Jakie Głośniki?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

Re: Jakie Głośniki?

#121

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

2. Tak była, jest prszyklejona do magnezu głośnika. To ten zielony i czarny walec.
3. Słabe radio masz. To i nie wyciśniesz, ale nieco zysku będzie.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#122

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

ten mały walec to jest kondensatorek, o :3

Kelso_

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 03 lis 2012, 11:44
Imię: Bill
Auto: Astra G 1.7 CDTI kombi
Silnik: Z17DTL
Województwo: podkarpackie

#123

Nieprzeczytany post autor: Kelso_ »

Panowie - biję się z myślami... Bagażnik wprawdzie duży (kombi) ale potrzebny często w całej objętości do przewożenia narzędzi (+ złożona kanapa). Montaż tuby lub skrzyni raczej odpada :(. Znowu wraca plan minimum i tu pytanie:
czym różnią się głośniczki ze zdjęcia (wg mnie te z zielonym tyłem są ze zwrotnicą a z czarnym bez) i jak to się będzie miało do ich walorów użytkowych?
[External Link Removed for Guests]

Edit: myślę, że najbardziej rozsądnym u mnie rozwiązaniem będzie dołożenie którychś z w/w głośniczków i wytłumienie drzwi. Miejsca nie zajmuje, pozytywny wpływ jak najbardziej - w razie chęci rozbudowy nic (prawie) nie przepada.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#124

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Ten mały zielony walec to kondensator, Czarny walec to ceweczka - razem tworzą filtr 12db/oct.
Te głośniczki w czarnym plastiku maja tylko kondensator pod wtyczką - czyli jest to filtr 6db/oct.

Różnica będzie w brzmieniu, im mniejsza stromość filtru tył łagodniej działa.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Kelso_

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 03 lis 2012, 11:44
Imię: Bill
Auto: Astra G 1.7 CDTI kombi
Silnik: Z17DTL
Województwo: podkarpackie

#125

Nieprzeczytany post autor: Kelso_ »

Elektronit - co ty byś radził dla tak prymitywnego zestawu głośnikowego? Ja po krótkim rozpoznaniu tematu zwrotnic, skłaniał bym się ku 6db/oct. Mam wrażenie, że oba typy były montowane w przednich drzwiach i zależało to chyba od rodzaju zastosowanych głośników średnio tonowych. Gość sprzedaje czarne/6db/oct razem z maskownicami - całość zdemontowana z Astry II - musiały być z przodu.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#126

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Ja bym brał te 12cie. Da to lepszą wytrzymałość mocową. Dodatkowo, zaostrzy to brzmienie i sprawi, że dźwięk głośników będzie bardziej zauważalny. Z informacji ogólnych to zdecydowanie zestaw odseparowany, nie wiem poco w ogóle produkowane są głośniki wielo-drożne. Przecież to się pył do szczeliny magnetycznej sypie!
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Kelso_

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 03 lis 2012, 11:44
Imię: Bill
Auto: Astra G 1.7 CDTI kombi
Silnik: Z17DTL
Województwo: podkarpackie

#127

Nieprzeczytany post autor: Kelso_ »

Dziękuję za rady - głośniczki (12db/oct) zamontowane. Byłem zaskoczony poprawą brzmienia zestawu. Szału jak to mówią - nie ma, ale jest odczuwalnie lepiej.

Awatar użytkownika
Nakashi

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:03
Imię: Mariusz
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

#128

Nieprzeczytany post autor: Nakashi »

Witam. Powoli odkładam na audio do swojej aśki, polecicie mi coś?
Póki co mam takie oto radyjko :
[External Link Removed for Guests]
oraz wzmacniacz Sony Xplod 600W (coś nie mogłem znaleźć parametrów w sieci)
Teraz chciałbym wymienić wszystkie głośniki (Astra 5d) - coś godnego polecenia, w racjonalnej cenie? Tak żeby współgrało z radiem i wzmacniaczem. Tuby nie chcę, bo nie mam na nią miejsca.

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#129

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Kelso_ wyglusz drzwi i nawet na serii bedzie kolos roznica a jak kupisz jeszcze cos lepszego to odlot a bagaznik caly wolny.

Nakashi
Radyjko fajne i robi wrazenie zdradz jak je wcisnales ;P
Wzmak 4 kanalowy? Ile masz glosnikow w aucie razem z tweeterami 4, 6 czy 8? I jaki bugzet na glosniki?

Awatar użytkownika
Nakashi

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:03
Imię: Mariusz
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

#130

Nieprzeczytany post autor: Nakashi »

Radyjko wchodzi tam bez problemów. Wzmacniacz owszem, 4 kanały. A głośników bodajże 6? Chyba że mnie ktoś oświeci apropo astry 5d :P

ODPOWIEDZ