Jak wygląda car audio od a do z w samochodzie

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

Jak wygląda car audio od a do z w samochodzie

#1

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

Załozyłęm nowy temat.Bo tematy które tu są dotycza pojedyńczych rzeczy dotyczacych car audio. A ja chciał bym sie dowiedzieć jak to jest z car audio. Jakie sa koszty tego w samochodzie co jak sie dobiera itd. Np jakie głosniki ile wat jaki subufer do tego. Jakie koszty i jaki daje efekt. Jesli jest ktos co sie zna niech powie cos na ten temat.
pozdrawiam
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

zalezy ile chcesz przeznaczyc i czego oczekujesz
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Na pewno trzeba wygłuszyć drzwi, kupić radio z dobrymi przetwornikami dźwięku (najlepiej 24bity), Kupić dobrze głośniki odseparowane na przód (średnio ceny dobrych głośników zaczynają się od 200zł - nawet i do kilku tysięcy.Dobrej klasy wzmacniacz na głośniki przednie i suba, Dobór głośnika do suba i wzmacniacza do tego jest uzależniony od upodobań lecz najczęściej od finansów :(. grube kable na przód , ciekawy pomysł na zabudowę w bagażniku ,jeśli czegoś nie napisałem to niech mnie ktoś poprawi. Za niedługo zabieram się za robienie zabudowy w bagażniku, zrobię fotorelacje i wstawię na forum
[External Link Removed for Guests]

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

więc widze temat rozległy jest.A np do radia takiego cd/mp głosniki serja jest sens montować subufer? Czy trzeba by cos zmienic
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Jeśli Chcesz mocny bas to jest sens, ale radyjko musi mieć wyjście na wzmacniacz(pod sam radio nie podłączamy suba), i nie tubę tylko skrzynkę . Na początku proponuje wygłuszyć drzwi, jeśli dźwięk z seryjnego zestawu Tobie odpowiada to Możesz skusić się na skrzynkę do tego jakiś wzmacniacz, o kablach zasilających już nie wspomnę, ile Masz na to pieniędzy ?
[External Link Removed for Guests]

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

kasa to nie problem. Kupiłem sobie zestaw do kompa 5,1 cretiva i super działa subufer ładnie działa. To tez pomyslałem o takim czymś do auta. Mam taki pomysł wymienic seryjne głośniki na jakies firmowe pioniera czy jvc. Subufer do bagażnika tylko ze auto mam do pracy i nie zawsze jest miejsce w nim. A mozna tak zrobic zeby go z kabli odłączyć w pare minut i po tem załączyć od nowa?Nie wiem nie znam sie za bardzo na tym.
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

nie Zrozumiałem Cie do końca, ale najważniejszy jest zestaw przedni, najlepiej odseparowany czyli woofer i tweeter, do tego wygłuszyć drzwi, jeśli ma być w miarę tanio to głośniki Helix dark blue 62,1. Do suba trzeba wzmacniacz, ale zawsze Możesz sobie zrobić tak żeby suba można było szybko wyciągnąć z bagażnika. Mama podobny roblem z miejscem w bagażniku bo często coś w nim przewożę, dlatego mój sub jest przyklejany na rzepy, dobry i tani głośnik na suba M10 lub coś z serii S10 lub M12 PB(power bass) [External Link Removed for Guests] ... 80&kid=180 -tutaj je Kupisz

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

Witam ponownie dzis miałem troche czasu i niestety stwierdziłęm ze 2 głośniki charczą.
1 od kierowcy
1 w klapie bagażnika
i mam takie pytanie to oznaka złużycia i czas na śmieci z nimi czy to sie da zrobić?
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

kiler530 pisze:Witam ponownie dzis miałem troche czasu i niestety stwierdziłęm ze 2 głośniki charczą.
1 od kierowcy
1 w klapie bagażnika
i mam takie pytanie to oznaka złużycia i czas na śmieci z nimi czy to sie da zrobić?
Daj na smieci chyba ze to cos w dzwiach lata
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: dikser »

wg mnie zeby miec dobry bas w aucie nie koniecznie trzeba zakładać tubę.wystarczy doobrze wygłuszyć drzwi,dobry sterownik(radio),dobre głośniki podpięte pod wzmak i efekt murowany.pod wzmacniaczem w górnym zakresie głośniki potrafia naprawdę cuda-uwierzcie mi.oczywiście wszystko trzeba należycie dobrać :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ