Astra F i JVC - radio nie odbiera

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Astra F i JVC - radio nie odbiera

#1

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Witam!
Kupiłem do swojej astry radio JVC KD-SH99R i mam problem, bo radio nie odbiera. Wtyk antenowy był inny niż w starym radiu, i musiałem dokupić przejściówkę, ale nic to nie dało i jak szumiało tak szumi, jakby antena nie była w ogóle podłączona. W czym może leżeć problem?

Meme

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2008, 9:51
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Meme »

Jak masdz miernik to sprawdż na omach czy gorący kabel anteny nie ma zwarcia do masy czyli ekranu anteny. Jeśli nie ma to sprawdż wsadzająć w radio jakiś kabelek 20cm i radio powinno śmigać a drogę kabla antenowego należy sprawdzić. Jak jest zwarcie to szukaj w miejscach gdzie było coś łączone po drodze do anteny. Ja bym tak zrobił. A jak wszytsko jest okey to pożycz od kogoś albo kup około 10zł wzmacniacz antenowy na 12V daje radę kolega kupił i dużo mu to dało. Pozdrawiam

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Sorki, że wchodzę w temat; mam coś podobnego. Z tą różnicą, że sygnał radiowy skończył się tak, jakby w ogóle antena się odłączyła. Mam Astrę F 1997 a antenę zwykłą teleskopową, manualnie wyciąganą. Czy ma ktoś może jakiś link, gdzie będzie opisane (pokazane na rysunkach) jak "bez bólu", dostać się do anteny w błotniku (przy radiu jest ok). Znalazłem za mały otwór, żeby włożyć swoje "drobne rączki" a poza tym nic tam, nie widać. Gdybym miał jakiś opis z rysunkami - dałbym sobie radę sam a tak znowu będę zmuszony dać zarobić innym.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

w progu kierowcy idzie kabel i jest on tam gdzieś łączony wtyczką. może tam się rozłączyła?

Meme

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2008, 9:51
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#5

Nieprzeczytany post autor: Meme »

Dokładnie ściągasz pierwszą część progu kierowcy i tam przy wiązce oraz przy otwieraczu przedniej klapy jest wtyczka i gniazdo antenowe sprawdź to najpierw. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JANKO

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2008, 0:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JANKO »

gruzinek żeby dostać sie do bata trza po prostu otworzyć bagażnik odpiąć tapicerke przy błotniku jestam schowek i już masz dojście do bata i kabla ;)

Helmutkm

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2008, 22:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Helmutkm »

Nie musisz ściągać tylnej tapicerki. Wystarczy wyciągnąć tylną lampę (4 szt śrub, klucz 10) i masz świetny dostęp! Przerabiałem temat jak wymieniałem antenę.

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

mskojon pisze:Witam!
Kupiłem do swojej astry radio JVC KD-SH99R i mam problem, bo radio nie odbiera. Wtyk antenowy był inny niż w starym radiu, i musiałem dokupić przejściówkę, ale nic to nie dało i jak szumiało tak szumi, jakby antena nie była w ogóle podłączona. W czym może leżeć problem?

Miałem to radio w poprzednim aucie, teraz mam SH909R, i w obu przypadkach była kwestia zamiany któregoś kabelka na kostce ISO aby radio odbierało prawidłowo, miało to związek bodajże właśnie z masą anteny, objawy były identyczne jak u Ciebie.

Żeby to naprawić nie jest potrzebne żadne grzebanie po progach itp historie. IMHO najszybciej będzie jak podjedziesz do pierwszego z brzegu zakładu car audio, wyciągniesz samodzielnie radio, poprosisz gościa żeby zamienił Ci odpowiedni kabelek, zapłacisz 10zł i masz sprawę z głowy.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Hmm to mi zabiłeś ćwieka. Poszukam schematu kostki do tego radia i zobaczymy o co chodzi :)
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ee dziwne :/ jeszcze się nie spotkałem żeby odbiór radia zalezał nie od anteny tylko od kabelka w kostce iso. NIe jedno radio podłączałem i jeszcze się z takim czymś nie spotkałem :/ - chyba że chodzi o wzmacniacz antenowy

ODPOWIEDZ