Jakie Głośniki?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Jakie Głośniki?

#101

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

@Rajdowy
to samo mam na myśli, a czytaliście wymogi autora?
co mogłem to mu poleciłem, sam poleciłem wzmaka + subwoofer ale twierdzi ze za dużo miejsca zawala a chciałby żeby coś basu było, a z zestawu odseparowanego nie usłyszysz basu...
Teraz polecajcie mu rozbudowę nagłośnienia za kilka tysięcy, na pewno to kupi... :?
Bo u mnie np moje PB bez suba by nie zagrały fajnie, jak nie ma dopełnienia w postaci basu, a jeżeli autor nie chce suba a żeby to jakoś grało to może tańszą alternatywę dla suba wziąć i głośniki 6x9" (dla mnie to też lipa), rozumieta? :x

Awatar użytkownika
lukasz28

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2014, 19:44
Auto: Astra H
Województwo: opolskie

#102

Nieprzeczytany post autor: lukasz28 »

Panowie nie ma co się spinać na Goru1 bo chłopina chce pomóc, a nie dałem mu dużego pola do działania.
Sprawa wygląda teraz tak. Zakupiłem jednak helixy. Mam okrojony budżet, i nie mogę pozwolić sobie na zakup Udimów, ponieważ dodatkowo musiał bym kupić dystanse, a to również koszt około 50 zł, gdzie przy helixach do staje je gratis.
Obecnie jeżdżę na CD30 (którego nie zmienie) i głośnikach standardowych. Nawet teraz już czuje ogromną różnice w jakości dźwięku i w basie, z tym co miałem przed wygłuszeniem. Myślę więc, że jak wsadzę te helixy i podepnę wzmaka (radio na 100% mi ich nie pociągnie) to ogółem będę miał mega różnice w porównaniu, z tym, co miałem wcześniej. Mam racje czy jestem w błędzie ???
Teraz sprawa dotyczy wzmacniacza, powiedzcie mi, jaki będzie pasował do tych głośników? w miarę tani, ale dobry, jeśli te dwie sprawy da się pogodzić. Potrzebuje również, aby miał on wejscie hi-low, bo niestety w radiu nie mam wyjść RCA. I jeszcze nie wiem czy kupić 2 czy 4 kanałowy. Jeśli powiecie, że jest sens wkładać głośniki niskotonowe z tyłu w boczki(na początku, źle napisałem, posiadam astre 3D) to zakupie 4, jeśli nie ma sensu to 2.

@ I nie myślicie, że sknera jestem czy coś w tym stylu :) Poprostu nie mam aż takich wymagań :), a i tak już sporo (jak dla mnie) włożyłem w nagłośnienie.... Maty STP silver 280zł, głośniki 250zł, i jeszcze wzmaka muszę kupić...
U przeciętnego kowalskiego, rozbudowa car audio polega na wymianie radia :D.

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#103

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Może nie jest to bardzo tanie ale powinno Cię zadowolić [External Link Removed for Guests]
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administratora]

Awatar użytkownika
lukasz28

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2014, 19:44
Auto: Astra H
Województwo: opolskie

#104

Nieprzeczytany post autor: lukasz28 »

Mushasi pisze:Może nie jest to bardzo tanie ale powinno Cię zadowolić Subwoofer
Swoja drogą, na razie zależy mi na wzmacniaczu...
ale dzięki za propozycje

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#105

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

Weź 2-kanałowy.. Ja mam Magnat Edition Special Two (2x 75W rms lub 1x 150W rms), magnata używam pod suba (zmostkowanie). Miałem boczki rozebrane to i miałem okazję podłączyć PB pod magnata, ale brak chcicy wygrał (chcicę miałem na coś innego :3 ).
Magnaty ogólnie fajne wzmacniacze, swojego mam rok czasu i fajnie gra, nie katuję go.

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
lukasz28

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2014, 19:44
Auto: Astra H
Województwo: opolskie

#106

Nieprzeczytany post autor: lukasz28 »

A jak wygląda orginalny kabel +, bo nie mam miernika i nie wiem który to jest +, Jeden jest dwukolorowy drugi jedno.

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#107

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

u mnie błękitny to + a błękitny z paskiem (dwukolorowy) to -

Pumex

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:40
Auto: Astra GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#108

Nieprzeczytany post autor: Pumex »

Postanowiłęm zakupić wzmacniacz do tych helixów co ma kolega wyżej, bo radio ich nie dźwiga
Co sądzicie o tych dwóch?

[External Link Removed for Guests]

czy może ten?

[External Link Removed for Guests]

Chyba, że macie jakieś lepsze propozycję. Dodam, wzmak musi mieć wejście hi-input

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#109

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Obydwa wzmacniacze to zabawki.

Obrazek

Tak wygląda płytka, siedzą tam 2sa1694 w stopniu mocy.
[External Link Removed for Guests] a tu nota do niego. Można z niej wyczytać, że przy 25stC jest w stanie przez siebie przepchnąć 80W mocy... Czyli biorąc pod uwagę sprawność wzmacniacza jako takiego, to wzmacniacz z takimi tranzystorami odda jakieś 40W, może 55W. Przy 25stC! Ale on się rozgrzeje i dopuszczalna maksymalna moc spadnie. Więc jak pisałem... piard i zabawka. Nie wspominając o transformatorze w przetwornicy, (to okrągłe z drutami) tosz to w zasilaczu do ledów w kuchni na szafce mam większy!
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Pumex

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:40
Auto: Astra GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#110

Nieprzeczytany post autor: Pumex »

To jaki zaproponujesz, weź pod uwagę, że mam helixy 62c?

ODPOWIEDZ