi sprężyna, dziwne przy przebiegu 7500 tys km. Demontowalmi mi panel deski rozdzielczej, tunel , dzięki bogu mogłem być przy wymianie części.
Asrta IV 1,6 16V 115 km enjoy pakiet Techno + alu 17

[External Link Removed for Guests]

Faster

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 24 kwie 2011, 20:05
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.6 115 KM
Pomocny: 2 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Faster »

Miałeś jakieś objawy wcześniejsze czy od razu pękła?

misiokrak

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 13 sty 2011, 16:07
Imię: Michał
Auto: ASTRA 4
Silnik: 1.6
Województwo: małopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: misiokrak »

Mam dokładnie taką samą astrę jak Tomek-G-dz. I także wymieniono mi, przy przebiegu 12500, lewarek zmiany biegów. Pękła sprężyna - lewarek nie wracał do pozycji neutralnej. Stało się to nagle, beż żadnych wcześniejszych objawów. Poza tym wymieniono mi czujniki przy pedałach, termostat, poprawiono mocowanie akumulatora, zmieniono mocowanie piór wycieraczek, zmieniono oprogramowanie, wymieniono boczek drzwi - prawych przednich ( niechlujny montaż ), więcej grzechów nie pamiętam :)
Z tym lewarkiem to sam majster się zdziwił jak go zobaczył, bo na planach miał zaznaczony sam mechanizm ( kula,sprężyna, lewarek), a przysłano mu całość, łącznie ze słusznych rozmiarów podstawą. Być może astry z początku produkcji miały jakiś feler z tym związany ( ja swoją kupiłem w kwietniu 2010 ).

ODPOWIEDZ