Montaż zestawu uniwersalnych elektrycznych podnośników szyb.

Awatar użytkownika
miecio

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2008, 14:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: L-ca
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: miecio »

Ja u siebie mam identyczny zestaw założony, z tą różnicą że silnik mam zamontowany w tej mniejszej dziurze przy zamku (mniej wygięta ta linka). Niestety mi pomimo iż nałożyłem naprawdę dużą ilość smaru na prowadnice to od strony pasażera chodzi bardzo wolno i nie domyka do końca bo silnik nie ma siły dopchnąć szyby do góry. Dodam, że po nasmarowaniu prowadnicy, korbką chodziło całkiem swobodnie. Prawdopodobnie jest tam możliwość regulacji prędkości tego silnika, ale już nie chce mi się rozkręcać tego wszystkiego kolejny raz, bo niestety montaż i użytkowanie takiego uniwersalnego zestawu (przynajmniej u mnie) wiązał się z kilkoma niezbyt fajnymi niespodziankami. Ale i tak jest to lepsze niż sięganie do korbki i kręcenie nią, szczególnie po stronie pasażera, w upalne letnie dni (albo w celu spytania się kogoś o drogę :D ). Co do montażu na tylne drzwi - widziałem takie zestawy z czterema mechanizmami na allegro, a montaż tego zestawu o którym mowa w temacie jest możliwa jeśli ktoś się zna na elektryce i potrafi w jakiś sposób ominąć problem jakim jest konieczność podłączenia wszystkich trzech przycisków (inaczej nie działa zestaw:/).

Baron

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 29 paź 2007, 9:06
Imię: Grzesiek
Auto: Opel
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Baron »

mam pytanko...ja będe miał niedługo zestaw eletryki do szyb z Vectry A...jest coś na forum na temat takiego montażu? co powinno się w tym zestawie znajdować? i czy to wogóle przejdzie w Astrze..

piciu

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 05 lis 2008, 20:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: piciu »

Hej :) mam takie pytanie bo na forum albo nie mam albo nie znalazłem ;/ a chodzi mi o to żeby w asterce a szybami na korbkę założyć elektryczne :) w astrze 5 drzwiowej a chce założyć oryginały od jakiegoś rozbieraka a nie jakieś zamienniki i jak już bym kupował to odrazu z całym okablowaniem czyli podnośnik z silniczkiem pstrychki do podnoszenia szyb i kable te i interesuje mnie czy jak podłącze tą wtyczkę z nowymi kablami to tamtego gniazda co dochodzi do drzwi to czy wszystko już będzie chodziło czy trzeba jeszcze jakieś kable ciągnąc ?? pomóżcie.

Venoo

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 09 sie 2008, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Venoo »

to zależy czy masz już w gnieździe fabrycznie kable a co masz z wyposażeniu samochodu? Bo jak masz m.in. elektryczne lusterka i centralny to raczej powinieneś już mieć kable oryginalnie założone (przynajmniej ja tam miałem)...

heniek_

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: heniek_ »

Odgrzeje troszke kotlecika.

Mam pytanie m.in. do autora manuala. Zakladales te podnosniki ponad pol roku temu. Czy do tej pory to dziala i nie ma problemow? Posiadam F sedan z 1998 roku. Chcialbym zalozyc u siebie takie uniwersalne elektryczne podnosniki. Boje sie jednak tego ze ktoregos dnia nie bede mogl zamknac szyby. Z podlaczeniem problemow wiekszych nie bedzie bo zakladalem sam juz centralny zamek i wiem co gdzie jak rozkrecic i ktoredy poprowadzic kable. Obawiam sie tego czy te silniki sa na tyle silne aby domknac mi do konca szyby. Obecnie mam tak ze w przednich drzwiach aby domknac do konca szyby ostatnie 2cm trzeba ciut mocniej krecic korbka. Jezeli ktos obcy otwiera szybe i poznej chce ja zamknac oczywiscie jej nie domknie bo czuje juz lekki opor i przestaje krecic. Nie wymaga to oczywiscie mega sily aby zamknac ale czuc ze idzie gorzej. Drzwi rozbieralem kilka razy ale ani razu nie przesmarowalem podnosnikow (bo zapomnialem). Nie jestem tez pewny tego ze jak je przesmaruje bedzie od razu lepiej. Troche szkoda mi wywalac kase aby sprawdzic czy one dadza rade zamknac szyby - podlaczajac jedna sztuke na probe. Reasumujac... Jak z trwaloscia takich zestaw pod dluzszym okresie ich uzywania? Jak u was wczesniej chodzily szyby na korbkach lekko czy ciezej?
Astra F 1.4 X14NZ 1998

tmerlin

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: tmerlin »

No więc tak:

szyby po stronie pasażera trochę trudniej domknąć przełącznikiem po stronie kierowcy, problemem jest dośc długi kabel i spadki panięcia na nim. Ważne by prowadnice były dobrze nasmarowane i by cały układ chodził luźno. Zamknąc można przełącznikiem po stronie pasażera. Oczywiście lepsze pewnie były by oryginalne, ale te sa znacznie tańsze.

Obecnie wszysto działa cacy oprócz jednej kwestii: najpierw podłączyłem do + po akumulatorze. Nie jest do dobre rozwiązanie ze względu na podświetlanie przycisków. Mimo że są założone diody to jednak kilka miliamperów ciągnie, i w czasie zimy to jednak ma swoje wady. Teraz przełączyłem po + po stacyjce i jest git, ale jak wyjmę kluczyk to nie mogę operaować szybami. Można zawsze rozłączyć podświetlanie.
Nie wiem jak to jest w przypadku oryginalnych silników i mechanizmów, ale te uniwersalne działaja dość dobrze. Plusem jest to, że zawsze można założyć korbki ;)

Pozdrawiam

Gumislaw

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 14 sie 2008, 1:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztynek
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Gumislaw »

a ja mam z tym zestawem mały problemik po czestym otwieraniu zamykaniu te "kóleczko" wciskane na bolec w miejsce starej klamki wysówa sie z tego wiekszego co jest na nim a wszystko jest na wcisk..... i nie mam pomysłu jak zwalczyc ten problem

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

poxipol :D

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

czytałem w postach ze ktos chciał kupić przełaczniki od GSI

prosze oto link z allego co prawda cena 99zł :) ale czego sie nie robi dla Astry :)

[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2009-05-24, 13:09 ]
mam małe pytanko odnośnie przełaczników..... ponieważ posiadam astre F HB 3-drzwi .... kupiłem przełacznik orginał od GSI i po przymiarce zauważyłem ze ta część koło uchwytu do zamykania drzwi jest wieksza niz same przyciski .... i teraz mam pytanie czy w boczkach na drzwi przystosowanych do elektrycznych szyb ta czesc jest inaczej wyprofilowana ?? bo przełaczniki maja zatrzaski wciskowe... a nawet jak wyjme ta czesc (zaslepke) to pozostanie mi dziura..... moze mi ktos podesłać podgladowe foto jak sa zamontowane przełaczniki w GSI ??
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Awatar użytkownika
prezesppp

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: prezesppp »

Rumcyk27 ja podłaczałem. wszystko dziala i wyglada fajnie
[External Link Removed for Guests]
Mój AsteriX

ODPOWIEDZ