Auto nie pali nie równo chodzi

Awatar użytkownika
kipero1993

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2016, 13:48
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

Auto nie pali nie równo chodzi

#1

Nieprzeczytany post autor: kipero1993 »

Witam

Chciałbym prosić o pomoc. Kupiłem w lipcu tego roku Astrę H 1.6 rocznik 2005 z easytronic. W październiku założyłem do niego instalacje LPG firmy BRC. Pod koniec listopada auto zaczęło szarpać na gazie przy dodawaniu gazu. Gazownik kazał wymienić świece były oryginalne GM wsadziłem Denso. Po przejechaniu około 100 km zaczął się świecić Check od emisji spalin. Gazownik powiedział żeby wymienić na cewkę. Zakupiłem używaną cewke na internecie i nic to niestety nie pomogło. Po nie długim czasie auto nie chce palić przy przekręceniu kluczykiem zapalają się kontrolki na skrzyni biegów nie wyświetla się N tylko --. Słychać pompkę paliwa ale nie rozrusznik. Auto za którymś razem zapali lecz jedynie na 3 zawory pracuje. Chciałbym jeszcze dodać że auto stoi już 2 tygodnie u mechanika i nic to nie pomogło. Poniżej przedstawiam listę błędów z silnika. Jeżeli ktoś mógł by mi pomoc to bym bardzo prosił
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4850
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 99 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Co Cie pchnelo w strone BRC.? Akumulator ile ma lat ?
A na benzynie jezdzi normalnie ?
Wyglada na cewke lub sterownik benzynowy.... Po wyjeciu cewki i wlozeniu swiec sa iskry na cylindrze 4 ?
Ostatnio zmieniony 31 gru 2016, 14:03 przez czarnypiotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kipero1993

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2016, 13:48
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: kipero1993 »

Założyłem BRC bo bałem się o zawory. Akumulator nie wiem ile ma lat ale raczej jest sprawny. To samo jest bez różnicy czy PB czy LPG. 2 cylinder nie pali

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#4

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Zrob test kompresji,sprawdzaleś luzy zaworowe przed montazem gazu ????

Awatar użytkownika
kipero1993

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2016, 13:48
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: kipero1993 »

Nie sprawdzałem ale chyba szkopuł nie tkwi w silniku tylko w elektronice. Te -- na skrzyni biegów mnie martwią powinien tam być bieg N. Pojawia się to wtedy kiedy auto nie zapala

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#6

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Oj problemy ze skrzynia moga sie brac z nierownej pracy silnika.Jesli wiesz jak chodzi ten motor na 3 cylindrach i jestes pewien że nie pali na jakis jeden to chyba warto sprawdzic kompresje.... Chociaz zobacz jak wygladaja swiece jak silnik popracuje troche...
Ostatnio zmieniony 06 sty 2017, 15:27 przez Maxiu, łącznie zmieniany 2 razy.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4850
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 99 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

BRC dba lepiej o zawory niz inne ?
Mowisz ze 2 cylinder nie pali... a bledow ze sterownika cala masa.... od zaplonu po wtrsyki...

Awatar użytkownika
kipero1993

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2016, 13:48
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#8

Nieprzeczytany post autor: kipero1993 »

Za pomniałem dodać jeszcze że kontrolka od emisji spalin zaczyna migać w przypadku kiedy dodaje gazu

EDIT:
Instalacja ma założoną lubryfikacja jlm
Ostatnio zmieniony 31 gru 2016, 16:55 przez kipero1993, łącznie zmieniany 1 raz.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4850
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 99 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

W wiekszosci pojazdow miga jak nie ma zaplonu. Do podmiany cewka oraz do sprawdzenia wtrsyki benzynowe i gazowe. Polaczenia, przejscia ze sterownik itd.
Gdzie podlaczony signal obrotow do sterownika gazowego ? Czy kolektor byl zdejmowany do nawiertow do gazu ?
Sprawdz kompresje i luz zaworowy...

Moje osobiste zdanie na temat lubry jest takie.... do smietnika... nie ma dowodow ze pomaga... a dwa syfi kolektor dolotowy tak ze swiat nie widzial...
Ostatnio zmieniony 31 gru 2016, 17:39 przez czarnypiotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kipero1993

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2016, 13:48
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: podkarpackie

#10

Nieprzeczytany post autor: kipero1993 »

No i wszystko wiadomo wczoraj wróciłem od mechanika i wszystkiemu była winna cewka. Następnym razem nie będę kupował na allegro używanych rupieci. Wielkie dzięki za pomoc! Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ