CD 70 NAVI - słaby odczyt ply CD

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
cyber_viper

CD 70 NAVI - słaby odczyt ply CD

#1

Nieprzeczytany post autor: cyber_viper »

Witam Wszystkich!!!

Posiadam radio CD70 NAVI, z zaktualizowanym softem i mam problem z odczytem płyt CD.
Płyta od NAVI chodzi OK, ale audio przerywa, często wyskakuje "Invalid CD" oraz "CD Error".

Wydaje mi się że problem tkwi w laserze bo jak włączę płytę na radiu które nie grało z dzień (jest zimne) to muszę się trochę pomęczyć bo wyskakuje mi "CD Error" ale po kilkukrotnym wkładaniu płyty wszytko zaskakuje i gra po chwili znowu CD Error lub Invalid CD ale prawie zawsze po zmianie piosenki, im radio gra dłużej tym mniej tego typu komunikatów o błędach.

Ponadto znacznie więcej problemu sprawia odpalenie płyty MP3 niż CD-Audio.

Nagrywałem na różnych nośnikach różnych firm ponadto z różnymi prędkościami od 1x do 24x a nawet 52x, najlepiej radio zachowywało się przy CD Audio 5 piosenek nagranych z prędkością 4x na płycie TDK specjalnej do audio (koszt płyty około 4 zł).

Radio w ogóle nie chciało na początku czytać MP3 ale trochę pomogło uaktualnienie oprogramowania, co więcej zaraz jak kupiłem samochód miało poważne problemu również z CD-Audio, ale jak trochę je zmuszałem do grania i trochę pograło jakieś 2 miesiące to się nieznacznie poprawiło.

Czy miał ktoś podobne problemy??
Jak można by spróbować naprawić to radyjko, ma ono NAVI więc wymiana na inne znaczy takie za parę złotówek z allegro nie wchodzi w grę.

Mam jeszcze jedno pytanie jakie powinny być opcje w BC?? - bo u mnie mam tylko mierzenie czasu podróży (TIMER), mam Opla Corse'04 z silnikiem 1,7 CDTI.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Mogły paść swicze krańcowe, zimne luty, lub laser jest na wykończeniu
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ