Rozkodowanie/ kod do zmieniarki

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
plusek87

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2008, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gajew koło Kutna
Kontakt:

Rozkodowanie/ kod do zmieniarki

#1

Nieprzeczytany post autor: plusek87 »

Panowie potrzebuje kalkulator do zmieniarki PHILIPS CDC3 i rótki opis jak go wstukać a radio jest też PHILIPS CCR600.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Zmieniłem temat
Ostatnio zmieniony 12 sty 2009, 13:44 przez plusek87, łącznie zmieniany 1 raz.

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#2

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

z tego co się orientuje to tylko jakiś elektronik lub serwis Ci zostaje bo do philipsa nie ma kalkulatorów. Żeby wpisać kod do zmieniarki trzeba na wyłączonym radiu wcisnąć przycisk od zmieniarki ten z kółkiem i trzymając go włączyć radio, powinien wtedy wyświetlić miejsce do wpisania kodu. Kod wpisujesz tak jak do radia używając klawiszy od 1-4 i zatwierdzasz przytrzymując guzik włączania zmieniarki.

Awatar użytkownika
plusek87

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2008, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gajew koło Kutna
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: plusek87 »

Niestety potwierdziłeś moje obawy :? teras zostaje zastanowić sie czy zmienić radio czy bawić sie w rozkodowanie tej zmieniarki.
Ale i tak dziękuje za dobre chęć.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

rozkodowanie kosztuje mniej więcej 50zł - trzeba sie zastanowić też czy warto :/ Lepiej chyba wydać te 250zł i kupić sobie nowe radio na cd. Jakiś podstawowy model JVC - dźwięk lepszy i mniej kłopotu

Andrex

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 02 sty 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Andrex »

Kiedyś na allegro sprzedawałem zakodowane radio od renault i odezwał się do mnie jeden koleś, który proponował ze za 10 zł rozkoduje radio.
10 zł nie majątek więc zaryzykowałem. Wysłałem mu zdjęcia z naklejek na radiu i tego samego dnia miałem rozkodowane radio. Odbyło się wszystko drogą mailowa.
Poszukam wieczorkiem jego namiarów i dam znać na forum.

Nie znam kolesia ale za 10 zł rozkodował mi radyjko szybko i bez problemów.
Aha kasę dopiero chciał po rozkodowaniu i sprawdzeniu czy działa :D

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#6

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Ja u siebie w viki mam Radio Philipsa CCR600 i zmieniarę blaupunkta CDC2 i też nie miałem kodów, szukałem chyba wszędzie i wreszcie pokusiłem się pojechać do ASO. Tam za jedyne 120 zł dali mi kody do radia, zmieniarki, immo itp, jednak okazało się, że auto opuściło salon z innym radiem niż mam teraz, więc kazali mi przynieść radio do sprawdzenia w bazie danych GM, jednak tam też nie mogli go namierzyć i dopiero elektronik z ASO jakoś mi ten kod ściągnął. Potem wyciągnąłęm zmieniarkę ze schowka żeby odczytać nr. seryjny, a pod nią znalazłem oryginalną kartę kodową do radia, a kod do zmieniarki był naklejony na niej z tyłu na takiej małej naklejeczce.
Andrex, ten gość jeżeli ma dostęp do bazy GM to może po nr. seryjnym znajdzie kod do philipsa inaczej tylko sczytanie epromu zostaje a tego bez radia raczej nie zrobi.

Andrex

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 02 sty 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Andrex »

zbynio_s pisze: Andrex, ten gość jeżeli ma dostęp do bazy GM to może po nr. seryjnym znajdzie kod do philipsa inaczej tylko sczytanie epromu zostaje a tego bez radia raczej nie zrobi.
Ja miałem radio od Renault, w przypadku GM możliwe, że pozostanie tylko sczytanie epromu.
Jednak warto napisać do gościa lynx222@o2.pl i się dowiedzieć czy da radę. Tym bardziej, że płaci się po rozkodowaniu :)

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#8

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

nie no jasna sprawa zawsze warto próbować, póki co za to się jeszcze nie płaci :mrgreen: :mrgreen:
a może akurat się uda.

Awatar użytkownika
plusek87

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2008, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gajew koło Kutna
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: plusek87 »

no dzięki wam ale po przemyśleniach postanowiłem zmienić radio tylko musze znaleźci taki żeby współpracowało z sterowaniem z kierownicy jak znacie jakoieś modele w rozsądnej cenie w których da sie to podłączyć to będe wdzięczny.

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#10

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

[External Link Removed for Guests] zajrzyj tu kolego, ja pytałem się ich o adapter do sterowania radiem z kierownicy do swojego radia blaupunkt london MP37 to wyliczyli chyba coś koło 129zł plus wysyłka.

ODPOWIEDZ