Wymiana głośników - Astra II kilka pytań

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Tosiak

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Wymiana głośników - Astra II kilka pytań

#1

Nieprzeczytany post autor: Tosiak »

Witam,
dostałem ostatnio prawie nowe głośniki Helix Dark Blue. Z tego co czytałem na tym forum to te głośniki są całkiem, całkiem.

Sprawa wygląda następująco:
- dostałem tylko same głośniki (bez cykaczy i zwrotnic) i teraz nie wiem jak je podłączyć... z tego co wyczytałem, u mnie nie ma zwrotnic tylko jakiś kondensator. Czy do podłączenia tych głośników do seryjnych cykaczy użyć tego tego co jest na seryjnych głośnikach, czy też kupić jakieś zwrotnice na All (jeśli tak to jakie)? I czy zostawić seryjne cykacze, czy też przy okazji rozbierania wymienić na inne (jakie?)?

- Te głośniki mają średnicę 165mm. Czy do ich montażu potrzebne są dystanse, czy też będą pasować "od razu". Pytam się bo nie chcę dwa razy demontować boczków... ;)

- Co sądzicie o Alpine X300? Bo planuję wkrótce wymienić radio na jakieś z USB i to ostatnio wpadło mi w oko... Budżet na radio : <500zł

MusZi

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 05 wrz 2008, 11:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MusZi »

Hmm jeśli chodzi o kondensator to nie bardzo będzie pasował. Druga sprawa jest taka że jeśli jeszcze nie montowałeś tych głośników to leć do sklepu gdzie je kupiłeś i albo dokup zwrotnice i cykacze albo wymień same te głośniki na zestaw. jednak z drugiej strony obawiam się że ktoś cie w balona załadował z tymi głośnikami bo nie spotkałem ich jeszcze jako same woofery :/ dystanse koniecznie musisz kupić bo nie zamontujesz inaczej poprawnie głośników(najlepiej kup z MDF'u i zabezpiecz je przed wilgocią lakierem albo czymś o podobnym działaniu). Jeśli chodzi o radio to szukaj może jakiegoś KENWOOD'a do 500zł bo dźwięk z nich popłynie dość precyzyjny ...

Na końcu powiem tobie tylko tyle że abyś zobaczył efekt nowych głośników itd to musisz wygłuszyć drzwi a skoro i tak będziesz rozbierał tapicerke to załatwisz to za jednym zamachem. Możesz użyć do tego jakiej kolwiek taśmy dekarskiej i efekt będzie już dość mocno słyszalny wewnątrz autka(koszt ok 70zł za pare drzwi)

Tosiak

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tosiak »

Głośniki dostałem, a nie kupiłem. Zwrotnice i cykacze zostały w innym aucie, które zostało sprzedane. Na All oferta samych zwrotnic jest dosyć nędzna.

Awatar użytkownika
bbartasswlkp

V.I.P.
Posty: 642
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:59
Imię: Bartosz
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: Z18XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#4

Nieprzeczytany post autor: bbartasswlkp »

Tosiak głosniki powinny napewno wejśc odrazu bo w asterkach jest niejce na głosnik przednie własnie 165mm, po co kupowac zwrotke i syki jak juz napewno seryjnie masz audio w astrze i polecałbym Tobie tylko poprostu wymienić basówki z przodu i jak kolega wyżej wspomniał wygłuszyc drzwi koszt to 45zł bo tyle kosztuje tasma dekarska w pierwszym lepszym sklepie budowlanym, syki w astrach sa dośc fajne i juz maja odpowiednie iecie wiec tylko pozostaje wymienic basówki i delektowac sie muza w aucie. Co do radia ja polecam JVC 821 masz bardzo ładna barwe dzwieku i spokojnie to radyjko bedzie współpracowac z helixami, radio do wyrwania uzywane za około 400zł nowe to koszt 750zl, jak byś chciałtakie radio oblukac zapraszam w piatek 7listopada na parking makro o 20 lub ostatnie pietro parkingu w plazie to obejrzysz sobie umnie to radyjko. pozdrawiam
Obrazek

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Ja bym sprzedał te głośniki. to był zestaw odseparowany czyli dobrane wszystkie podzespoły do siebie, ciężko będzie Ci dobrać do nich zwrotnice oraz tweetery żeby to dobrze zagrało
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ