Astra H gtc - co zrobić zeby ją dobrze nagłośnić

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
dragip

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:09
Auto: Astra gtc
Silnik: Z16XER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Astra H gtc - co zrobić zeby ją dobrze nagłośnić

#1

Nieprzeczytany post autor: dragip »

Witajcie

planuje zmiane nagłośnienia w moim autku, nietstey fabryczne 7 glosnikow to straszna lipa, tandeta jakiej jeszcze nie spotkałem :roll: niskich tonów kompletne zero co mnie nietstey nie zadowala...

jednoczesnie w tej dziedzinie nie jestem specjalistą i dlatego zwracam się z prośbą o pomoc ;)
jakie glośniki dobrac pod radio, czy postrzebny wzmacniacz czy nie? jakie sa mniej wiecej koszta, itd itp
ktokolwiek moze cos pomóc prosze pisac smiało swoje sugestie :)

z tego co mi sie wydaje to na przod srednie tony + tweetery a na tył srednie lub niskie...
czy warto jeszcze cos do bagaznika wrzucic zeby bylo lepiej czy wystawcza porzadne glosniki w seryjnych dziurkach?
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2008, 9:22 przez dragip, łącznie zmieniany 1 raz.

dragip

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:09
Auto: Astra gtc
Silnik: Z16XER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#2

Nieprzeczytany post autor: dragip »

Wielkie dzieki za zainteresowanie i odpowiedz :)

radia raczej nie zmienie bo w Astrze 3 jest ladnie zabudowane i sobie nie wyobrazam jakby tam jakos wcisnac zamiast inne radyjko...
z wywaleniem tylnich glosnikow to mnie zdziwiles i jest ciekawa opcja :)
a moze z tylu dac niskotonowe?
albo skrzynia bassowa w bagazniku?
jakiej mocy ma byc wzmacniacz pod przednie midy i tweetery? on tez ma wylądować w bagazniku? czy gdzies da się go w kabinie ukryć?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ZAPi on może to rozwiązać w inny sposób ;) tzn jak chce zostawić seryjne radio to ja bym wyprowadził z niego 2 wyjścia RCA i zamiast zmieniać radio podłączyłbym się z zewnętrznym procesorem dźwięku.

Zalety są takie że masz seryjne radio ze wszystkimi bajerami - radio nie robi dźwięku tylko kręci płytą a dźwięk robi procesor dźwięku więc jakość masz porównywalną jak w radiu z procesorem dźwięku.

Wada jest taka że żeby to grało porządnie trzeba by było odłączyć całkowici głośniki od radia i podłączyć je poprzez wzmacniacze do procesora.

Wszystkie dodatkowe ustawienia by były na dołączanym panelu.

Jak chce się mieć seryjne radio to jest to najlepsze rozwiązanie

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jak dragip zmieni radio na inne to już cała deska rozdzielcza straci swój wygląd, jeżeli zmieniać radio to na fabryczne ale np. na model CD40 Opera bo gra dużo lepiej niż pozostałe, do tego dobrej klasy głośniki, wzmacniacz, mi by takie rozwiązanie odpowiadało.

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Proponuję jeszcze zwrócić się do kolegi bystrixx, on ma w swojej AIII rozbudowane audio, więc może pomóc w tym temacie.

dragip

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:09
Auto: Astra gtc
Silnik: Z16XER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#6

Nieprzeczytany post autor: dragip »

wszystko byloby pięknie gdyby nie fatalny szczegół... auto ejst nowe na gwarancji, bylem dzisiaj w serwisie ASO i powiedzieli mi ze nie podpisza mi sie pod taka ingerencja w elektryke nawet jesli robocizna bedzie u nich, strace gwarancje a tego chce uniknąć...

wiec zostaje mi mysl nad czyms mniej rzucajacym sie w oczy niz wzmacniach subwoofer itp :|

jak na poczatek wydaje mi sie ze wypadaloby wygluszyc przednie drzwi, zmienic glosniki przednie+tweetery i tylne co powinno juz mnie zadowolic pod warunkiem ze z tym radiem cos sie zrobi... wymiana raczej juz odpada, zostaje ten zewnetrzny procesor dzwieku gdzies schowac :)

co w takim wypadku polecacie i zalezacie? strasznie mnie zasmucili dzis w serwisie z ta opinia :|

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no niby masz racje ale znając aso w razie usterki szukali by modyfikacji żeby tylko się wykręcić od naprawy gwarancyjnej.

Wzmak to już jest dość duża ingerencja bo musisz zmienić okablowanie głośników, pociągnąć zasilający kabel a to jest już dla aso zbyt duża ingerencja w elektryke

bystrixx

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 05 sty 2008, 18:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: bystrixx »

kolego daj mi na priv nr telefonu bede w szczecinie niedługo to pokarze Ci jak wyglada audio w Asterze 3 na 14 głośników ze wzmacniaczem pożądnym radiem i AV. Ramki tej z allegro nie kupuj ja ci odsprzedam bo mam 2. Radio wstaw alpine najlepiej 7893 lub 7894 rb lub 9812

[ Dodano: 2008-05-01, 12:54 ]
tak jak zapi pisał radio alpine, głośniki hertz - polecam esk 165, tył jbl gt5 bodajrze, ja mam u siebie helixy na przodzie 62.1, 6.1,4.1 + syki magnata i gra extra a na tyle wspomniane jbl'e. ramka wyglada elegancko, jakbyś chcał mogę odsprzedać jeszcze monitor sufitowy pioneer chyba av 6100 z podsufitką(wymiana)

[ Dodano: 2008-05-01, 12:59 ]
chyba ze mamy jakiegoś zaprzyjaźnionego klubowicza w Kościanie w wlkp to moge sie ustawić na zdjątka dla ciebie
Poprostu mam hopla na opla...3 modele Astry pod rząd o czymś świadczą....

dragip

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:09
Auto: Astra gtc
Silnik: Z16XER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#9

Nieprzeczytany post autor: dragip »

no to przy spotkaniu wszystkie moje niepewnisci rozwiejesz :)
sadze ze skonczy sie na tej wlasnie ostatecznej idei czyli dobre radio + glosniki Hertz i JBL

co do radia to pasuje mi takie rozwiazanie co jest teraz czyli podlanczam odtwarzacz mp3 kabelkiem i gra muzyka :) wiec z takim czyms bym tez radia poszukiwal

[ Dodano: 2008-05-07, 13:25 ]
no i znowu wielka rozterka bo w serwisie powiedzieli ze za montaz sobie zycza 500zł!! paranoja wiec kombiinuje nad czyms innym i teraz mysl czy jednak nie lepiej wrzucic skrzynke bassowa i wzmacniacz do bagaznika i to zalatwi sprawe?
co sadzicie o JBL GTO1204BP ? jaki pod to wzmacniacz? ewentualnie inny sprzet ktory by wystarczyl do tej malej astry :)

tiger_spain

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 15 sty 2008, 18:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: madrid
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: tiger_spain »

witam !hmm duzo o tym piszecie ja w swojej wymienilem radyjko na alpine CDA 9854R oczywiscie do tego INTERFACE APF-S100P do sterowania w kierownicy. i do tego przednie glosniczki firmy JBL c620 i jak narazie tyle bo niemam teraz czasu no ale efekt jest o niebooo od fabrycznego radia i oczywiscie glosniki bardzo duzo daja nawet z fabrycznym radiem.jesli ktos jest zainteresowany to podesle fotki jak radyjko wyglada w samochodzie zamontowane.hmmm calkiem niezle wyglada ALPINE ma klase... pozdrawiam

ODPOWIEDZ