Wzmacniacz antenowy

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Wydaje mi sie ze od srodka przez bagaznik :)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Kiler_pl

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2008, 14:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Kiler_pl »

tradycyjnie wiadomo, że używane się zużywa.. tak samo jest w przypadku anten radiowych.. gdy z czasem spada nam jakość słuchanego radia, gdzie jak zidan pisze, kiedyś mu łapało falę na skrzyżowaniu, a po czasie zaczął ją gubić, można zastosować wzmacniacz antenowy. Co nam on da? Wydłużenie amplitudy drgań sygnału wejściowego. Problem w tym, że na daną amplitudę składają się również zakłócenia. Zatem może ona pomóc przy niegubieniu fali, ale może wyostrzyć także, nie może, a wyostrzy zakłócenia. Ratujący się dalej w tym kroku montują kolejną zabawkę - redukcję szumów. Przy wzmocnionej amplitudzie ucina ona jej najmniejsze wychylenia. Duża ilość szumów zniknie, ale niestety także część muzyki, która dociera do anteny (te cichsze dźwięki, wysublimowane, odizolowane). Przy obecnych cenach nowych anten najkorzystniejszą metodą jest kupno nowej. Pozdrawiam

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#13

Nieprzeczytany post autor: focus »

Hmm tylko nie wiem jakiej anteny mam szukać. Na allegro jest kilka do astry hatchback tylko która teraz pasuje...
Jak się ociepli to zajrzę do tego bata :)

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

tradycyjnie wiadomo, że używane się zużywa.. tak samo jest w przypadku anten radiowych.. gdy z czasem spada nam jakość słuchanego radia, gdzie jak zidan pisze, kiedyś mu łapało falę na skrzyżowaniu, a po czasie zaczął ją gubić, można zastosować wzmacniacz antenowy. Co nam on da? Wydłużenie amplitudy drgań sygnału wejściowego. Problem w tym, że na daną amplitudę składają się również zakłócenia. Zatem może ona pomóc przy niegubieniu fali, ale może wyostrzyć także, nie może, a wyostrzy zakłócenia. Ratujący się dalej w tym kroku montują kolejną zabawkę - redukcję szumów. Przy wzmocnionej amplitudzie ucina ona jej najmniejsze wychylenia. Duża ilość szumów zniknie, ale niestety także część muzyki, która dociera do anteny (te cichsze dźwięki, wysublimowane, odizolowane). Przy obecnych cenach nowych anten najkorzystniejszą metodą jest kupno nowej. Pozdrawiam
Mozna bylo napisac jednym zdaniem :m
focus pisze:Hmm tylko nie wiem jakiej anteny mam szukać. Na allegro jest kilka do astry hatchback tylko która teraz pasuje...
Jak się ociepli to zajrzę do tego bata :)
Tak nie dopasujesz chyba musisz zaryzykowac i kupic
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Ja zainstalowałem coś 'na podobę' tego:
[External Link Removed for Guests] ... olawa.html
Podłączyłem to bezpośrednio obok radia (dodatkowy + po stacyjce)
I działa, nie ma rewelacji, ale trochę poprawił się sygnał. 'Trochę' oznacza, że nie gubię już sygnału jeżdżąc po mieście, a i pojawiły się stacje, których wcześniej autoseek mi nie wykrywał.

Ogólnie powiem tak: czuć różnicę na plus :)
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#16

Nieprzeczytany post autor: focus »

Zobaczę co wyjdzie z tą moją anteną, czy wszystko ok i czy w ogóle się do niej dostanę :P Ogólnie chodzi tylko o niedużą poprawę sygnału. Radio przeważnie mi dobrze ściąga tylko czasem potrafi "zaśnieżyć".

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

a sprawdz jak masz końcówke zrobiona ... bo antena jest złożona z drutu w środku i opleciona do okoła innymi ale jest oddzielona plastikiem.... i te wsyzstkie druty nie moga sie stykac .... zewnetrzne musza być oddzielnie.... ja sie zastanawialem co sie dzieje z moim radyjkiem i zdjebłem końcówke anteny i sie okazalo ze wszystkie druty były skrecone ze soba i co wsadziłem radio w ramke to odrazu szum.... nawet wzmacniacz antenowy kupiłem i nic nie pomogło ...... dopiero jak zrobiłem pożadek z końcówko to radio odbiera przepieknie :)
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#18

Nieprzeczytany post autor: focus »

Robcio pisze:sprawdz jak masz końcówke zrobiona
Chodzi Ci o tą wtyczkę przy radiu? Jeśli tak to mam orginalną końcówkę do blaupunkta + przejściówka na to "standardowe" gniazdo. Jakbym miał zwarcie to pewnie ledwo co bym odbierał.

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Chodzi Ci o tą wtyczkę przy radiu? Jeśli tak to mam orginalną końcówkę do blaupunkta + przejściówka na to "standardowe" gniazdo. Jakbym miał zwarcie to pewnie ledwo co bym odbierał.
Proponuje nowa antene z kablem. Nie zaplacisz duzo ale napewno pomoze
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

ODPOWIEDZ