Drgania podłogi

Awatar użytkownika
Hexus

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 02 maja 2021, 18:42
Imię: Mateusz
Auto: Astra K Elite
Silnik: B 14 XFT
Rocznik: 2016
Województwo: śląskie

Drgania podłogi

#1

Nieprzeczytany post autor: Hexus »

Panowie i panie mam pytanko od kilku dni zauważyłem dość mocne drgania wyczuwalne stopa bardziej od strony pedała sprzęgła czym bardziej w prawo tym mniej wyczuwalne ewidentnie od koła coś nie halo i teraz pytanie na przeglądzie byłem miesiąc temu wszystko było ok 2016 1.4 150 km kilka miesięcy temu wymieniałem Olej w skrzyni biegów wiem że nie ma korka rewizyjnego i nie ma jak sprawdzić samemu (chyba) jakie są objawy zbyt małej ilości oleju w skrzyni? Bo biegi wchodzą tak samo łożysko nie piszczy amory ok nie wiem za bardzo co robić. Jakieś sugestie? Nie mam kanału ale zawsze można podjechać do diagnosty

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Czy te ,,drgania" rosną wraz ze wzrostem prędkości - są proporcjonalne względem siebie ? Czy może są uzależnione od biegów a nie od prędkości ? Przy jakiej prędkości (km/h) odczuwasz, zaczynasz odczuwać te drgania, ewentualnie przy jakich obrotach silnika ? Pozdrawiam.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Profilaktycznie sprawdził bym chyba dokręcenie śrub koła .... A poza tym , zawsze mogłeś zgubić ciężarki z wyważania . Wypracowany amortyzator także może być przyczyną - niekoniecznie wyjdzie na stacji diagnostycznej . Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
Hexus

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 02 maja 2021, 18:42
Imię: Mateusz
Auto: Astra K Elite
Silnik: B 14 XFT
Rocznik: 2016
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Hexus »

Drgania są cały czas niezmienne ;/ nie ważne który bieg i jaką prędkość z kołami wszystko ok (nie jechałem po nierównej drodze :)) ale temat do zamknięcia bo narazie umilkło

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Osobiście to nie bagatelizowałbym tych ,,drgań", coś się dzieje lub działo to warto ustalić przyczynę tak aby uniknąć np. w drodze daleko od domu niepotrzebnych niespodzianek. Pozdrawiam.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Pamiętam że zimą np zdarzało się , że czułem jakieś drgania , które zanikały - podejrzewam że mogły to być zabrudzenia śniegiem , lodem wewnątrz felgi . Efekt jakby złego wyważenia kół , ale co to mogło być u Ciebie ? 🤔 . Ciekawe .... Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
Hexus

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 02 maja 2021, 18:42
Imię: Mateusz
Auto: Astra K Elite
Silnik: B 14 XFT
Rocznik: 2016
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Hexus »

Dziękuję za odpowiedzi,narazie drgania zniknęły co też mnie dziwi, ogólnie mam takie skrzywienie że jak coś się dzieje to dociekam co jest nie tak,czasem jestem nadwrażliwy ale jednak w przypadku astr wolę wyprzedzić usterkę bo niektóre części drogie :/ przykładowo miesiąc temu padł wyświetlacz LCD 9cali i nie sądziłem że część taka droga :/ Dzięki jeszcze raz jak pojawią się na nowo i uda się zdiagnozować to dam znać pozdrawiam.

Awatar użytkownika
vlad1431

Astro-maniak
Posty: 418
Rejestracja: 06 lip 2021, 23:24
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik: 2005
Województwo: małopolskie
Pomocny: 10 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: vlad1431 »

A na półosi luzu nie ma?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Hexus

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 02 maja 2021, 18:42
Imię: Mateusz
Auto: Astra K Elite
Silnik: B 14 XFT
Rocznik: 2016
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Hexus »

Na przeglądzie niczego nie zauważyliśmy :/ ale jak narazie jest ok więc nie wiem co było przyczyną.Ale dzięki za podpowiedz

ODPOWIEDZ