Czynności serwisowe - po zakupie

Awatar użytkownika
baszawez

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2021, 16:34
Imię: Marek
Auto: Astra K
Silnik: 1.4 Turbo. MT6 150km
Rocznik: 2017
Województwo: małopolskie

Czynności serwisowe - po zakupie

#1

Nieprzeczytany post autor: baszawez »

Witam. Zakupiłem Astre 1.4 turbo 150 w manualnej skrzyni, rocznik 2017. Auto pochodzi z polskiego salonu i miał robione 3 serwisy w ASO. Teraz jest do zrobienia 4, ale samochód jest już po gwarancji. I pytanie do użytkowników, czy robić ten serwis w ASO czy normalnym serwisie? Co wchodzi w skład tego serwisu?

Foton

Astro-maniak
Posty: 1169
Rejestracja: 20 gru 2020, 0:27
Imię: Marcin
Auto: Różne takie
Silnik: Petrol i Diesel
Rocznik: 1998
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 61 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Foton »

4-ro letnie auto i dopiero co kupione, jeszcze nie wiadomo czy będzie super super, może za dwa lata zmienisz.

Z powodów czysto socjologiczno-politycznych zrobiłbym w ASO, ale najpierw się wywiedz ile to u nich kosztuje.

W sensie "magia" serwisu w ASO do końca robi robotę przy zbyciu auta.

No, taka prawda.

A co producent przewiduje podczas przeglądów okresowych to może nie tyle wiedza tajemna tylko jakoś się to nie przebiło do ogólnodostępnej informacji.

Każdy model i zależy jaki silnik i zależy po jakim przebiegu ma różne elementy do sprawdzenia/zrobienia.
Nie da się tak ogólnie powiedzieć co trzeba zrobić, samo tam olej i filtry to za mało bo auto podlega głębszej weryfikacji.

W instrukcji też nie ma nic konkretnego, pobieżnie sprawdziłem.

Chyba co 30 000 km GM przewiduje przegląd ?

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3007
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Adler »

baszawez,
na Twoim miejscu zrobiłbym w ASO.
Ja w mojej AJ zrobiłem taki przegląd przy 120 000 km w ASO (Auto Ring - Tarnów).
Mniej więcej coś takiego: [External Link Removed for Guests]
Masz pełne sprawdzenie auta i tzw. zalecenia. Wyszło w sumie 370 zł, ale bez wymiany oleju i filtrów, bo to mam u siebie na bieżąco.
Foton pisze:
04 wrz 2021, 21:36
Chyba co 30 000 km GM przewiduje przegląd ?
Racja. Tyle, że mało kto decyduje się na ten czwarty (przy 120 tys. km), o który pyta baszawez.

Awatar użytkownika
baszawez

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2021, 16:34
Imię: Marek
Auto: Astra K
Silnik: 1.4 Turbo. MT6 150km
Rocznik: 2017
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: baszawez »

Wiem że podobno świece są do wymiany przy tym 4 letnim przeglądzie. Przynajmniej tak zaleca ASO.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja przy moim 18-latku zastanawiam sie nad przeglądem w ASO, a w tak młodym aucie bez wahania bym to zrobił. Więc moim zdaniem zdecydowanie ASO :)

ODPOWIEDZ