naprawa ukladu chlodzenia bez ingerencji w rozrzad

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

Re: naprawa ukladu chlodzenia bez ingerencji w rozrzad

#11

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

marian bo tylko pogratulawac za umieszczenie tego termostatu pod rozrzadem przynajmiej zeby nie był taki awaryjny.
Ciekawe ile osztuje taki termostat z obudowa?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

pojęcia nie mam- tyle ze w naszym przyp obudowa nie jest konieczna . skoro się miesci w wezu to po co .
jakies pare latek jeden z autokacikowcow zobowiazal się do stworzenia czegos podobnego ale do dziś nie wykonal .
marpas 1954

dawtow

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 24 wrz 2012, 19:11
Imię: dawid
Auto: omega bfl
Silnik: Y22XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: zbąszyń wlkp.

#13

Nieprzeczytany post autor: dawtow »

Osobiście nie mam kompleksów z rozpinaniem rozrządu żeby dostać się do termostatu, ale jak miałem omegę z silnikiem v6 to trochę czasu to zajmowało
Obecne auta
Ascona b coupe 1,3 N 80r
Omega bfl 2,2 16v 99r lpg kombi automat
Astra F HB 1,8 92r lpg

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

ja tez nie mam problemow ale urwałem srube od pokrywy termostatu ,została na szybko przyspawana i tak juz 2 lata astra jezdzi(teraz u chrzesniaka).Wymeniałem w cdti to nie dosc ze jest korek spustowy w chłodnicy to po demontazu aku wymiana termostatu to bajka.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

nikt kto potrafi cokolwiek zrobić nie ma problemów ale : wyobraz sobie ze ci pada term jak jestes zima przy -15-20* daleko od domciu a do pokonania masz np. 400km i dzieciaki na pokładzie ! akurat przy pomocy podst narzedzi do rozrządu się nie dobierzesz . wiec pomysl term pod rozrządem do szczęśliwych nie należy . jak bys nie patrzyl pozostaje albo aso albo p.kazio a to już większe wydatki ! sam termostat pracuje w dość niekorzystnych warunkach i może się uwalic w każdej chwili . mnie to akurat się przydarzyło i stad ten pomysl . w przyp ruskich to temp mogą być dużo nizsze . wymienisz go na ichnich mrozach wywalając pol rozrządu? ?
marpas 1954

Awatar użytkownika
krzygosz

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2015, 21:14
Imię: krzysztof
Auto: astra f
Silnik: c 16 nz
Województwo: podkarpackie

#16

Nieprzeczytany post autor: krzygosz »

jak wymienić termostat w astrze f 1.6i

Awatar użytkownika
klimi

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 03 maja 2014, 14:37
Imię: Paweł
Auto: Astra F Sedan
Silnik: X16SZ+LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: klimi »

krzygosz pisze:jak wymienić termostat w astrze f 1.6i
Chyba sobie jaja robisz?

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: przemty »

krzygosz pisze:jak wymienić termostat w astrze f 1.6i
Jest to bardzo skomplikowana czynność wymagająca wiedzy magicznej.
Abyśmy mogli ci ja przekazać to zasady kultury osobistej nakazują aby się przywitać jak do kogoś przychodzisz...
[External Link Removed for Guests]

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

jakiś miesiąc temu padl termostat TH4485.89. .kupiłem nowke która okazala się jeszcze gorsza . niestety ale gdzies wrabalo rahunek wiec nie moglem reklamować . kupiłem następny w innej hurtowni licząc ze zaopatrują się w innym zrodle . tez okazal się wadliwy . .zwrocilem .odebrałem kase i zaczalem poszukiwania . trafiłem na hurtownie której wujek gogle nie znalazł . mieli Gejtsa . co prawda 2x droższy bo cale 56pln ale wziolem . wczoraj zamontowałem . jak wskazowka zaczela opuszczać niebieskie pole . skubaniec puscil na chlodnice . multimetr wskazal 62* poczym zaczal co ok 1min opadac o 2*.zatrzymal się się na 56 i zaczal wedrowke do góry . doszedł do 92 poczym stanal na ok 4-5 min i ponownie wedrowal w gore az do wlaczenia wentyla .
jak wentyl skonczyl było 94*.zdecydowałem się na jazde probna podczas której wskazowka opadla do 90 i tak została wedrujac na swiatlach do góry i po ruszeniu opadając na 90 . dzisiaj jade w trase 200 km i będę dalej testowal . cos sie chyba jakość termostatów Verneta /Colorstata mocno obnizyla . na x nie będę kupowal tej f-my bo wszyscy chyba maja ta sama partie . pierwszy x mnie dopadlo ze musialem pod rząd 3x wymieniac . nie chciało mi się wedrowac po schodach aby sprawdzić w garnku z woda :oops:
marpas 1954

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Marian słaba jakość dotyczy wszystkich zamienników termostatów. Montowalismy rózne i taka tam loteria.

ODPOWIEDZ