Astra H gtc - co zrobić zeby ją dobrze nagłośnić

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Maniek

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2008, 9:50
Imię: Mariusz
Auto: H Kombi
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wymiana radia w Astrze III a BC

#31

Nieprzeczytany post autor: Maniek »

Witam serdecznie.

Na początku dodam, że jestem tu nowy!!! Właśnie przeglądam Wasze posty na temat wymiany fabrycznego radia w Astrze III.
Ja wstawiłem do swojego GTC-ka stację multimedialną Kenwooda i straciłem komputer pokładowy (w fabrycznym radiu były guziki BC Settings). Przez kilka dni nie miałem możliwości nawet ustawienia zegarka!!! Na pomoc przyszli panowie z OPEL Nexteam z Modlińskiej (Warszawa), 5 minut pracy z TECH-em i wszystko działa jak przy radiu fabrycznym, komputer można obsługiwać z kierownicy!!! Cała usługa kosztowała mnie 120zł brutto.

Jeżeli chodzi o temat audio w Astrze, to fabryczny sprzęt to wielki szajs!!! Ja, jak tylko odebrałem swoje autko z salonu odstawiłem do firmy, która zajmuje się takimi sprawami.
Radyjko wymieniłem na Kenwooda DNX5022BT (DVD, NAVI, TEL itp), przednie głosiki zostały wymienione na: Vifa D26NC-05-06 i Micro-Precision P5.16 Proa wszystko zasilane jest przez wzmacniacz ADUDION Vrx 4.300 (4 kanałówka) żadnych dodatkowych zwrotnic!!! W koło zapasowe wrzuciłem suba JBL P1022, który zasilany jest monoblokiem, również JBL (600W RMS 4ohm).
Muszę przyznać, że gra to całkiem nieźle. Dalsze modyfikacje już oczywiście planuję, bo "apetyt rośnie" :)

Przy okazji zmian w elektronice, postanowiłem zmienić wnętrze auta. Oddałem Astrkę do JAVACARDESIGN, gdzie wstawili nową tapicerkę skórzaną, efekt super!!! Nigdy nie widziałem podobnej Astry!!! Auto ma już 6 miesięcy i byłem na przeglądzie w serwisie i panowie nawet nie wspomnieli, żebym stracił jakąś gwarancję, amodyfikacji było bardzo dużo.

Dla zainteresowanych mogę podesłać parę fotek na maila.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tych pięknych aut :)
Ostatnio zmieniony 23 gru 2008, 19:46 przez Maniek, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 5143

#32

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5143 »

Maniek, A jak kasujesz parametry komputera zeby naliczały od zera ?

[ Dodano: 2008-11-04, 08:48 ]
aha i jeszcze j edno j ak wyciagnac radio , czy musze miec specjalne klucze ?

Maniek

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2008, 9:50
Imię: Mariusz
Auto: H Kombi
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: Maniek »

Cześć Snowboarder,

Wszystkie liczniki komputera pokładowego kasować można za pośrednictwem lewego pokrętła regulacyjnego w kole kierowniczym. Naciskam pokrętło i wybieram "samochodzik" pokazuje mi się BC1, BC2 i Tymer. Wybieram np BC1 i mogę kasować wszystkie wartości.
Tak jak wcześniej pisałem z kierownicy można obsługiwać WSZYSTKIE funkcje komputera, również datę, godzinę, język i kontranst.

Co do wymiany radia, to nie mam pojęcia jak się je wyjmuje bo wymieniali mi w Galerii Tonów, przesyłam link do strony z moim autkiem. Zdjęcia trochę nieaktualne, ale już nie długo będą nowe:)

[External Link Removed for Guests] ... d=94&cat=1

Pozdrawiam.
Maniek

Usunięty użytkownik 5143

#34

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5143 »

Ty masz nowsze opgorgramwoanie, ale w moim po przytrzymaniu przycisku komputer na kierownicy tez da sie na szczescie wymazac licznik spalania itd.

Awatar użytkownika
opium33

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 1:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: opium33 »

Witam. Czy do modelu CD70navi mozna spokojnie podpiąc wzmacniacz.? (kupiłem soniaka xploda xm1s 1 kanałowy tylko do tuby tez xplod) Czy bardzo wielkie są potrzebne przeróbki? nie chce wymieniac seryjnego bo szkoda nawi.. jak mozna prosze o kontakt gg7457293

Driver1

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 23 cze 2008, 11:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: Driver1 »

Mozna - trzeba kupic specjalny adapter na chinche. Ewentualnie zrobic solidniejsza robote i dac profesjionalnej firmie wyciagnac je bezposrednio z radia - koszt jednej z warszawskich firm audio ok 200 zł, a adapter 5 zł.

Awatar użytkownika
opium33

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 1:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: opium33 »

Dzieki wielkie. Pozdrowienia noworoczne dla wszystkicz Astrowiczów.!!

Maniek

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2008, 9:50
Imię: Mariusz
Auto: H Kombi
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: Maniek »

Cześć ZAPi.

Bardzo dziękuję... Co do kondensatora to oczywiście jest od samego początku, bez tego ani rusz!! Ukryty jest pod podłogą obok wzmacniacza. Dziś właśnie planuje kolejne zmiany w zabudowie. Rezygnuję z suba w kole, ma powstać nowa zabudowa w lewym boczku. Całość jednak będzie zasilana tylko audisonem, jestem w trakcie wybierania głośnika. Zastanawiam się nad RS Audio, Peerless lub Focal. Zobaczymy co przypadnie mi do gustu. Kenwood prawdo podobnie ustąpi miejsca nowej stacji Alpine, ale to wszytko na razie plany na początek tego roku. Mam nadzieję, że do maja uporam się z tym wszystkim i zaprezentuję perfekcyjny dźwięk.

Jeżeli chodzi o Simplexy, to wybór bardzo dobry. Mam taki zestaw zamontowany w drugiej Asterce, dokładnie w Astrze II. Przy dobrym wygłuszeniu potrafią mile zaskoczyć słuchacza.

Pozdrawiam.

Maniek

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2008, 9:50
Imię: Mariusz
Auto: H Kombi
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: Maniek »

Cześć.
Jeżeli masz dobry wzmacniacz to dorzyciłbym jeszcze po 1 Siplex-sie w panele.
Ja do bagażnika chyba wrzucę dwa suby 8" RS Audio, niesamowita dynamika i piękny subbas.

Pozdrawiam.

Alexxxxx

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 03 lis 2008, 18:30
Imię: Alex
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1.3 CDTI
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: Alexxxxx »

Witam

Mam pytanko: czy zeby wymienic glosniki z tylu w bokach w gtc trzeba zdejmowac boczki czy wystarczy ta zaslepke wyjac? ;)
Zamierzam wymienic glosniki z przodu na hertz esk 165, a z tylu na hertz ecx 165. Czy cd 70 navi uciagnie to czy trzeba wzmacniacz?
Duzo daje wytlumienie drzwi i tylu?

Pozdro

ODPOWIEDZ