Montaż sterownika zamka centr. na pilota

irongrzes

Re: Montaż sterownika zamka centr. na pilota

#101

Nieprzeczytany post autor: irongrzes »

Jakiś miesiąc temu nabyłem Astrę F z 1998 r w której sterowanie zamkiem z pilota nie działało więc postanowiłem się za to zabrać. Największym problemem jest to, że drzwi tylko się zamykają ale nie otwierają po przekręceniu kluczyka, otwierają się tylko drzwi kierowcy. Myśląc że problemem jest sterownik wypiołem go (i tak nie dawał znaku życia) i nadal to samo. Dalsze kroki jakie podjąłem to sprawdzenie kabli w drzwiach i tu się troche przestraszyłem bo dosłownie wszędzie jest obecna taśma izolacyjna (nie wiem co ktoś chciał zdziałać z tymi kablami), poodklejałem wszystko i sprawdziłem i niby ok. Następnie pomyśłałem że to siłownik więc kupiłem nowy i podłączyłem pod kable ale dalej kicha drzwi tylko się zamykają co dziwne gdy przekręce kable na odwrót to dzrwi dalej tylko sie zamykają. Ogólnie w momencie ciągnięcia za siłownik cięgna sie poruszją(zamek dalej chce się zamykać) słychać cykannie z okolicy kierownicy w momencie wciskania siłownika cykania nie słychać .

Sterownik zamka był dokładany więc ktoś mógł coś poknocić z kablami. Patrząc po dzrwiach i gumach niby nie jest nic poplatane
Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#102

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Podepnę sie pod temat. Odnalazłem brazowy z czerwonym, brazowy z białym. Po załaczeniu masy wszystkie zamyka otwiera oprócz drzwi kierowcy. Z kluczyka ok. Oczywiscie chciałem podpiac pilota pod centralny zamek.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#103

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Odpowiem sobie sam: uszkodzony siłownik drzwi kierowcy.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#104

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Brawo Ty 8-)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

ODPOWIEDZ