[Astra G] Problem z centralnym zamkiem.

olsiu

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Morąg
Kontakt:

[Astra G] Problem z centralnym zamkiem.

#1

Nieprzeczytany post autor: olsiu »

Witam.
Zacznę od tego, że jestem tu nowy i witam wszystkich gorąco.
Od piątku jestem posiadaczem Astry G w wersji sportive (3 drzwiowa). Autko sam przywiozłem z Niemiec.
Jest kilka rzeczy do dopieszczenia, ale ogólnie są to duperelki.
Jedną z tych rzeczy jest centralny zamek. Problem polega na tym, że wszystko działa tak jak powinno być, ale niestety jedne drzwi (strona pasażera) nie otwierają się ani nie zamykają, ani z kluczyka ani z pilota. Za co mam się w pierwszej kolejności zabrać ?? Rozebrałem boczek i wszystko wygląda, że jest ok. Siłownik jest, kabelki w dobrym stanie. Niestety siłownik nie wydaje z siebie żadnego dźwięku. Ktoś polecił mi aby zresetować centralny zamek, ale obawiam się, że to może być coś innego i nie chce niepotrzebnie wydawać kasy. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.

Poprawiłem tytuł i ort
Thomas87
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 15:44 przez olsiu, łącznie zmieniany 2 razy.

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

a szyby masz elektryczne?? albo lusterka?? jak chodza szyby lub lusterka jak je masz to pewnie silownik od centralnego padl.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

olsiu

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Morąg
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: olsiu »

Niestety szyby są w korbce i to mnie bardzo zniecheciło do zakupu, no ale wyszło jak wyszło (ważne że klima jest). Pomeczę się z nimi bo autko mi się podoba, jezeli chodzi o lusterka to są elektryczne i podgrzewane i regulacja działa i jednym i w drugim. Próbowałem wczoraj zsynchronizować kluczyk, ale klapa. Nie udało się.

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Jak tylko jeden zamek nie dziala a w tych drzwiach dziala el. lusterko to zamek masz do wymiany. Kup sobie uzywke na allegro. Samemu powienienes bez problemu zamontowac.

A elektryczne szyby mozesz zrobic samemu. Koszt elementow do tego to okolo 250-300 zl uzywanych w pelni sprawnych.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kletk

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2008, 9:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kletk »

Witam!
Z wymianą modułu warto uważać. Ja mam podobny problem. Centralny nie działa (elektryczne szyby i lusterka OK). Moduł ewidentnie spalony. pojechałem do warsztatu, żeby sprawdzić instalację. Sprawdzili powiedzieli, że jest dobra, wsadziłem nowy moduł, który zaraz poszedł z dymem. (oczywiście warsztat nie poczuwa sie do odpowiedzialności, bo twierdzą, że to nie centralny tylko gdzie indziej jest zwarcie). No więc zacząłem grzebać. Mostek(jedyny na płytce sterownika)i pin 8 jest mocno przegrzany.Wyszło mi wg Schematów z "Astra i Zafira sam naprawiam" że po włączeniu zapłonu, gdy przyciski zamykania drzwi sa w górze pojawia się 12V a gdy się je wciśnie robi sie zwarcie na stykach 7-8 mniejszego gniazda, czyli w Multitimerze i zarazem zasilaniu siłowników. rezystancja siłowników 500 Ohm z kawałkiem, więc chyba ok. Tyle, że wg tych samych schematów zasilanie jest na stykach 3-4, a do tych styków, żadne przewody nie dochodzą.
Jak by ktoś miał jakieś rady, jak to ma działać, to byłbym wdzięczny

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Z tymi stykami to inaczej jest w drzwiach lewych a inaczej w drzwiach prawych wiec przy pomiarach wez to pod uwage.
MOJA ASTRA:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kletk

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2008, 9:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kletk »

wg schematów na odbiorach styków 7b-8b-10 nie ma różnicy. 8b- wspólny zasilania siłowników, 7b i 10 są przełączane między sobą krańcówką na siłownikach drzwi, na każdych tak samo.
Dodatkowo 7b i 8b idą prawdopodobnie do multitiemra. Elektryk w warsztacie twierdził, że do modułu alarmowego, którego nie mam. Ale jak się zjarzyłem posługiwał się schematami od Corsy, które przez przypadek dostał ode mnie.

olsiu

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Morąg
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: olsiu »

Ja już też nie wiem co robić. Czy kupić ten siłownik i go podłączyć czy lepiej nie, bo się spali.. A nie chce wyrzucać kasy w błoto.

Awatar użytkownika
kletk

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2008, 9:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kletk »

Nie ejstem osobą szczególnie kompetentną w tej kwestii, ale jeśli w twojej Astrze działa centralne zamykanie bagażnika i wlewu paliwa, to sterownik powinien być OK.
Jeśli siłownik jest sterowany 12V to można na krótko go sprawdzić, może tylko mechanicznie się gdzieś blokuje. Ale z tym podłączaniem na krótko lepiej się upewnić, że można.
Bezpieczniej zmierzyć rezystancję na zaciskach. jeśli siłownik spalony, to lepiej znaleźć przyczynę dlaczego.

tomekpro

#10

Nieprzeczytany post autor: tomekpro »

elo jestem nowy. i pozdrawiam wszyskich co sie wypowiadaja tu, bardzo wiele cennych info.

mam pytanie kupiłem astre II i drzwi od kierowcy i po przekątnej z tyłu nie otwierają sie.
od kierowcy tylko z klucza. wlew i bagażnik działają ok. bez elektrycznych szyb.
lusterka działają.

i od czasu do czasu odpala sie kontrolka z poduchy?

co z tym zrobić???

dzięki wielkie.

ODPOWIEDZ