Niski poziom paliwa- komunikat

ozzz

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2013, 17:42
Imię: Franciszek
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: a14net
Województwo: mazowieckie

Niski poziom paliwa- komunikat

#1

Nieprzeczytany post autor: ozzz »

Hej, jak wiadomo w Astrach J przy niskim poziomie paliwa wyświetla się komunikat "niski poziom paliwa". Sęk w tym, że taka sytuacja jest już przy 40km zasięgu i od tego czasu nijak nie da się tego wyłączyć. Komp. pokładowy i wszelkie informacje są zablokowane. Jest to o tyle dziwne, że wskażnik poziomu przecież działa, a lampka rezerwy świeci się migając, więc nijak nie da się przeoczyć czy zapomnieć o konieczności tankowania. Macie jakiś pomysł czy da się przywrócić komp. pokładowy z poziomu samochodu czy tylko serwis i wpięcie na zmianę softu? PZDR

K-y-n-i-u

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 08 cze 2012, 9:48
Imię: Krzysztof
Województwo: świętokrzyskie

#2

Nieprzeczytany post autor: K-y-n-i-u »

ozzz pisze:Hej, jak wiadomo w Astrach J przy niskim poziomie paliwa wyświetla się komunikat "niski poziom paliwa". Sęk w tym, że taka sytuacja jest już przy 40km zasięgu i od tego czasu nijak nie da się tego wyłączyć.
Jak się nie da jak się da. Przycisk CLEAR w lewej dźwigience.

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: faza »

przyciskiem clear tego nie wyłączysz. Wyłącza się wtedy jak jest 80km. ale jak spada do 40 świeci się zawsze.

Barni

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 22 paź 2011, 21:12
Imię: Mateusz
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: Barni »

Poniżej 40 km zasięgu sugeruję zatankować, powinno rozwiązać problem. Generalnie w takiej sytuacji nic innego nie powinno Cię interesować.

ozzz

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2013, 17:42
Imię: Franciszek
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: a14net
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: ozzz »

Barni pisze:Poniżej 40 km zasięgu sugeruję zatankować, powinno rozwiązać problem. Generalnie w takiej sytuacji nic innego nie powinno Cię interesować.
Brawo! Świetny pomysł- jak na to wpadłeś?! :D

Otóż wyobraź sobie, że nawet podczas jazdy z rezerwą wielu z nas chciałoby mieć dostępny np. licznik przebiegu dziennego, spalanie chwilowe itd. Jak nie masz pomysłu na rozwiązanie, to dzięki za uwagę. A o tym co powinno mnie interesować, to pozwól że sam zadecyduję ;) PZDR

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

Od kiedy forum zaczęło się sypać, zmieniać domenę i generalnie zaczęło podupadać to mądrale znacznie się uaktywnili... :-)

jacek_gti

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:32
Imię: Jacek
Auto: ASTRA IV
Silnik: 1.6 turbo

#7

Nieprzeczytany post autor: jacek_gti »

Z jednej strony komunikat trochę denerwuje, jednak jeśli zasięg spada do 40km to tankowanie jest sprawą priorytetową, chodzi tu o pompkę paliwa której żywot diametralnie sie skraca w takich warunkach. Dodam że nie mamy filtra paliwa (wersje benzynowe), a jedynie stalowe sitko, które w takich warunkach szybciej się zatyka.
Tak na marginesie kolego Ozzz mimo iż chciałbyś przy takim zasięgu mieć wlasne zdanie co do tego co tak naprawdę cię interesuje, to GM podją tą decyzję za Ciebie w związku z czym nie ma się co unosić. Nie sądzę też hy dało się to w prosty sposób zmienić. Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

Czy macie a może mieliście problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa? Zawsze tankuję do pełna ON ale gdy już mam zrobione około - 500 km i w zbiorniku jest już poniżej połowy wtedy wskaźnik zaczyna wariować. Nawet przy wyłączonym silniku ale przy przekręconej stacyjne tak że kontrolki się świecą wskaźnik poziomu paliwa spada do zera podobnie zasięg w km, Gdy spadnie do zera wtedy wskazówka ponownie lecz powoli wraca to prawidłowego poziomu. Czy mieliście może taki przypadek jeżeli tak to czy możecie mnie naprowadzić co to może być? gdzie to szukać? jaki koszt naprawy w serwisie? Czy mogę sobie sam to naprawić w garażu? Moja Aśka już po gwarancji więc boję się pytać w serwisie bo może zaboleć :(

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

Chyba już na dobre mi padł czujnik poziomu paliwa, od wczoraj wskazówka już się nie podnosi a zrobiłem 70 km. Nawet po zalaniu do pełna anie nie drgnął. Czy ktoś już miał podobny przypadek że strzałka leży na zero a rezerwa się świeci "Niski poziom paliwa". Czy to napewno czujnik, czy możliwe że jakaś wtyczka zaśniedziała. Ile taka usługa może kosztować w ASO? czy warto do nich jechać jak mam zalany ON do pełna, czy lepiej trochę wyjeździć?

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#10

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Odepnij na parę minut akumulator, mi jak dwa razy się wskaźnik "zawiesił" po tankowaniu do pełna "pod korek" -- potem spadek wskaźnika na 0 przy pełnym zbiorniku -- to odpięcie akumulatora pomogło. Oczywiście pod warunkiem, że sam czujnik nie jest uszkodzony.
Od tamtej pory tankuję do pierwszego odbicia pistoletu.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ