[Astra F] Wymiana manualnej anteny FM

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Gość

[Astra F] Wymiana manualnej anteny FM

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam!

Na początku chciałem się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Do rzeczy... Potrzebuję małą poradę osób doświadczonych w wymianie antenty FM w Astrze F hatchback... Czy trzeba rozkładać plastiki w bagażniku, czy raczej potraktować starą urwaną antenę siłą? :)

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2009, 17:14 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

nic na siłe

Jeżeli jest to automatyczna antena, to:

Zdejmujesz boczek cały, odkrecasz antene, odkręcasz tylny klosz lampy i wyciągasz antene przez lampę. Założenie w kolejności odwrotnej.
Jeżeli został kikut anteny i nie można jej wyciągnąć od środka to go poprostu utnij, wtedy antena wyjsdzie elegancko

jeżeli to jest manualna to tylko sciagasz boczek i wyjdzie sama przez dziury.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ok dzięki, pozdro ;)

SeloD

Astro-maniak
Posty: 1835
Rejestracja: 21 sty 2009, 21:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: SeloD »

Witam... chciałbym się podpiąć pod. Jak zamontować poprawnie antene w astrze classic sedan (1999r).
1. antene (manualna) jakis matoł mi urwal, 2-gą (automatyczna).... no cóz... spalil sie silnik.... zdenerwowany jazda z kikutem postanowiłem na szybko zakupic przed zima antene.... kupiłem coś takiego

[External Link Removed for Guests]_" onclick="window.open(this.href);return false; ... assic.html

na tej aukcji PIEKNIE widac jak ona niby ma byc zamocowana. problem polega na tym ze ów cudowne mocowanie plastikowo-gumowego kołnierza nijak zabezpiecza przed wodą:/ antena sie chwieje, i "biega" na boki. Nie wiem czy otwor sam urosl z biegiem lat jak nastolatek ale nie zabezpiecza mi to wnetrza bagażnika:/ moze cos przeoczylem ale nie bylo w zestawie zadnych srub ani mocowan a i w bagazniku nie bardzo kojarzę zeby bylo miejsce na mocowanie.... ma ktos moze foteczki lub ogolne porady jak poprawnie zamontowac? Jakie anteny polecacie (manual chce) do tego modelu? pozdrawiam

ps. nawalilem silikonu od spodu i narazie siedzi;)

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

dobrze, że napisałeś bo właśnie zabieram się za zakup anteny takiej bo mi też uje*li :/
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
nemooo

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2009, 23:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: nemooo »

WItam, wszystkich:)

widze ze anteny w Astrach to cel wandali w krakowie:/ postawilem auto na 5 minut a jak wrocilem to antena juz byla ulamana:(

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

dla pocieszenia Wam powiem, że dziś byłem w ASO i sie pytałem o cenę anteny :) A więc jest to skromne...600 zł :D Chyba ich pop***ło :D
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

SeloD, Jak masz metalową rurkę do której chowa się antena, ta w środku auta :) To proponują przypiąć ją trytytkami, albo tajsonami, zsuwkami plastikowymi jak ktoś tam nazywa ;)

Powinno usztywnić ją wystarczająco ;)

SeloD

Astro-maniak
Posty: 1835
Rejestracja: 21 sty 2009, 21:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: SeloD »

Trytytkami przypiac?:) ale do czego?:) nie bardzo mam gdzie przypiac te paseczki ( o ile trytytki to paski mocujace z plastiku;) ) jutro zejde do auta i zrobie fotki. pokaze jak to wyglada- moze uda sie rozwiazac ten problem;)

nemooo a na jakich blachach jezdzisz po Krakowie?:) ja mam WR i juz mialem napisane na szybie "gej";)) co ciekawe drugiego dnia bylo napisane "Hetero" ;)))) juz im przeszlo.. moze zrozumieli ze mieszkam tutaj a nie przyjechalem na chwile;)

[ Dodano: 2009-01-30, 11:11 ]
No dobra... może im nie przeszło... poprzedniej nocy jakis kretyn potraktował moje lusterko swoim buciorem:/ Wkurzony pojechałem do pracy i nie miałem czasu nawet sprawdzić stanu lusterka (leżało obok auta)....
Kiedy chwilke znalazłem przygladnalem sie lustereczku i ze dumieniem stwierdzilem ze..... ma wszystki uchwyty itp:) następnie szybkie oględziny mocowania do drzwi- to samo... nie rozumiem jakim cudem ale lusterko nie zostalo wylamane. Odczepilo sie poprostu... udalo mi sie je zamontowac i voala;) dziala

Jak kazda opowiesc warto aby i ta miala jakies wartosciowe zakonczenie. Otoz ma:

Zrobilem zdjecia mojej wymiany ww. lustereczka i moge zrobic manuala z tego tematu opartego na fotkach;) nigdzie go nie widzialem na forum... co o tym sadzicie?

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Podepnę się do tematu, otóż mam antene automatyczną, problem w tym, że jest ona nadłaman oraz ma problem z wsuwaniem do środka (wsuwa się do 3/4). Czy trzeba wymianiać całą antene automatyczną, czy można wymienić sam wkład? A może jest jakieś inne rozwiązanie niewsuwania się anteny do konca?
Sprzedam antene nową do Opel Astra F Sedan : [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ