Jaka tania antene polecicie do sedana??

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Czesc.
Odswieze temat.
Otoz jak juz tu napisalem kupilem ta antene teleskokpowa. Do samej anteny nie moge si eprzyczepic. Ale dzis sprawa niepewnego odbioru wyszla na swiatlo dzienne.

Zdnerwowalem sie solidnie i wkoncu uzywajac stary kabel antenowy od telewizora przeciagnalem go wzdloz wiazki pod progiem. Polutowalem pozadnie do mojej starej anteny -bata. Z ta roznica, ze wyrzucilem z niej salkowicie wzmacniacz. Ot poprostu dolutowalem kabel antenowy w odpowiednie miejsca. Zalutowalem wtyczke antenowa na drugim koncu. I kurna normalnie nie pamietam, zebym kiedykolwiek mogl tak czyto i tak wiele stacji radiowych mogl zlapac w mojej okolicy.
Oczywiscie sprawa sie wyjasni po przejechaniu kilkudziesieciu kilometrow i upewnieniu sie na trasie co do poprawnosci odbioru. Ale ewidentnie moge stwierdzic, ze wymiana kabla antenowego na zwykly pozadny od telewizji dala dobry efekt.

O spostrzezeniach was poinformuje.

Jeszcze jedno. Drulem wam buly o ta antene teleskopowa. I fajna jest, ale niestety duuuzo latwiej moglem podlaczyc kabel antenowy do zwyklego bata. Wiec na probe ta opcje wybralem. Poniewaz jest dobrze jak narazie to i tak zostawie.

[ Dodano: 2009-07-14, 10:33 ]
Witam ponownie.
Obiecalem informacje na temat anteny i ja podaje.
Normalnie dzisiaj jestem bardzo zadowolony. Pokonanie drogi z pracy do domu i spowrotem. Normalnie na starym kablu (dodam, ze sprawdzalem go wczesniej i nie wykazywal sladow uszkodzen) przyjemne posluchanie radyjka bylo nie mozliwe. Teraz nie odnotowalem ani jednego zaniku czy pogorszenia odbioru fal radiowych. Radyjko odtwarzalo jak z plyty. Zero szumow i trzaskow. Nawet na chwile nie zaswiecil sie komunikat RDS o slabej jakosci sygnalu .

Z cala odpowiedzialnosci amoge stwierdzic , ze do poprawnego sluchania radia w F sedan wystarczy zwykla antena bez wzmacniaczy i udziwnien. Antena ma dlugosc 80 cm.

Poniewaz zamagalem sie z tym problemem ponad rok dam dobra rade. Jezeli macie problem z zanikaniem stacxji radiowych nie bawcie sie w kupowanie drogich dziwnych anten i wzmacniaczy. Najpierw poprostu wymiencie kabel antenowy.

Pisze dla tego, ze na roznych foach ludzie szukaja odpowiedzi na ten problem. Podobnie jak ja ida za poradami innych i zmieniaja anteny, a nawet radiodobiorniki. A wystarczy jedynie ok 3 m kabla antenowego od starej anteny TV. Oczywiscie zakladajac dobrej jakosci antene z dobrej jakosci kablem tez uzaskamy ten efekt, ale czasami wydanie grubej kasy moze ni epomoc. zeba szukac tanszej alternatywy. Ja znalazlem.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ