6t40 remont czy zakup używanej?

Skrzynia GM hydra-matic, 6 biegowa + R, ostatnie cyfry to oznaczenie obciążenia od 175 do 380 Nm
Awatar użytkownika
Kupi3

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2024, 22:31
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Rocznik: 2012
Województwo: dolnośląskie

6t40 remont czy zakup używanej?

#1

Nieprzeczytany post autor: Kupi3 »

Na wstępie chciałbym wszystkim powitać :)
Niedawno kupiłem Astrę z 2012r 1.4turbo automatem z uszkodzona skrzynia biegów( brak wstecznego biegu) - zero błędów na urządzeniu diagnostyczym. Z tego co zdążyłem się zorientować uszkodzony kosz sprzęgieł.

Zaprowadziłem auto do serwisu zajmującego sie automatycznymi skrzyniami na sprawdzenie moich podejrzeń. Jak się okazało to było przyczyną usterki.

Gościu od skrzyń przedstawił mi sprawę następująco - oprócz pękniętego kosza w oleju było mnóstwo opiłków i zasugerował że żeby zrobić odrazu mechatronike oraz sprzęgło bo mówi że tam już może być nie ciekawie. Przybliżony koszt naprawy 12-14tysi.

Moje pytanie czy miał ktoś z was podobna sytuację? Czy warto rozejrzeć się za używana skrzynia? W UK można kupić z małym przebiegiem za rozsądne pieniądze. Tylko zastanawia mnie mnóstwo różnych oznaczeń tych skrzyń biegów, na mojej jest 2JUW. Każda skrzynia która znalazłem ma inne symbole a chciałbym w jakiś sposób zawęzic obszar poszukiwań.

Z góry dziękuję za info i sugestie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Napisałeś: ,,W UK można kupić z małym przebiegiem za rozsądne pieniądze." - jakie to są pieniądze ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kupi3

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2024, 22:31
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Rocznik: 2012
Województwo: dolnośląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Kupi3 »

Witam, zakres cen bardzo duży, ale za ok 800-1000funtow już można znaleźć z niskim przebiegiem, plus wysyłka ok 200f.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Faktycznie cena kusząca - 6000 zł. + jeszcze robocizna, (demontaż-montaż). Czy sprzedający daje jakąś gwarancję rozruchową ? Jeżeli tak to można się ,,pokusić". Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ