Głęboka rysa na masce

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
waldi007

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 15 gru 2015, 20:50
Imię: Waldi
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: Zagranica - UE
Pomocny: 1 raz

Głęboka rysa na masce

#1

Nieprzeczytany post autor: waldi007 »

Witam ;)

Jak zwykle jedno naprawię to drugie popsuje heh:)

Byłem na polerce lamp(wyszły ok) ale wjeżdzając do garażu najechałem na jakiś stelaż i spadł na masce i ją lekko przeorał. rysa dość głęboka ok 10 cm długości.

Dzwoniłem już do lakierników ale muszę im auto zostawić na min 3 dni ale niestety nie mogę bo potrzebuję go.(1 dzień max)

Zastanawiam się czy dam radę samemu to zrobić??

za cenę tego co chce lakiernik kupię sobie fajną polerkę , trochę szpachli i kolor dobrany wg wlepki w aucie nabity w spray.

poniżej kilka zdjeć.

Może ktoś robił coś podbnego? jak ten lakier w spray się sprawuje??

będę wdzięczny za jakieś sugestie.

pozdro;)


[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 03 paź 2016, 10:30 przez waldi007, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: nismo »

sprayem maskę chcesz malować? :lol:

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#3

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Odpowiadam. Nie, nie dasz rady tego sam zrobić. A już napewno nie w sposób, który przedstawiłeś.

Żeby takie cuś zrobić bez malowania całej maski trzeba mieć nie lada umiejętności i pojęcie, a co za tym idzie nie będzie to tanie. Proste jak drut.

Awatar użytkownika
Ziela

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 kwie 2015, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie

#4

Nieprzeczytany post autor: Ziela »

Spray na maskę-odważny jesteś :twisted: Ale na poważnie spray odradzam, najlepiej dać to komuś kto ma pojęcie bo to jednak maska i widać na pierwszy rzut oka jak coś będzie nie tak. Kamil ma racje bez malowania całości trzeba naprawdę wiedzieć co i jak się robi żeby to wyglądało jak należy :)
Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi ;)

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

Nie dasz rady w ten sposób tego zrobić, dodatkowo tam jest to wgniecione. Najlepiej oddaj to komuś kto o tym ma spore pojęcie. Możesz skoczyć do jakiegoś zakładu detalingowego, oni robią różne cuda może to wypełnią czymś i ładnie wyciągną, potem spolerują. Z cienkimi rysami nawet głębokimi da się zdziałać niezłe cuda bez malowania ale nie wiem jak będzie w tym wypadku.

Wiem, że są magicy co wyciągną Ci takie wgniotki, jak będzie to proste to ładnie wyszlifować i wyczyścić, potem pomalować to aerografem, na to dać bezbarny trochę z górką, potem zeszlifować na mokro i polerka i będzie dość okej, żeby było idealnie musiałby to robić ktoś kto się tym zajmuje na codzien ale dałoby radę tak to zrobić że tylko pod określonym kątem byś to widział.

ODPOWIEDZ