Zakup Astry z cofniętym przebiegiem- Czy warto?

Awatar użytkownika
Hehesznik

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2024, 16:57
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Rocznik: 2013
Województwo: opolskie

Zakup Astry z cofniętym przebiegiem- Czy warto?

#1

Nieprzeczytany post autor: Hehesznik »

Witam, tydzień temu kupiłem sprowadzoną z Niemiec Astrę J z silnikiem A20DTH z 2013 roku w komisie. Auto pojechało od razu po zakupie do mechanika na wymianę filtrów, olejów, uszczelkę smoka, sprawdzenie rozrządu (jest jeszcze w dobrym stanie nie wymaga wymiany), usunięcie egr i klap wirowych. Dzisiaj okazało się, że przebieg zamiast „obiecywanych 222tys wynosi 343tys. Mechanik powiedział mi, że ogólnie auto jest w dobrym stanie; 0 rdzy, zawieszenie super stan, nowy układ hamulcowy, jedyne co zauważyli to lekkie zapocenie z chłodnicy oleju, z którym jak powiedzieli spokojnie mogę jeszcze jeździć. Za auto zapłaciłem 25 tys+ niecałe 3 włożyłem. I teraz pytanie do was czy przy tym przebiegu jest sens w to auto brnąć i oczekiwać obniżenia ceny od handlarza (jeśli tak to ile; nie wiem ile są warte auta z tymi przebiegami, jest ich dosyć mało na olx) czy oddać je i handlarz mi zwróci całe koszta- na wszystko są faktury i dokumenty, także się nie wymiga od tego. Dodam jeszcze, że auto będzie jeździć +/- 20 tys rocznie z tego około 75% trasy. Napiszcie jeśli ktoś się z was orientuje co może mnie czekać do wymiany przy tym przebiegu i ile te silniki wytrzymują kilometrów. Auto jest naprawdę zadbane i nie widać po nim tego przebiegu- najprawdopodobniej jeździł głównie trasy po autostradach. Z góry dziękuję za pomoc.

ochkarol

Przyjaciel forum
Posty: 210
Rejestracja: 23 lip 2023, 11:50
Imię: Karol
Auto: Peugeot 308 SW T7
Rocznik: 2009
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 10 razy
Pomocny: 5 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ochkarol »

Jeśli jesteś w stanie udowodnić grzebanie przy liczniku, to zawsze warto przynajmniej powalczyć o obniżenie ceny.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3685
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Ok, tylko powiedz w jaki sposób weryfikowałeś przebieg?

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3653
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Teraz są inne czasy, już nie trzeba się bawić w cywilny bo grzebanie w liczniku nosi znamiona przestępstwa, tak samo jak "paserka" co prawda auto nie jest krojone no ale nie te kupiłeś. No i pamiętaj, że musisz mieć dowód, że auto kupowałeś z licznikiem 222k. A handlarz i tak będzie walczył, że mógł być wymieniony sterownik, jeżeli przebieg odczytałeś ze sterownika. Ale temat wcale nie jest śliski.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Crazy

Klubowicz AKP
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2021, 11:27
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2012
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 22 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Crazy »

Daj vin auta
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy, BCM, CIM. OPEL wszystkie modele do 2022r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Astra J, K i inne. Zapraszam

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

I cisza...może autor coś dopowie?

ODPOWIEDZ