INTEK M-110 PLUS

wszystko co się wiąże z CB
Badi

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Badi »

Bobby pisze:identyczne radio bylo w biedronce za ta sama cene, znajomy sie pokusil :/ antena o dziwo zbiera elegancko i nie szumi a wlasciwie antenka zbierala i nie szumilo bo po jakis 2 tygodni exploatacji radio sluzy tylko do nasłuchu :/
Zapewne znajomy nie pofatygował się dostroić antenę do miejsca montażu i szlag trafił końcówkę mocy... Nie ma znaczenia jakie to radio i antena - w tym przypadku każdy zestaw mógł zdechnąć. Sam używam Inteka i jeśli ktoś oczekuje prostego radia do rozmowy w trasie, a nie łączności z sąsiednim województwem to nie powinien się zawieść.
Astra 1.4 X14NZ
Power from Gliwice ;)
LPG ZAVOLI

Usunięty użytkownik 8779

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

podłączę się żeby nie zaśmiecać forum. Co sądzicie o takim radiu: [External Link Removed for Guests] ewentualnie czymś takim: [External Link Removed for Guests]

Pytam, bo kompletnie się na tym nie znam. Ma to być moje pierwsze CB i jestem w tej dziedzinie kompletnym laikiem.

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

Pepik_83, [External Link Removed for Guests]

tanie i bardzo dobrze działające radyjko, do tego sirio AS-100 i będziesz napewno zadowlony.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 8779

#14

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

nelson04 a do tego nie spasowała by jakaś krótsza antena?? W ogóle co jest zależne od długości anteny? Odległość na jaką możemy nadawać i z jakiej odbierać, czy coś jeszcze??

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

no można krótką antenkę np president florida. MOja siostra używa takiego zestawu ode mnei tzn onwa mk3 i florida i jest bardzo zadowlona, zasięgi nie są powalające, ale da sie żyć. im dłuższa antena tym więcej słyszysz i dalej zalecisz, ale też więcej śmieci. Moim zdnaiem AS-100 któej teraz używam naprzemiennie z ML-145 zbiera tyle samo śmieci co florida a zasięgi trochę lepsze.

Pozdrawiam!
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 8779

#16

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

a jak jest z antenami mocowanymi na magnes?? jak jest najlepiej poprowadzić kabel tak, aby nie przeszkadzał, a można było antenę w każdej chwili ściągnąć i schować... może ktoś ma zamocowaną na stałe?? Czy faktycznie złodzieje jej nie wyciągną??

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

Ja mam na magnes, jak stawiałem na środku dachu to kabel prowadziłem przy siedzeniu no i potem przy słupku sobie zwisał, mi jako kierowcy nie przeszkadzał;p gorzej z tym co musiał wchodzić do tyłu. Teraz mam w prawym tylnym rogu i kabel nie przeszkadza już nikomu. złodziej wyćiagnie każdą antenę. nawet jak masz na stałe to radzę ją wykręcać jak gdzieś wychodzisz.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 8779

#18

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

ale do montażu na stałe trzeba zrobić otwór w dachu, prawda?? A jak się ją wykręci to ta dziura zostaje?

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

tak, trzeba zrobic otwór. po wykręceniu anteny zostaje główka.
DV [External Link Removed for Guests]
albo PL [External Link Removed for Guests]

wykręcasz tylko antenę od tej główki mocującej która przykręca się od spodu karoserii.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 8779

#20

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 8779 »

wiem, że nudzę, ale mam kolejne pytanie. Czy do anteny da się zrobić przedłużkę?? Bo mam kombi i chciałbym wykombinować coś takiego, aby podłączyć do CB kabel anteny i pociągnąć go na stałe tak aby nie przeszkadzał. Zakończony był by wtyczką tak aby można było do niego podłączyć antenę. Czy nie pogorszy to odbioru?? Nie przeszkadzał by wtedy nikomu w środku, a ja w każdej chwili otwieram bagażnik i chowam antenę :) Mam nadzieję, że nie namąciłem za bardzo i jest zrozumiałe to co napisałem.

ODPOWIEDZ