Prawo jazdy co rok?

forum moderowane
Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

Prawo jazdy co rok?

#1

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Nie wiem czy słyszeliście o tym ale [External Link Removed for Guests]
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
rokefeler27

Astro-maniak
Posty: 468
Rejestracja: 04 cze 2015, 16:30
Imię: Jacek
Auto: H Kombi,G Liftback
Silnik: Z18XE,X16SZR
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rokefeler27 »

Od kilku dni krąży w sieci ta informacja, ponoć to plotka ;)
161CBF152

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4559
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 70 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Może by tak niektórych urzędników badać co rok czy są normalni ???
...znam parę takich instytucji,gdzie byłoby to wskazane.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2017, 22:39 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5508
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 29 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Od pewnego wieku zrobiłbym to z badaniami lekarskim. Nie może być tak, że papier dostaje się dożywotnio.

Ledwo widzi i słyszy, refleks szachisty ale... ważne, że jadę :evil:

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
jaro93

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 29 paź 2015, 19:39
Imię: Jarek
Auto: Mazda 3 BN HB
Silnik: PEY7 2.0l
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: jaro93 »

FalconTech pisze:QR_BBPOST Od pewnego wieku zrobiłbym to z badaniami lekarskim. Nie może być tak, że papier dostaje się dożywotnio.

Ledwo widzi i słyszy, refleks szachisty ale... ważne, że jadę
Od pewnego wieku zrobiłbym nie tyle egzamin teoretyczny, co praktyczny z instruktorem co dajmy na to 5 lat z badaniami. Dziadunio teorię może mieć wykutą, ale już na drodze kiepsko sobie będzie radził, szczególnie w większym ruchu czy na autostradzie.

maciej1486

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 mar 2013, 20:53
Imię: Maciej
Auto: Astra
Silnik: 1.6 16V
Województwo: kujawsko-pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: maciej1486 »

Ja tam jestem za praktycznym co np 2-5lat. Połowe patologii by z drogi ściągneli.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

rokefeler27 pisze:QR_BBPOST Od kilku dni krąży w sieci ta informacja, ponoć to plotka
Oby, bo w PL nigdy nie wiadomo, czy to badanie gruntu pod ustaw, czy nie.
Generalnie mam obawy, że jakiś urzędas powie a czemu nie: bezpieczeństwo naszym priorytetem :lol: , no i oczywiście większe wpływy do budżetu.
Automat pisze:QR_BBPOST Może by tak niektórych urzędników badać co rok czy są normalni ???
A tutaj pełna zgoda, bo decyzje które może wydać urzędnik, mogą doprowadzać do nieszczęść ludzkich i w wielu przypadkach doprowadzają.
jaro93 pisze:QR_BBPOST FalconTech pisze:
Przejdź do cytowanego posta Od pewnego wieku zrobiłbym to z badaniami lekarskim. Nie może być tak, że papier dostaje się dożywotnio.

Ledwo widzi i słyszy, refleks szachisty ale... ważne, że jadę


Od pewnego wieku zrobiłbym nie tyle egzamin teoretyczny, co praktyczny z instruktorem co dajmy na to 5 lat z badaniami. Dziadunio teorię może mieć wykutą, ale już na drodze kiepsko sobie będzie radził, szczególnie w większym ruchu czy na autostradzie.
I tutaj też popieram, ale jak znam życie, to obejmie to wszystkich - a czemu by nie, no oczywiście po za "prezesem" on nie ma prawka :lol: :lol: :lol: :lol:

EDIT:
maciej1486 pisze:QR_BBPOST Ja tam jestem za praktycznym co np 2-5lat. Połowe patologii by z drogi ściągneli.
To nie ma wpływu na patologię na drodze.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 9:37 przez dawid75, łącznie zmieniany 1 raz.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4559
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 70 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Najprościej to zmniejszyć ludzką populację.Dlaczego Dziadziunio ma płacić za wybryki swojego potomstwa ?
(nadmiar aut). Jeśli Dziadziunio stanowi problem,to najrozsądniej byłoby mu ograniczyć prędkość przemieszczania się.
Nadto trzeba byłoby zweryfikować statystykę wypadków,bo wydaje mi się,że MŁODZI bardziej szaleją i,a najlepiej winę za problemy na drodze zwalić na Dziadziusia.Mi coraz bliżej do Dziadziusia i też chcę jakoś żyć,możliwie niezależnie.Jak nie będę mógł jeździć,to co będzie ? Młodzi zbudują getta dla staruszków ? - bo nie wierzę w ich uczynność,że będą codziennie robić zakupy(ja tak robię mojej 90-letniej mamie).Czy starość ma być zemstą za przedszkola i żłobki ? Uwaga Młodzi ! - jeśli nie wykorkuje się na drodze,to starość będzie tak przebiegać,jak stworzycie jej podwaliny. Sprawiedliwość nierychliwa, ale po 40-50 latach nieuchronnie nadejdzie...i historia się powtórzy.

EDIT:
maciej1486 pisze:QR_BBPOST Ja tam jestem za praktycznym co np 2-5lat. Połowe patologii by z drogi ściągneli.
A czemu nie co 1 rok ? Wyobrażacie sobie ten ogrom e-L-ek paraliżujących każdą miejscowość ?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

''Taki'' dziadek powoduje wieksze niebezpieczenstwo jak mlody ROZSADNY kierowca. Idioci eliminuja sie sami (niestety czesto zabieraja ze soba niewinnych). Moj dziadek ma 81 lat, sam unika samochodu, bola go nogi dretwieja, sam mowi,ze jest juz niebezpiecznym kierowca i auta uzywa juz jak naprawde bardzo musi. Pamietam 20scia lat temu trasy do Zakopanego, itd robil jak malolat. Z wiekiem naprawde coraz gorzej, starsi kierowcy staraja sie byc tez zbyt przepisowi, sa ''slamazarni'', brak im dynamiki ruchu, jedziesz za takim 10,15km w koncu juz jak masz cisnienie takie,ze malo nie wybuchniesz masz nagle kawalek, luku, tunel, wiadukt, most, podwojna ciagla, cokolwiek,ale w tym momencie kiedy mozesz, wyprzedzasz go, wtedy robisz glupoty, gdyby jadacy przed Toba jechal normalnie to nie lamal bys Ty przepisu, ja jezdze bardzo duzo, robie po 50.000km rocznie odkad mam prawo jazdy i naogladalem sie juz sporo, dla mnie taki zawalidroga w kapeluszu jest o wiele gorszy niz malolat walacy 110 na 50ciu.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5508
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 29 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Automat pisze:QR_BBPOST Jeśli Dziadziunio stanowi problem,to najrozsądniej byłoby mu ograniczyć prędkość przemieszczania się.
Gros wypadków starszych osób jest przy prędkości <20 km/h (muszę odszukać statystyki).
Co to oznacza? Ruszanie. Na skrzyżowaniu, przy wyjeździe, itp. Czyli wymuszenie pierwszeństwa z powodu złej oceny prędkości.

Ja jak "wymuszam" to robię to na pełnym gazie by jak najszybciej osiągnąć prędkość maksymalną na danej drodze. A nie jak niektórzy między wciśnięciem sprzęgła a wrzuceniem dwójki zdążą zamówić różaniec.

Automat, oby człowiek jak najdłużej mógł samodzielnie prowadzić. Ale przychodzi moment w którym sam powinien "złożyć broń" i nie wsiada za kółko dla swojego i innych bezpieczeństwa.
Niestety, jak człowiek sam nie potrafi to muszą zrobić to systemowo. I tak rodzi się... [zerwano transmisję z powodu wejścia na politykę]

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ