Problem z radiem DELCO CDR 500

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Problem z radiem DELCO CDR 500

#1

Nieprzeczytany post autor: frantz »

Witam!
Ostatnio zakodowało mi się radio nawet nie wiem dlaczego tak po prostu żadnej przerwy w zasilani nie było. Najpierw był napis panel myślałem że jest źle założony itp. Jednak po jakimś czasie było tylko SAFE. Mam radio DELKO CDR 500 niestety przy zakupie nie dostałem karty z kodem:( Moje pytania są następujące?
Jak rozkodować to radio? Czy można to zrobić przy użyciu jakiegoś kalkulatora czy też muszę wylutować EPROM? Jeżeli przy wystarczy kalkulator to skąd wziąć numer radia? Czy wystarczy numer na panelu (4660103, GM90493281, PA6-GF15). Jeżeli to jakiś inny numer z obudowy radia to w takim razie jak je wyciągnąć?
Jak na razie wykręcałem 4 śrubki z zewnątrz ale coś jeszcze trzyma radio chyba od środka, tak jakby była cała kieszeń i z tyłu śruba jakaś. Jak tak to jaka i jak ja odkręcić zdjąć schowek? Będę wdzięczny za wszelki wskazówki.

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam,

Czy radio idzie rozkodować to nie wiem, ale przypuszczam, że tak.

Jeśli chodzi o wyjęcie radia, to w otwory po wykręconych przez Ciebie śrubkach wkładasz specjalne wyjmaki do wyciągania radia (takie wygięte druty zakończone wcięciami) i wyciągasz radio. Bez tego raczej nie wyciągniesz.

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: slavo »

Kalkulator nie pomoże, niezbędna jest ingerencja wewnatrz radia. Zeby je wyjąć musis zwlożyc wyjami i mocno do siebie i od siebie i je wyrwać. Ciagniecie równomierna sila nic tu nie da - sam sie z tym męczylem troche. Jeśli nie masz wyjaków to kombinuj wygietym druten, cienkimi srubokretami - wiele drog prowadzi do celu.

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: frantz »

Sprawa załatwiona
Niestety mieliście rację radia DELCO nie da się rozkodować przy pomocy kalkulatora, trzeba je wyciągnąć wylutować scalak zczytać kod przy użyciu odpowiedniego programu i z powrotem wlutować. Mnie to kosztowało 50zł (chyba nie dużo tylko czekałem kilka dni). Podobno inne radia jakie były montowane w Oplach można rozkodować używając kalkulatora (koszt 30zł) jedynie DELCO jest takie.

jorguseasyrider

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 09 lip 2008, 20:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Trowbridge
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: jorguseasyrider »

Mozna jeszce pojechac do serwisu i poprosic o wydanie nowego "car pass" taka karta z numerem nadwozia kodem do radia, zmieniarki, kluczyka i immobilajzera nie wiem ile kosztuje w polsce ale to lepiej niz grzebac sie w radiu.
Jorgus

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

zawsze mogłes gosciowi co zczytywał kod radia powiedziec zeby go usunoł na stałe mniej problemu nastepnym razem gdy by sie zakodowało:)
ASTERKA BY SKALPEL :)

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

w instrukcji radia jest opisane jak wyłączyć kod radia nie ma dużego problemu
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
robbob21

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2009, 10:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: robbob21 »

Witam!
Mam problem z kodem do radia DELCO CDR 500. Nie mam kodu i po odłączeniu akumulatora pojawił się napis SAFE.
Proszę o pomoc w odzyskaniu kodu.

NO. 09136107
GM1500X9035925

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdr.

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

spróbuj ten kod 4528
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
robbob21

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2009, 10:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: robbob21 »

niestety ten kod nie pomógł, byłem w serwisie RTV i odkodowałem radio.

ODPOWIEDZ