Jaka tania antene polecicie do sedana??

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Jaka tania antene polecicie do sedana??

#1

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Czesc.
Krotkie pytanie. Wlasciwie to waham sie czy kupic natene teleskopowa voice karaft za 20 zl na allegro, czy poprostu kupic zwykla z batem stalowym za tez ok 20 zl??

Obecnie wymienilem radio i odbior troche lepszy ale i takmnie denerwuje. Mam teraz antene z batem 80cm i ze wzmacniaczem. Niestety oryginalna teleskopowa juz dawno poszla do krainy wiecznej szczesliwosci anten.

Chce zalozyc taka voice kraft za 20 zl ale boje sie ze to beda pieniadze wyrzucone w bloto.
Uzywa ktos tej antenki?? Czy dobrze na niej radyjko sciaga?? czy zdecydowanie odradzicie mi ten zakup.
A moze jest jakis myk, zlacze hokus poku ktory najpierw powinienem sprawdzic??
Sprawa wyglada tak ze jak slucham zetki i skrecam w prawo to zakluca mi Maryja a jak w lewo to program 3 PR.

Wypowiedzcie sie.

Mile widziane opinie uzytkownikow anten teleskopowych Voice Kraft dedykowanych do Asterek. Do kupienia za 20 zl na allegro

Zagmatwalem , ale prosze o opinie.

[ Dodano: 2008-08-20, 18:40 ]
Poniewaz nie moge edytowac poprzedniego wkleje to w tym poscie.
Pomoce :
Obrazek
[External Link Removed for Guests]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

bez roznicy jaka nawet na kawalku drutu ci odbierze. a zaklucenia moga byc od wspomagania (o ile jest) albo od migaczy.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Tak wiem ze odbierze bo i na tej co mam teraz tez odbiera. Tyle ze w pewnych miejscach gubi mi stacje radiowe, lub jak pisalem jakby inne stacje sie nakladaly na ta coakuratnie slucham. TO jest o tyle dziwne ze w tym samymmiejscu jadac mercedesem wlasnie z antena teleskopowa( oryg MB ) nic podobnego sie nie dzieje. Sprawdzalem mase anteny. dolutowalem extra przewod co by masa byla 100%. Moze to byc spowodowane wlasnie wzmacniaczem w tej antenie??

Co do porady nna temat tej wlasnie anteny za 20 zl. Czy ktos zauwazyl jakas roznice na + lub - w porownaniu do atandardowej z batem??

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

karola44-81 pisze:Moze to byc spowodowane wlasnie wzmacniaczem w tej antenie??
moze sproboj odlaczyc
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Jest problem bo to wbudowany w antene, a odlaczenie zasilania wogole jest zle :(.

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

moze to wina kabla, moze instalacji samochodowej, moze poprostu taki samochod. wez od kogos pozyc inna antenke i sprawdz na poczatek. sproboj podlaczyc kabel bez posrednio od aku do wzmaka i najlepiej kup seryjna antene.
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Zaryzykowalem i jednak kupilem tego Voice krafta.
No coz nic szczegilnego ni emoglem sie spodziewac. Ale w moim przypadku zabieg sie udal.
Wniosek mam nastepujacy. To dosc przyzwoita antenka. Bardziej obwiniac tu moge okolice w jakiej podrozuje. W wiekszosci przypadkow slucham stacji radiowych ktorych nadajniki znajduja sie w odleglosciach ok 60-80 km. Ta teleskopowa antenka V-K dosyc dobrze sobie radzi. Radyjko jakby nabralo bardziej przejrzystego dzwieku. Nie mowie ze nie ma zaklucen. Sa, ale objawiaja sie znacznie mniej nieprzyjemnie jak na poprzedniej ze wzmacniaczem. Wczesniej poprostu jak zanikaly fale to wzmacniacz dawal z aduze wzmocnienie zaklucej i to byl szok. Na obecnej teleskopowej bez wzmacniacza poprostu w tych samych miejscach gdzie na tamtej trzeszczalo teraz jest cichrzy sygnal lub troche szumu.

Mankamentem tej anteny jest jej mocowanie. Twardy plastikowy kolnierz ma poprostu za duzy luz i po wlozeniu w otwor ni eprzylega do blachy blotnika. Muszue znalesc oryginalny kolniez Opla. Gdziej go widzialem kiedys w domu.

Nastepny bedzie zabieg wymiany przewodu antenowego od antenki do radyjka. Teraz z musu mam przynajmniej jedno laczenie.
Ogolnie rzecz ujmujac Antena Voice Kraft za 20 zl nie ustepuje taj ktora mialem ze wzmacniaczem za ok 40 zl.

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

karola44-81, grunt ze jest poprawa :D
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

ps2snake, widze ze tylko ty sie udzieliles :) Dzieki ci za to.

Mam jeszcze inne pytanko oczywiscie do wszystkich :)

Ma ktos zamontowane glosniki TVM ARX 165 ?? Sa w zasadzie 3 typy:
[External Link Removed for Guests]


[External Link Removed for Guests]


[External Link Removed for Guests] ten podobno montuja w skodach jako oryginaly.

Do tego oczywiscie dedykowane wysokotonowki sa dostepne

MA to ktos lub mial z nimi stycznosc?? Jestem nimi zainteresowany. Cena z asztuke oscyluje w granicach 30-35zl. Mysle ze system odseparowany na przod bylby dobry z tego.
No ale chcialby zaczerpnac konkretnej opini jak to gra pod samym radyjkiem.

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

w oktawi ostatnio sluchalem i powiem ze oplowskie lepiej graja
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

ODPOWIEDZ