zakłócenia w głośnikach

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Ślepy

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

zakłócenia w głośnikach

#1

Nieprzeczytany post autor: Ślepy »

Witam!!
Zrobiłem sobie ostatnio budżetową instalacje audio :m a mianowicie subwoofer podłączony pod wzmacniacz czterokanałowy który jest również podłączony pod przednie głośniki, wszystko firmy blaupunkt poza radiem które jest firmy pionner model 6900 ub. do tego okablowanie poprowadzone niby profesjonalnie z lewej strony zasilanie od wzmaka(który jest w bagażniku) do akumulatora, przy tunelu środkowym kable do głośnika z prawej strony plus czincze, a od strony pasażera kabel do głośnika pluc czincze od wzmaka. I niestety pojawiły się małe zakłócenia w głośnikach z przodu, które słychać jak zapale silnik a radio cicho gra.
Jeśli ktoś wie co może być przyczyną z góry dzięki za pomoc.
POzdro 550

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

slychac piski i trzaski na wlaczonym silniku ??
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Ślepy

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ślepy »

bardziej coś jakby prace silnika, gdzieś wyczytałem, że to może być od alternatora, bo słychać normalnie zmiane biegów

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

wlasnie mi o to chodzi, slychac jak sie wkreca na obroty. Jesli sygnal ze wzmacniacza jest zaklucony to zaloz kondensator z filtrami i na radio filtr powinno pomoc :)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Meme

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2008, 9:51
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#5

Nieprzeczytany post autor: Meme »

A kable sygnałowe od wzmaka nie leżą obok kabli zasilających wzmak?? Wystarczy aby leżały na odcinku 20cm i już będzie efekt pisku tzw. turbiny :):) Zobacz to lub czy też te kable nie leżą obok innych zasilających grubych. I czy piszczało przed wzmakiem zanim założyłeś czy dopiero po bo jak po to winy szukaj w instalacji wzmacniacza.

Ślepy

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Ślepy »

Odseparowałem kable od siebie jak tylko to było możliwe i te zakłócenia zniknęły! natomiast pojawiło sie lekkie 'pierdzenie' w tweeterach, ale bardzo delikatne i tylko gdy podłączony jest sub, więc chyba dam sobie z tym spokój :m
POzdro 550

ODPOWIEDZ