Stacja multimedialna.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

Stacja multimedialna.

#91

Nieprzeczytany post autor: melon »

Powiem Ci, że założyłem ori kamerę cofania i dupy nie urywa. Kamera ma szeroki kąt, przez co ma się wrażenie, że przeszkody są dużo dalej niż są w rzeczywistości i ciężko się manewruje na podstawie obrazu z niej. Może w parze z czujnikami jest lepiej, ale ja tak jak Ty czujników nie mam.

Creep

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 01 maja 2014, 16:49
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#92

Nieprzeczytany post autor: Creep »

To może pomyśl o prostu o zamontowaniu czujników cofania? Koszt nie powinien być duży, a ja sobie to rozwiązanie chwalę.
Using Tapatalk

Awatar użytkownika
Bari

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2016, 17:43
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#93

Nieprzeczytany post autor: Bari »

Możesz polecić jakiś konkretny model czujników czy sugerować się opiniami i cenami? A gdzie zamontowałeś wyświetlacz od czujników ?
melon pisze:QR_BBPOST Powiem Ci, że założyłem ori kamerę cofania i dupy nie urywa. Kamera ma szeroki kąt, przez co ma się wrażenie, że przeszkody są dużo dalej niż są w rzeczywistości i ciężko się manewruje na podstawie obrazu z niej. Może w parze z czujnikami jest lepiej, ale ja tak jak Ty czujników nie mam.
Ja myślałem na dedykowaną kamerą tzn w miejsce podświetlenia tablicy rejestracyjnej widziałem na forum insigni że daje rade ;-)
Ostatnio zmieniony 31 gru 2016, 12:06 przez Bari, łącznie zmieniany 2 razy.

Creep

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 01 maja 2014, 16:49
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#94

Nieprzeczytany post autor: Creep »

Z firmami niestety nie pomogę - każdorazowo miałem czujniki montowane przy zakupie auta jako bonus. W poprzednim aucie wyświetlacz miałem w rogu pod przednią szybą. Obecnie centralnie nad tylną szybą - widać w lusterku. I chyba to jest lepsze rozwiązanie. Sygnalizacja jest dźwiękiem i lampkami. W poprzednich dodatkowo wyświetlała się odległość w metrach (od 0,3 do chyba 2 metrów). Osobiście rozważyłbym też czujniki z przodu.
Using Tapatalk

Awatar użytkownika
Bari

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 23 gru 2016, 17:43
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#95

Nieprzeczytany post autor: Bari »

Rozważę zatem , czujniki i kamerę cofania. Co do stacji multimedialnej pod navi oryginalną da się zrobić a mianowicie cała różnica polega na tym że różnica jest w głównej wiązce od radia która idzie do szyny can, dobry elektronik sobie z tym poradzi tzn zrobi adapter tak aby wszystkie piny pasowały i stacja będzie działać . Tak że opisami proszę się nie sugerować że stacje multimedialne są tylko pod radia cd300/400 pod navi 800 itp również po małych przeróbkach będzie działać .
Ostatnio zmieniony 02 sty 2017, 20:16 przez Bari, łącznie zmieniany 1 raz.

kdw60

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2017, 23:59
Imię: Szymon
Auto: Astra J
Województwo: wielkopolskie

#96

Nieprzeczytany post autor: kdw60 »

powiedzcie mi czy montując stacje multimedialną tego typu jakie są na allegro w miejsce wyświetlacza, czy będzie działać oryginalne radio ? Czy będzie działać płyta w oryginalnym radiu ?
I kolejne pytanie czy na tym tablecie będzie wyświetlać się temperatura (czy podłącza się czujnik) i czy można sobie w jakiś sposób zaprogramować przyciski od radia.
Pytam bo zależy mi na funkcjonalności, żeby to się dobrze obsługiwało. Mam radio CD300. Trochę obawiam się tego, że trzeba będzie wszystko przełączać ekranem dotykowym. Rozumiem, że są różne modele tych stacji i różnie to bywa ? Czy w każdych jest podobnie ?
Mam na mysli te stacje z androidem (na allegro za około 1800zł )

Creep

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 01 maja 2014, 16:49
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#97

Nieprzeczytany post autor: Creep »

Jeśli masz na myśli te typowe stacje z allegro (bo są też takie patenty z samym wyświetlaczem), to wymieniasz wszystko. Nie tylko ekran, ale całą skrzynkę z odtwarzaczem płyt i radiem. Przyciski sterowania radiem działają (choć osobiście pewne funkcje wolałbym zaprogramowane inaczej, chodzi np. o przeglądanie listy piosenek w katalogu, co trzeba robić przez ekran). Programować funkcje się da, ale, zdaje się, nie zawsze to działa (zależy od wersji auta). Temperatura się wyświetla.
Using Tapatalk

kdw60

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2017, 23:59
Imię: Szymon
Auto: Astra J
Województwo: wielkopolskie

#98

Nieprzeczytany post autor: kdw60 »

aaa czyli że całość się wymienia. Rozumiem , że po wymianie wszystkie przyciski wyglądają tak jak w oryginale ? Czy panelu z przyciskami się nie wymienia ?
A radiem steruje się tak jak do tej pory, tyle że jest to sparowane z wyświetlaczem?
Jeśli tak to zaopatrzę się w ten gadżet ;)
Ostatnio zmieniony 27 sty 2017, 15:14 przez kdw60, łącznie zmieniany 1 raz.

Creep

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 01 maja 2014, 16:49
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#99

Nieprzeczytany post autor: Creep »

Panel z przyciskami zostaje stary. Wymienia się tylko bebechy.
Using Tapatalk

bgora1

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:53
Imię: Bartek
Auto: Astra j
Województwo: łódzkie

#100

Nieprzeczytany post autor: bgora1 »

Czy ktoś zakładał taka stację ??? Jak to się ma do oryginalnych przycisków na kierownicy i panelu sterowania ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ