Astra GSi vs. Golf VR6

testy i porównania
Badi

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Badi »

regemen pisze:To były czasy jak się jeżdziło golfem... :lol: żadnych falujących obrotów,wycieków spod silnika czy podobnych rzeczy.
Zrobiłem golfem ponad 200 tys.km i nic nie padło prócz nagrzewnicy.
Szczerze mówiąc nie ma się czym chwalić. Ja Renault 19-tką zrobiłem ponad 250 tys. i też nie miałem problemów... A podejrzewam, że koszt zakupu i obsługi VW i Renault był raczej korzystny dla Renault.
Astra 1.4 X14NZ
Power from Gliwice ;)
LPG ZAVOLI

Matyjas

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Matyjas »

Pd24 pisze:Niewiem jak mozna bylo dac takie porownanie 2.0 i 2.8??
A czemu nie? To porównaj civica 1.6 Vti z Mietkiem 124 Coupe 3,2L. Nie można? Jadą podobnie ;)
Pd24 pisze:Moim skromnym zdaniem to Vr6 powinien jechac duzo lepiej
No to nie jesteś skromny. Powinien, ale nie jedzie. Te całe 0,3s w sprincie to można uciąć jednym zgrzytem przy zmianie biegu...
mAuZeR pisze:dikser a w sharanie? chyba tez byl wkladany seryjnie no i w vento jeszcze raczej tez
A o Corrado wszyscy zapomnieli :)
opc_snajper pisze:mamanek sie zawsze czai na takich golfiarzy z vr6
Każdy z c20xe w Astrze się na nich czai... Bo wie, że z GTI nie ma co robić, a po równym bądź przegranym o centymetry sprincie z VR6 usłyszy pytanie "co masz porobione w tym GSi?"... a tu nic ;)
regemen pisze:Ja bym tak bardzo nie krytykował golfa VR6.
Dlaczego nie? Ledwo o pół auta odchodzi przed 2-litrową astrą na 3 biegu, to jak nie krytykować? Wiesz, co byś z nim zrobił mają c25xe w Astrze?
kondzio pisze:Astra GSi ma zawsze sekunde czy tam dwie setne wiecej niz golf ktory ma 2.8 pojemnosc
GSi 16v ma 0,3-0,4 gorzej, kwestia ruszenia... A GTI16v odstaje prawie 1,5s od Aśki

VR6 vs. GSi16v... temat zawsze żywy ;) Proste... wiadomo, Golf szybszy o ułamki... ale kosztem czego? spalanie? prowadzenie (puść Golfa z Astrą na zakręty i wtedy się wyjaśni o co chodzi)? z całego tego motoru to tylko tego dźwięku pozazdrościć, reszta bez szału.

larryyy

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 23 maja 2008, 11:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: larryyy »

Matyjas: w pełni popieram Twoja wypowiedz :)

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

larryyy pisze:Matyjas: w pełni popieram Twoja wypowiedz
i masz racje, Matyjas to swoj chlop, pilem z nim nie jeden raz, wiec wiem, wiele samochodow pogonil i wiele pogonilo jego i niestety, albo nawet stety jestem tego samego zdania, dajcie mi seryjne GTi 16V a zapewniam Was, ze dostanie od mojej seryjnej Aśki ;)

A jesli chodzi o VR-a to moze nie jest jakos mega latwo, ale jak sie dobrze ruszy, szybko biegi przepnie to tez da rade, a porownanie Matyjasa c25xe z 2.8 z VR-a to juz matrix, bo c25xe w Astrze to juz jest kosmos, tez potwierdzone z wiadomych przyczyn :mrgreen:
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

regemen pisze:Ja bym tak bardzo nie krytykował golfa VR6.Wystarczy się przejechać taką maszynką(tylko w dobrym stanie technicznym)-miałem okazję.Lepiej się nie czajcie bo może być lipa jak traficie na dobre vr6 vw.
A silniczki vw może nie są zbyt wyżyłowane ale za to trwałe jak cholera.Miałem golfa 2 GTI,poza wymianą płynów itp rąk pod maskę nie wkładałem.
W środku marne ale niezawodne.Chodż raz miałem przygodę że mnie zawiódł mój golfik tylko raz,ale o tym innym razem. To były czasy jak się jeżdziło golfem... :lol: żadnych falujących obrotów,wycieków spod silnika czy podobnych rzeczy.
Zrobiłem golfem ponad 200 tys.km i nic nie padło prócz nagrzewnicy.
I przewody wn jakos długo działały sprawnie bo ponad 70 tys.km.Dziwne bo teraz w oplu to jak w siadam i jadę to zastanawiam się co i za jaki czas padnie...

Swoją drogą to przypominam sobie jak startowałem(ja golfem) z oplem astrą gsi tylko nie pamiętam jaki model silnika miał kumpel w tej astrze i niestety kumpel wąchał spaliny.No ale moze to kwestia techniki jazdy.
Brednie piszesz kolego jak mało kto:) Golf 2 Gti i Astra GSI :) Buhahahaha Jeszcze pewnie 16V brałeś tym czymś?

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

AndrewB, też brednie piszesz... Widziałeś? To po co gadasz?

Dla mnie c20xe wygrywa masą, tyle... A jeszcze moje odchudzone Kadecisko c20xe... :roll: :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

Matyjas

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Matyjas »

Wasyl pisze:AndrewB, też brednie piszesz... Widziałeś? To po co gadasz?

Dla mnie c20xe wygrywa masą, tyle... A jeszcze moje odchudzone Kadecisko c20xe... :roll: :)
Ja wiem...??
Zdrowe GTi 16v w dwójce jest niewiele wolniejsze do 100 czy 120 od trójki VR6... w końcu to 139KM i masa niższa niż w Astrze i duuużo niższa niż 2.8 w G III.
Aśkę c20ne to takie GTi zamiata, a od xe nie jest wiele wolniejsze o ile w ogóle...
Nie chwaląc VW, choć złe nie są, chwalę jedynie Golfa II GTi 16v - najlepszy bzyk z tym znaczkiem, jakim latałem.

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Matyjas, nie no nie twierdzę, że te auta nie jadą, ale po prostu c20xe w niespełna 900kg budzie robi robotę :) (mój Kadett seryjnie 965kg)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

MasterGd

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 12 sty 2009, 10:17
Imię: Damian
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Rocznik: 2011
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk

#29

Nieprzeczytany post autor: MasterGd »

golf mk2 vr6 tez ladno idzie ;)zeby nie bylo po swapie :) g60 nie powiem tez ma ladna piz..... :P
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ