Mity czy Fakty??? ALPINE … Radio do 500 zł.

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Mity czy Fakty??? ALPINE … Radio do 500 zł.

#1

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

Do końca tygodnia noszę się z zamiarem kupna radia. Mam kwotę do wydania 500 zł. Po długich poszukiwaniach i przeczytaniu kilku artykułów moją uwagę przykuło radio firmy ALPINE CDE-9874RR ( jedynym minusem jaki ma to brak USB ale z samym AUX też bym sobie poradził)
[External Link Removed for Guests]_" onclick="window.open(this.href);return false; ... cz_fv.html . I do dzisiejszej rozmowy z naszym kolegą z Klubu uważałem iż będzie to jedna z lepszych jednostek jaką mogłem wybrać. Niestety wyprowadził on mnie z mojego optymistycznego nastawienia do tego radia. Mówiąc iż Alpine z dolnej półki nie idzie w parze z dobrą jakością dźwięku i słabymi osiągami. A mi chodziło o to by jakość dźwięku w tej cenie była jak najlepsza i dało się w przyszłości rozbudować dość dobrze car audio (w czym mogły by mi pomóc 2 wyjścia przedwzmacniacza). Czy to jest do końca prawda, iż ta jednostka w swojej cenie ma mizerne osiągi w porównaniu do konkurencji.??? Dodam że głównie słucham polskiej muzyki alternatywnej.
Kolega poradził mi zakup radia firmy CLARION DXZ388RUSB : [External Link Removed for Guests] ... cz_fv.html
Czytałem o radiach tej firmy i mają podobno średnią jakość dźwięku i wykonania ale za to dużą ilość udogodnień, innowacji i można nimi praktycznie wszystko regulować z jednostki a to wszystko w dość niskiej cenie. Poza tym radio to ma 3 wyjścia przedwzmacniacza, usb i czytnik kart co jest w tej cenie ewenementem. Ale czy różnica jakości dźwięku jest wyczuwalna w porównaniu do Alpine i na kogo korzyść.
Rozważam też te radio: [External Link Removed for Guests] ... ar_2l.html (kwota większa niż 500 zł ale jeżeli będzie lepsze od Alpine i Clariona to wyłożę więcej gotówki, poza tym ma USB).
Poradźcie mi które radio wybrać??? A może jakieś wasze propozycje???
GG: 9891042

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Kolega dobrze Ci powiedział, tanie modele alinki nie graja rewelacyjnie, ale to co wybrałeś nie jest złe. Ten clarion będzie grał tak samo jak alpinka, będzie minimalna różnica w mocy ale to wszystko.
[External Link Removed for Guests]

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

MlodySZalony dziś pojechałem do Szczecina i pojeździłem po sklepach ze sprzętem CA. Znalazłem modele radyjek które mnie interesują i poprosiłem o ich przetestowanie.
Najlepiej z całej 3 grał PIONEER, wręcz perfekcyjnie. Na drugim miejscu uplasował się Alpine a na 3 Clarion u którego dało się odczuć dość dużą różnice na jego niekorzyść. Więc dokładam i kupuje Pionieera.
GG: 9891042

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Cieszę się , że znalazłeś odpowiednie dla siebie, każdy patrzy na radio pod innymi kontami wiec trzeba dobierać radio wg swojego uznania
[External Link Removed for Guests]

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

evergreen_1987, a tak z ciekawosci - jaki model Pioneer'a?
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

Prince_lookas testowałem ten model: PIONEER DEH-P6000UB. Kupisz na allegro już takiego za 570 zł a w sklepie za 700 zł. Jest bardzo dobry pod rozbudowę CA (2 wejścia przedwzmacniacza) i ma doskonałe brzmienie. Ogólnie czytałem o tym modelu że jest bardzo dobry. Jedyną wadą jego jest to że całe sterowanie masz w pokrętle co powoduje długie oderwanie wzroku od drogi. A jeżeli chcesz mieć tylko troszkę gorsze brzmienie (minimalnie) kup CDE-9874RR na allegro znajdziesz już za 420 zł z przesyłką (2 wejścia przedwzmacniacza, cała kontrola wszystkich tonów, suba w jednostce). Wada nie ma USB ale ma AUX wiec muzę z telefonu lub MP3 też puścisz.
GG: 9891042

bystrixx

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 05 sty 2008, 18:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: bystrixx »

jeżeli kolego chodzi Ci o jakość dźwieku to na twoim miejscu kupiłbym używaną alpine z seri cda 7894 rb 7893 rb lub 9812 rb. Są to starsze modele ale jak od kilku lat grzebie się w audio i zmieniałem już konfiguracje sporo razy to te radia mają nie powtażalną dynamikę i czystość dźwięku, odsłuchując oryginalną płytę ciarki na przemian z potem przechodzą po plecach nawet przy seryjnym nagłośnieniu, poprostu coś pięknego

[ Dodano: 2008-09-13, 17:14 ]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] ... lotem.html
Poprostu mam hopla na opla...3 modele Astry pod rząd o czymś świadczą....

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

zdecydowanie te alpiny sa slabe, co do pionka slyszalem ze maja sztuczny dzwiek chociz ja u swojego tego nie stwierdzilem to ludzie zachwalaja sobie bardzo clariony te od 700 zł w zwyz...wiadomo ze za drobne pieniadze nic sie nie osiagnie no chyba ze duzo halasu a nie dzwieku :)

to co pokazal kolega bystrixx to fakt juz cos fajniejszego :) takze no i tak juz zakupiles :P

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

Nie myślałem nigdy o używanych jednostkach, dlatego że zawsze wolałem uboższe a nowe z gwarancją. Poza tym miały być do 500 zł a nie powyżej :P
GG: 9891042

Glovash

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 03 lut 2008, 17:10
Imię: Łukasz
Auto: Alfa 147
Lokalizacja: CSW w PO
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Glovash »

jak nówka to bierz pionka. jak alpine to tylko z seri cda, np cda 9812 ...
Ubezpieczenia OFE AXA Poznań

ODPOWIEDZ