jakie tanie radio ?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Andrex

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 02 sty 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

jakie tanie radio ?

#1

Nieprzeczytany post autor: Andrex »

Szukam taniego radia na mp3 do ok 230 zł.
Co byście wybrali:

[External Link Removed for Guests] czy [External Link Removed for Guests]

Peiying ma wejście na kartę i USB.
Czy będzie słychać różnicę w dźwięku?

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

Będzie słychać różnicę w dźwięku na korzyść lepszego radia. Ja bym Ci polecił [External Link Removed for Guests] ... _gwar.html
osobiście nie mam przekonania do jvc.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Rasti

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2008, 20:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Rasti »

Ja również podpisuje się pod zdaniem kolegi wyżej "PIONEER" dobra i sprawdzona firma, takie radio powinno Ci przez wiele miesięcy dobrze służyć.

Sam sobie chyba takie sprawie :P

Andrex

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 02 sty 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Andrex »

Dziękuję za odpowiedź.
Czyli w grę wchodzi jakieś firmowe radio.
A co myślicie o takim[External Link Removed for Guests]

Ten Pioneer fajny ale nie ma wyjścia na wzmacniacz a mam wzmacniacz i skrzynie Blaupunkta i chciałem to też podłączyć.

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#5

Nieprzeczytany post autor: focus »

Andrex pisze:Ten Pioneer fajny ale nie ma wyjścia na wzmacniacz
Raczej trudno w tej cenie będzie kupić dobre radio na mp3 i z wyjściem RCA. Rozważałeś możliwość kupienia jakiegoś radia na CD-Audio? Wydaje mi się, że lepiej kupić radio lepszej jakości na cdaudio niż jakieś tanie na mp3.
Co do Pioneera to radia grają ładnie, zle też wiele na ich temat nie mogę powiedzieć bo za dużo Pionieerów nie słyszałem. Sam mam Pioneera na cdaudio i jestem zadowolony. Gra głośno, ładnie na seryjnych głośnikach.

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Napisze Ci w ten sposob. Tez szukalem taniego fajnero rydyjka. Po przestudiowaniu Allegro i opini na forach elektronicznych mialem piersza liste za i przeciw i wg producentow byla taka:
Kenwood
JVC
Pioneer

I tak zostalo. Kupilem Kenwood KDC312. Podswietlanie ZIELONE. Kupilem na zadowolenie.pl za 212zl. Ale tam bo zalezalo mi na zakupie ratalnym.

Ogolnie pewnie zapytasz- czemu Kenwood??

Otoz mialem dosc zbyt szybko charczacego radyjka kiedy przekrecasz galke glosnosci.
Wlasnie na forach elektronicznych znalazlem zestawienia wg producentow. Polegalo to na porownaniu mocy maksymalnej podawanej w stosunku do znieksztalcej THD. Obiektywnie patrzac Kenwood pod tym wzgledem wypadal najlepiej. Tzn Przy podawanej mocy mial w porownaniu z innymi znacnie mniejsze znieksztalcenia.

Tak np O ile dobrze pamietam. Dla Kenwooda przy mocy 35W znieksztalcenia byly na poziomie 9%, dla Pioneera dla 40W dochodzily do 22%. JVC gdzies po srodku.

Jednak zostalem przy Kenwoodzie.
O radyjku:
Jak dla mnie za ta kaske to bardzo fajne. podczas prowadzenia astrolota podstawowe funkcje typu glosnosc, zmiana stacji radiowej, wyszukiwanie programowanie zmiana filtrow equalizera, czy przelaczanie miedzy 3 stopniami LOUDNES jest prosta i nie wymaga dekoncentracji. Mam w Mercedesie Pioneera. Tam Cholera mnie bierze jak chce przelaczyc stacje radiowa. Bez pilot aani rusz :) Takie moje zdanie.

Oczywiscie Kenwood ma wyjscie na wzmacniacz w calym poasmie lun z filtrem dolnoprzepustowym. CD gra fajnie i bez problemow na dolkach. Ale nowe zawieszenie lasera to inaczej byc nie moze. Zobacze na kilka miesiecy.

Ogolnie to jestem zadowolony z Kenwooda.

Tutaj Chce napisac tez wyraznie, nie namawiam Cie na tego producenta czy model. To moja osobista opinia. Zrobisz jak bedziesz chcial.

Jedyna ale niezbyt uciazliwa wada jaka znalazlemw tym radyjku to sposob wyboru ustawien equalizera. Odbywa sie przez nacisniecie galki glosnosc. Zdarzalo sie na poczatku ze zamiast podglosnic przelaczalem ustawienia. Ale kwestia przyzwyczajenia, teraz juz ok. O co wazne dla mni eto prosty sposob zdejmowania i zakladania panela. Zaczep tylko z jednej strony. Wkladasz panel dwoma palcami. Nie trzeba celowac w dziwne zapiecia z obu stron. W sumie niewazna sprawa ale ulatwiajaca zycie.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ