Jakie Głośniki?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
pankominiarka

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2014, 21:00
Auto: Astra F kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: łódzkie

Re: Jakie Głośniki?

#91

Nieprzeczytany post autor: pankominiarka »

Witam
Przejrzałem cały temat jednak za bardzo nie wpadły mi żadne głośniki w oko. Ktoś wcześniej polecał głośniki Hertz DCX 165 jednak opinie są strasznie podzielone na ich temat. Myślałem nad głośnikami Alpine SXE-1725S jednak nie wiem jak się sprawują. Szukam jakiś głośników do 200zł fajnie by było zmieścić w tej kwocie dystans i mata do wygłuszenia. Posiadam radio Sony DSX-A40UI.

Awatar użytkownika
martinpoz

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2011, 23:21
Imię: Marcin
Auto: Włoskie
Silnik: Włoski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#92

Nieprzeczytany post autor: martinpoz »

Sądzę że będzie ci trudno w tej kwocie coś sensownego wyszukać.

Profi mata potrafi kosztować 200zł na parę drzwi.
Dystans dobrze zrobiony pewnie w graniach 30-50zł
A gdzie tu budżet na dobre głośniki.

Nie ma co ukrywać Hertze czy Alpine szału nie robią.
Ja bym odłożył troszkę więcej środków i kupił coś bardziej markowego i dobra pod twój gust i muzykę którą słuchasz.
Bo co ci po głośnikach w których nie będzie basu jak np ty go lubisz.

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#93

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

Hertz i Alpne to nie są markowe głośniki?
są, i mają swoje słabe modele, jak i te lepsze. Głośniki o których mowa to zestawy odseparowane, czyli tweeter, woofer i zwrotnice, taki zestaw kupuje się jak ma się i wzmacniacz z subwooferem. Zestaw odseparowany ma swoje pasmo czyli na wysokie i średnie tony. Jak chcesz jakiś tam bas słyszeć to kupuje się głośniki 3 drożne 6x9", a jeszcze lepszym efektem jest wzmacniacz i subwoofer.

Awatar użytkownika
lukasz28

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2014, 19:44
Auto: Astra H
Województwo: opolskie

#94

Nieprzeczytany post autor: lukasz28 »

Witam Was forumowicze.
Posiadam Opla Astre H, Jak wiadomo granie w tym aucie jest słabe, dlatego postanowiłem je poprawić.
Długo przeglądałem to forum i doszedłem do wniosku po przeczytaniu Waszych postów , ze podstawą jest wygłuszenie drzwi. Dlatego zakupiłem maty STP i je wygłuszyłem. Postanowilem wymienić głośniki, co sądzicie o HELIX 62C ? czy może lepsze będą u-Dimension EL-6 Comp? potraficie mi coś zaproponować lepszego do kwoty około 300zł?. Nie zależy mi na mega super basie, przy którym szyby chcą wylecieć, a flaki całe się trzęsą, tylko na jakości dźwięku, ale również żeby coś tam tego basu było.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2014, 18:28 przez lukasz28, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#95

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

te zestawy które wymieniłeś to są zestawy odseparowane czyli odpowiadają za średnie i wysokie tony, a żebyś chciał mieć bas to musisz mieć subwoofer, bo same te głośniki będą pukać bo mają wysokie pasmo. Ja z tych dwóch brałbym U-Dimension, lepsze od Helixa ale Helix wcale nie jest zły, jakbyś któryś z tych zestawów podłączył pod wzmacniacz to by to pokazało pazury a pod radiem to dostaną połowę mocy, co i tak nie zmienia faktu ze fajnie będą grać.

Awatar użytkownika
lukasz28

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2014, 19:44
Auto: Astra H
Województwo: opolskie

#96

Nieprzeczytany post autor: lukasz28 »

Subufer za dużo miejsca zajmuje, i nie dam rady go wsadzić, bo bagażnik muszę mieć pusty.
A gdybym typowo basowe głośniki wstawił do tyłu, osiągną bym coś ciekawego? A wzmacniacz zakupie tylko nie wiem jeszcze jaki.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2014, 12:15 przez lukasz28, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#97

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

są dwie opcje - albo jeden basowy głośnik w półkę i do wzmaka go lub 2x 6x9" w półkę, ale nie zagrają tak jak jeden basowy.

Awatar użytkownika
lukasz28

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 lis 2014, 19:44
Auto: Astra H
Województwo: opolskie

#98

Nieprzeczytany post autor: lukasz28 »

A powiedzcie mi, czy naprawde jest warto dopłacić ponad 100zł i brać U-Dimension, czy pozostać przy helixach?
tylko tak szczerze :)

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#99

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

goru1 pisze:Jak chcesz jakiś tam bas słyszeć to kupuje się głośniki 3 drożne 6x9", a jeszcze lepszym efektem jest wzmacniacz i subwoofer.
:lol: :lol: :lol:

Jakbyś z taką radą wyjechał na CA to by Cie tam zjedli. Z takim podejściem to audio musisz mieć złożone na kozaku :P
goru1 pisze:są dwie opcje - albo jeden basowy głośnik w półkę i do wzmaka go lub 2x 6x9" w półkę, ale nie zagrają tak jak jeden basowy.
:?

Błagam i proszę, jeśli nie masz pojęcia nie pisz takich bzdur bo ktoś to na serio weźmie...



Do kolegi lukasz28. Opłaca się bardzo dołożyć tą stówkę do Udimów bo są o klase lepsze od Helixów. Jeśli wygłuszyłeś drzwi dobrze i osadzisz je na dystansach to możesz się spodziewać niezłego efektu. Wiem bo je miałem w 5d i potrafi fajnym kickiem popieścić po nogawkach. Oczywiście polecam do nich z czasem kupić jakiś wzmacniacz by pokazały na co je stać. Do 150-200zł spokojnie znajdziesz dobry piec na ten zestaw. Aha i bym zapomniał dodać że w F-kach głębokość montażu jest mała i nie wiem czy je zmieścisz bez cięcia boczków drzwiowych. Do 49mm idzie wcisnąć bez cięcia, chyba że w 5d prowadnica szyby nie przeszkadza aż tak :P


I pamiętać do jasnej anielki, dobrze zrobiony przód to podstawa i żadne pukające papierowym basem 6x9 czy głośniki w pułce tak dobrze nie zagrają !
Jeśli są jakieś wątpliwości to zapraszam na darmowy odsłuch lub polecam jakiś spot ziomków ze Strefy Audio i posłuchać dobrego grania.

Za następne wprowadzania w błąd i wypowiadanie się bez odpowiedniej wiedzy będą nagrody w postaci warnów.

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#100

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

goru1 pisze:są dwie opcje - albo jeden basowy głośnik w półkę i do wzmaka
LOL :shock: :shock: :shock: zastanawia mnie tylko jedno, jak ten głośnik basowy ma zrobić dobry bass, skoro nie ma solidnej podstawy mocującej to raz, a dwa jakoś ciężko mi jest sobie wyobrażić, jak cała przestrzeń bagażnika mogłaby robić za skrzynię... Żeby sub naprawdę dobrze zagrał to musi być do tego stosownie obliczona skrzynia pod parametry danego głośnika, a jeżeli finansowe ograniczenie jest to jakaś gotowa marketówka (zawsze to lepsze, niż opcja suba w półce) nie wspominając o porządnej instalacji prądowej.
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

ODPOWIEDZ