Silnik 1.0 turbo 105km

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

Re: Silnik 1.0 turbo 105km

#21

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

No to jest to o czym ja wyzej napisalem, off topujac, nie wiem czym sie rozni TSI od TFSI serio, mowie ja mialem 1.2TFSI sportbacka 6 manual i dynamika ok, a czy ona sie rozpadnie po 100.000 niech sie rozleci, dawno jej nie mam, a auto ma gwarancje;)

Niestety takie lata dla motoryzacji, juz nie bedzie pancernych V8 czy mocnych R6.... niestety. Zostaja nam kosiarki i hybrydy...

Co do tej glosnosci - octavia nie ma najlepszych materialow, stad to uczucie u Ciebie no i taki silnik trzeba krecic...

Moja Siostra ma Bocanegre 1.4 (180koni) 7 skrzynia, auto ma 80.000 i nic poza eksplatacja....

Zreszta to temat rzeka.


Ciekawe co da sie ugrac programem z tego 1.0 turbo, jak mowilem EB forda 1.0 100ps robi sie na 150 mapa....
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 42 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: melon »

Oznaczenie TFSI jest w Audi, a TSI w VW, Skoda, Seat. Konstrukcyjnie to to samo.

A co do silnika 1.0 T to biorąc pod uwagę odchudzoną Astrę K, nie widzę powodu do paniki :)
Mojej żonie, która spokojnie turga się do pracy spokojnie by wystarczył.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Jak za mało kucy, zawsze można podkręcić :)
Miałem na tydzień z TuneForce z Poznania zastępczy, Focusa z silnikiem 1.0 z programem.
Nie wiem ile tam dokładnie mu dołożyli, ale od 3000 obrotów szedł jak przecinak :)

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#24

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

no 150 bo i 125 i 100 wersje robi sie softem na 150.
Tez takim jezdzilem i po miescie sobie to to radzi,a przynajmniej takie odczucie;)
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

floras

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2016, 22:25
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie

#25

Nieprzeczytany post autor: floras »

Nie wiem o co krzyk, że silnik 1.0 moim zdaniem dość dynamiczny silnik który mi w pełni wystarcza, zastanawiałem się miedzy 1.0 turbo a 1.4 turbo 125km. Wziąłem 1.0 ponieważ głownie poruszam się w korkach czasami jakaś dłuższa trasa.
Niestety kolizja z autobusem spowodowała, że samochód wylądował w ASO a w zastępstwo dostałem nową Toyote Auris z silnikiem 1.33 99km - to jest dopiero tragedia + skrzynia 6 biegów. W samochodzie czuje się jak w traktorze, dynamika nie istnieje, spalanie w mieście mam 9l. Ogólnie nie polecam.
Ten 1.0 z astry przy tym nieuturbionym z Toyoty to istny demon.

LUK

Astro-maniak
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: LUK »

Coo? Tą nową Astre już masz puknieta?
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

floras

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2016, 22:25
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie

#27

Nieprzeczytany post autor: floras »

Kierowca autobusu miał lusterka solą z ulicy brudne i nie widział mnie przy zmianie pasa, uciekałem w lewo ale krawężnik był za wysoko wiec zahamowałem - skutek zbita przednia lampa, zderzak połamany z prawej strony i liczne wgięcia maski, lusterko wyrwane. Ogólnie myślałem, że go zabije.
Żałuje, że nie dałem do dechy może bym uciekł ale jakoś chwilowo z respektu przed tym kolosem się przestraszyłem i bęc.
Ciekawostka taka, że jeden kwadrat z lamp itellilux pękł to reszta nie działała.

notsure

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 12 gru 2015, 16:16
Auto: Skoda Fabia
Województwo: opolskie

#28

Nieprzeczytany post autor: notsure »

To rzeczywiście pech :/ A o lampach gdzieś było, że trzeba wymieniać całe w razie awarii. A co do silników to je będziemy oceniać za 4-5 lat.

p.s. a vw już nowy tsi 1.5 wprowadza w zamian dopiero co wprowadzonych 1.2 tsi, 1.4 tsi (na pasku) i 1.8 tsi. Też im zostanie 1.0 tsi 3 cylindry, 1.5 tsi i 2.0 tsi.

[External Link Removed for Guests]

alex21

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:53
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie

#29

Nieprzeczytany post autor: alex21 »

Może głupio w takiej sytuacji z mojej strony,ale(zważywszy na tytuł wątku) mnie rozśmieszyłeś :)

floras pisze:Kierowca autobusu miał lusterka solą z ulicy brudne i nie widział mnie przy zmianie pasa, uciekałem w lewo ale krawężnik był za wysoko wiec zahamowałem - skutek zbita przednia lampa, zderzak połamany z prawej strony i liczne wgięcia maski, lusterko wyrwane. Ogólnie myślałem, że go zabije.
Może głupio w takiej sytuacji z mojej strony,ale mnie rozśmieszyłeś :)

Żałuje, że nie dałem do dechy może bym uciekł ale jakoś chwilowo z respektu przed tym kolosem się przestraszyłem i bęc.
Ciekawostka taka, że jeden kwadrat z lamp itellilux pękł to reszta nie działała.

miśor

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Imię: Jar
Auto: H GTC, J GTC
Silnik: 14 XEP, A20DTH
Województwo: śląskie

#30

Nieprzeczytany post autor: miśor »

Ja też se kiedyś kupiłem auto z silnikiem z moplika i rozumiem Twoją frustrację. Jeśli mnie będzie stać, to więcej już sobie tego nie wyrządzę. Nie kupię 1.0 ale on przynajmniej jedzie.

ODPOWIEDZ