Sony GT220 4x45W - jakie głosniki do tego?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
LaGranda

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2008, 12:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Sony GT220 4x45W - jakie głosniki do tego?

#1

Nieprzeczytany post autor: LaGranda »

Witam, posiadam w Astrze I F HB radio takie jak ww. temacie (Sony GT220), chciałbym zakupić do tego jakieś przyzwoite głośniki. Z tego co się orientuję to obecnie mam głośniki w słupkach, parę w przednich drzwiach i parę w tylnej półce.

Po przeczytaniu opinii i tematów na forum wnioskuję, że wystarczający byłby zestaw w słupki i przednie drzwi. Chciałbym aby głośniki pasowały w standardowe otwory montażowe GM.

I teraz pytanko, czy głośniki sprawne w słupkach muszę wymieniać? Czy wystarczy jak zakupię jakieś Herza do powiedzmy 150 złotych za parę? Czy może kupić pełen zestaw za 250-300 złotych i ile zapłacę za montaż i wygłuszenie w Poznaniu ?

Nie chcę wydawać jakiś wielkich pieniędzy, chciałbym delikatny bass (bez suba) i prosty montaż jeżeli miałbym to sam poskładać, czy te wygłuszanie drzwi jest konieczne? Sam nie mam nawet czasu / umiejętności aby coś takiego wykonać :)

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Jeśli ma być delikatny bas,no to standardowo proponuje helix dark blue 62.1, głośniki w słupkach "tweetery" należy wymienić, ponieważ zestaw odseparowany czyli woofer i tweetery są dopasowane do siebie. Tylne głośniki bym sobie odpuścił bo najważniejszy jest przód. Ile za montaż nie mam pojęcia, to zależy już od firmy, wygłuszanie drzwi nie będzie tanie , chyba , że zrobi się to samemu. Może ktoś z forum mieszka niedaleko Ciebie i by Ci pomógł podłączyć głośniki i wygłuszyć drzwi
[External Link Removed for Guests]

LaGranda

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2008, 12:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: LaGranda »

Więc tak, popatrzyłem na Allegro i jest trochę tego towaru:

Hertz DCX 165, Phonocar Yline, Sony x-plod oraz wspomniane m.in. przez Ciebie Helixy 62.1 o których czytałem całkiem pochlebne opinie (cena jest ok jeszcze).

Co do tylnej półki to sobie na 90% odpuszczę cokolwiek w tylnej półce. Jeżeli jest ktoś z Poznania, kto za drobną opłatą pomoże w wygłuszeniu drzwi oraz w montażu głośników do Astry I to poproszę o PM.

Czekam nadal na jakieś propozycję odnośnie głośników przednich + słupki, chciałbym aby bas był wyczuwalny, mocny ale nie dominujący. Czytałem o głośnikach PowerBass, ale zaznaczam, że całość będzie grać tylko na radiu Sony GT220 a niestety nie wiem ile to ma faktycznej mocy na kanał (jest napisane 4x45W).

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Z tych głośników co Podałeś to Tylko te helixy będą dobrze grały pod radiem. PB graja bardzo ładnie ale bez wzmacniacza nie ma sensu ich kupować. W Słupkach Masz tylko tweetery wiec tylko je wymienisz na te z zestawu Helix-a
[External Link Removed for Guests]

LaGranda

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2008, 12:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: LaGranda »

A kable od tweeterów mi tam jakoś przejdą? Zwrotnice gdzie najlepiej pozakładać? Będzie potrzeby dystans do tych helixów?

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

Hertz DCX 165 sa takie sobie no mam podlaczone je pod radio i bez wygluszonych drzwi i graja tak sobie wala przy wiekszej mocy dosc mocno wysokimi tonami, jednak zakupilem juz wzmachola i niebawem podlacze je pod wzmacniacz zobaczymy czy cos to zmieni, tak czy siak bez wygluszonych drzwi nie spodziewam sie efektu :P mimo ze z tylu gra Hertz ES 250 :) to jednak z przodu tak jakby troszke brakowalo basiku znaczy ogolnie go nie brakuje ale jakby sie przysluchac dosc dobrze to przod gra tak dziwnie :)

te Helixy polecaja ludzie wszedzie dopiero doczytalem jak juz kupilem Hertze ;/ no ale coz nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem :D

Polecil bym te Helixy mimo ze ich nie sluchalem lecz sugeruje sie wszystkimi wypowiedziami jakie znalazlem na forum. co do Hertzow to maja podobno zagrac lepiej pod wzmacholem :D sie okaze :P

LaGranda

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2008, 12:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: LaGranda »

Ja jestem zdecydowany na hertz dsk 165 (249) lub helix dark blue 62.1 (199), jednakże w sklepie w Poznaniu powiedzieli mi, że te głośniki nie wejdą do przodu w drzwi, czy to prawda (Astra 1 HB)? Słyszałem jak grają hertz (dużo basów, mało ostrości) oraz jakieś jbl gto (za 399 - ale to sklep :)).

Pytanie czy wejdą bez problemów hertz 165 lu helix blue 62.1 do drzwi?

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

wejdą ale trzeba dać dystans tak samo jak do astry G ;)
[External Link Removed for Guests]

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

Przepraszam cie najmocniej mam te DSK a nie DCX ;/ sa lepsze ESK ale to juz cena inna. mi tez pokazywali z JBL i Magnatami ale to faktycznie graja lepiej te Hertze. jednak ze mowie ci ze wysokimi tonami pozniej bija strasznie. mozna to obejsc np zmniejszyc wysokie tony na radiu ale jak bedziesz sluchal ciszej muzy to wysokie juz wogole nie beda slyszalne. a co do tego czy wejda no mysle ze chyba dystans musi byc mi do Megany weszly ale do Astry nie probowalem.

LaGranda

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2008, 12:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: LaGranda »

Zdecydowany jestem na helixy 62.1, głębokość montażowa 61mm, do tego muszą być dystanse z mdf 35mm chyba. [External Link Removed for Guests] Sprzedający zapewnia mnie, że wejdą. Jak wspominałem w sklepie w Poznaniu powiedzieli mi, że nie wejdą (Astra F - ktoś je ma zamontowane?). Chodzi mi o bezproblemowy montaż, bez wycinania, doginania i łamania czegokolwiek. Brać? Czy może brać jakieś inne głośniki o podobnej barwie/parametrach.

ODPOWIEDZ