[Astra G] Wybór radia i głośników.

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: bohman »

dj_adamus pisze:Moje pytanie to czy lepiej kupić coś lepszego tylko na przód, czy zainwestować w coś ze średniej półki na przednie i tylne drzwi ??
tylko na przód tył odpuść sobie, a jeśli już będziesz miał jakiś sub to tył kompletnie bym odłączył tył. Głośniki Morel Tempo 6 są bardzo dobre i myślę że będziesz zadowolony ale pod samym radiem nie pokażą nawet połowy swoich możliwości

A firma morel że tak powiem to jedna z najlepszych firm specjalizuje się również w Home Audio pod nazwą Seas. Jeśli masz okazję wziąć za 500zł to się nawet nie zastanawiaj...

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Ja bym brał lepszy przód
[External Link Removed for Guests]

dj_adamus

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:54
Imię: Adam
Auto: Astra J SportTourier
Silnik: A14XER+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów CITY
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: dj_adamus »

Niestety Morele się wyprzedały :/

Koleś zaproponował mi głośniczki JL Audio VR650-CS w cenie 550 zł... Ponoć przecenił mi je z ponad 700 zł...

Zdecydowałem się je kupić ale teraz mam troche podejrzeń czy to napewno była 'promocja'.

Dlatego mam pytanko czy ktoś zna tą firmę i czy warto mi było je kupić, bo jeszcze mam czas na ich zwrot...

Pozdro.

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: bohman »

nie znam tych głośników ale znam firmę myślę że nie masz czym się martwić ta marka również do czegoś zobowiązuje. Amerykańska marka głośników obecnie w większości specjalizują się w luksusowych nagłośnieniach na jachtach. Przepłacić raczej też nie przepłaciłeś, z parametrów można wywnioskować że będą nisko schodzić i będzie wysoka góra, będą huczeć, bardziej bym się martwił jaką mają głębokość montażową? Bo nigdzie na necie nie mogłem się doczytać.

dj_adamus

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:54
Imię: Adam
Auto: Astra J SportTourier
Silnik: A14XER+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów CITY
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: dj_adamus »

głębokość montażowa 62 mm jak sie nie myle... wiec chyba dadzą rade, co nie??:)

narazie będą grały bez wzmacniacza, ale koleś mi zaproponował do tego wzmacniacz HiFonics (uzywany) za 400 zł. Mam się zastanowić nad nim, ale chyba sie na niego też skuszę...

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Głośniki będa ładnie grały
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
28eskadra

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2012, 21:07
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra II "helmut"
Silnik: 1.6
Województwo: kujawsko-pomorskie

#27

Nieprzeczytany post autor: 28eskadra »

Witam.
Mam w autku seryjne oplowskie radio "kaseciaka" i jako , że mam małą kolekcje płyt CD jestem zmuszony kupić coś nowszego co obsłuży CD ewentualnie jakiś format mp3.Co polecacie? Druga ważna sprawa , nie chce inwestować pieniędzy w nowe głośniki , wzmacniacze itd tylko zamontować radyjko pod to co jest w samochodzie.
Z góry dzięki za pomoc.

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

alpine cda 9855, 9853, 9833, 9835 - dobry wybór.
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

malyBob

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:48
Imię: Robert
Auto: Opel Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

#29

Nieprzeczytany post autor: malyBob »

mam pytanko, które radio wybrać? Nie potrzebuje CD, ale musi być albo USB, albo slot na kartę SD.
Waham się pomiędzy:
1) [External Link Removed for Guests] ... 74906.html
2) [External Link Removed for Guests] ... 33488.html

za Kenwood'em przemawia bursztynowe podświetlenie :) Bo takie mam w kabinie, ale nie wiem też czy nie będę kiedyś zmieniać koloru światełek w aucie :)

AAAA, jeszcze jeden warunek. Musi być możliwe sterowanie z kierownicy, po przeróbce lub po interfejsie, ale musi być :)
[External Link Removed for Guests]

maxior24

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2011, 17:17
Imię: Jakub
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.8 16v

#30

Nieprzeczytany post autor: maxior24 »

Witam wszystkich
Ogólnie to zajmuje wam cenny ponieważ nie mam bladego pojęcia o car audio i chciałbym coś sensownego kupić, a tak dokładnie to radyjko (myślę że w granicach 300zł już coś rozsądnego kupi) do tego głośniki przód i tył (jeszcze nie mierzyłem jakie tam wchodzą, ale jest to Astra G hatchback) w rozsądnych cenach do tego jeszcze tweetery. Ogólnie bardziej zależy mi na komforcie dla uszu niż słuchaniu tylko pustego bassu.Z czasem chcociaż fajnie by było gdyby była możliwość rozbudowy zestawu o wzmiacniacz i jakiś subwoofer. Proszę o konkretne propozycje dla mnie, z góry dziękuje "maniacy" :D

ODPOWIEDZ