rozdzielenie kondensatora na 2 wzmaki

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
mihas96

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 28 paź 2008, 14:59
Imię: Michał
Auto: Astra F
Silnik: x17dtl+
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: mihas96 »

a podłączał ktoś te kondy pod jakiś mostek albo byle jaki miernik pojemności bo jak dla mnie to ten 1farad to nawet za duże ściemnianie jak na allegrowe opisy...
[External Link Removed for Guests]

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Ja mam u siebie kondensator ;p co do mocy to z radia nie wyciągnie 60 watów na kanał, średnio max wychodzi 15 watów na kanał, co do wzmacniacz nie wyciągnie 600watów to się nie zgodzę. mój wzmacniacz wyciąga dokładnie 550 watów(mierzone wielokrotnie) z tym ,że wszystko zależy od głośnika, niektóre głośniki 500 watów biorą na start i ledwo co je słychać, a z kolei inne przy 500 watach chcą rozwalić auto. Co do kondensatorów to producenci często zawyżają ich pojemność, mój miał mieć 1,5 farada, zmierzyłem jego pojemność na uczelni (brak urządzeń w domu do pomiaru) i wyszło niecałe 1,2 farada
[External Link Removed for Guests]

mihas96

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 28 paź 2008, 14:59
Imię: Michał
Auto: Astra F
Silnik: x17dtl+
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: mihas96 »

czym mierzyłeś te 500wat? słyszałeś kiedyś 500wat rms w pokoju? bo ja nawet 200 nie mogę sobie wyobrazić w astrze-nie dość że huk jak byś ucho przystawił do samego kolanka od silnika to jeszcze co na to szyby? nie pękają? blacha nie wpada w rezonans? z czego zasilasz te 500wat bo ja sobie tego nie wyobrażam... - zmierz jaki ma pobór z instalacji ten wzmacniacz i napisz...

[ Dodano: 2008-11-11, 09:49 ]
sam osobiście słyszałem fabryczne nagłośnienie audi a4 2 wersja i z fabrycznym radiem nic mi więcej nie trzeba było z założę się że tam wszystkiej mocy muzycznej było max 100wat rms... jak dla mnie to ja mam słyszeć co chce a nie pół ulicy a ja mam się katować takim poziomem i mizerna jakością przy takiej mocy...
[External Link Removed for Guests]

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Wzmacniacz SLA 1500 Głośnik RE audio SE 12d2. moc była mierzona u mnie na uczelni (dzięki uprzejmości pana z fizyki) nie Obraź się ale mało Wiesz o car audio. Jak już pisałem moc nie zawsze przekłada się na głośność. Ja mam głośnik w skrzynce zamkniętej więc gra ciszej. Zresztą nie słucha się ciągle na full. Zapraszam do Rzeszowa to zaprezentuję jak gra moje nagłośnienie. Wzmacniacze posiadają przetwornice tak nawiasem mówiąc.

Tutaj Masz filmik gdzie gość wyciąga 2 kw na jednym aku, z tym , że to były zawody więc miał jeden aku na zapas + profesjonalny prostownik przeznaczony pod zawody, podczas kręcenia filmiku podłączony był 1 aku bez prostownika ;) i odsyłam na elektrodę po więcej wiedzy na temat rac audio , ja w tym siedzę ładne kilka lat więc nie Wmówisz mi , że się nie da wyciągnąć 500 watów na jednym standardowym aku ;)
[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2008-11-11, 10:38 ]
Nie porównuj głośników domowych z głośnikami samochodowymi. Głośniki domowe Masz zrobione z lekkich membran mniejszych cewek i mniejszych mocy. W domu jest inna akustyka niż w aucie i w domu moc przekłada się na wysokie średnie i niskie tony. Podłącz sobie głośnik średnio tonowy pod 30 watów odetnij dolne pasmo i daj na full, mogę się założyć że nie wysiedzisz nawet 20 sekund. I w aucie moce takie jak 500 watów nie idą na średnie lecz na niskie tony do zasilenia subwoofera ;)

Awatar użytkownika
bbartasswlkp

V.I.P.
Posty: 642
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:59
Imię: Bartosz
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: Z18XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#15

Nieprzeczytany post autor: bbartasswlkp »

MlodySZalony pisze: Tutaj Masz filmik gdzie gość wyciąga 2 kw na jednym aku, z tym , że to były zawody więc miał jeden aku na zapas + profesjonalny prostownik przeznaczony pod zawody, podczas kręcenia filmiku podłączony był 1 aku bez prostownika ;) i odsyłam na elektrodę po więcej wiedzy na temat rac audio , ja w tym siedzę ładne kilka lat więc nie Wmówisz mi , że się nie da wyciągnąć 500 watów na jednym standardowym aku ;)
[External Link Removed for Guests]
hiii a Tak sie pieknie składa ze tym włascicielem sprzetu byłem Ja jaki ten swiat mały :]
Zasilanie to był fabryczny aku 65Ah, kable zasilajace 2x25mm2 i to wsio jesli chodzi o zasilanie, aku był podłaczony pod prostownik w celu max naładowania, tak na codzień to tylko raz na miecha mozna było nieco podładowac aku. pozdrawiam maniaków car audio

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Ale z teorii mihas96 wynika , że nie miałeś nawet 500 watów :D
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ciekawi mnie czy ktos naprawde widzial prawdziwy wzmacniacz co ma 500 wat bo cos mi sie wydaje ze raczej nie. Ja widzialem 2x 300 i byla przetwornicza zaraz kolo akumulatora( Podpieta na kablach dlugosci 45 cm) i przetwarzala napiecie 12V na 60 i dopiero to szlo do wzmacniacza. 500 wat- ech pewnie na drutach telefonicznych spiete ale napis widniej ze pewnie i 2x albo 4x 500 wat. Rozrusznik jest mocy od 800 do 1200 wat a jak swiatla przygasaja podczas odpalania. Te kondki to dla amatorow sa i tych co to absolutnie nie maj pojecia o audio.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Wesoł dziwy widziałeś ten wzmacniacz , przetwornica na kablach zasilających?? to chyba był wzmacniacz domowy bo nigdy czegoś takiego nie spotkałem, Mówisz , że nikt nie widział wzmacniacza 500 watowego no to Cie muszę zmartwić, bo ja mam tak owy, na moim jest napisane 1200 watów;] a w rzeczywistości ma 450 i nie narzekam, przetwornice są umieszczone w wzmacniaczach w celu podwyższenia napięcia i co za tym idzie mocy, moje końcówki mocy pracują na 25 voltach ;] nie chce Cie urazić ale chyba Ty nie Masz pojęcia o car audio, kondensatory dają i to dużo , kondensator nadrabia sprawność prądową aku ponieważ najczęściej aku nie wyrabia z podaniem odpowiednich prądów przy szybkich bitach po prostu nie nadąża dlatego stosuję się kondensator który robi bufor prądu, przy uderzeniu basem występuję duży skok prądu , kondensator to "wygładza", jeśli jest zrobiony z dobrych komponentów to wystarczy (szybkość ładowania) jeśli nie to jest zbędny ponieważ nie zdąży się naładować co prowadzi do obciążenia aku zamiast kondensatora. Zapraszam do lektury na elektrodę w dziale car audio. Skoro ktoś twierdzi , że nie da się wyciągnąć 500 lub więcej watów z seryjnego aku , to w takim razie cała społeczność elektrody żyje w świecie mitów ;]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

sorry MlodySZalony, ale chyba jeszcze nie widziales wzmacniacza firmy krell. Domowy co prawda to sprzet ale 1kWata ma ale sa to koncowki dwie plus przedwzmacniacza a wiekosc samych koncowek to taka mala pufa. Widizales moze na allegro przetwornice co robi z 12V 230V? sprawdz jakie ma gabaryty taka co ma tak z 1000-1500 wat. Pomysl sam jakie zapotrzebowanie ma wzmacniacz jaka ma sprawosc. Ja troche sie znam na elektronice nie jeden wzmacznicz skonstruowalem, naprawilem tez sprzetu troszke i wiem co mowie. Zreszta zerknij na forum elektrody to sobie conieco poczytasz jak wyglada wzmaczniacza co ma kilka set wat.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Tak się składa , że jestem elektronikiem. nie wiedziałem tego wzmacniacza , w każdym razie budowa wzmacniacza samochodowego troszkę się różni od wzmacniacza domowego. Poza tym Chcesz Powiedzieć , że np wzmacniacz Orion ORION D5000 nie wyciągnie takich mocy Moc wyjściowa(RMS)
1x1000/4Ohm
1x1600/2Ohm
1x2500/1Ohm
PEAK(MAX) 5000W? dziwne bo to jest znana i szanowana firma, parametry nie są zawyżane no ale skoro Mówisz , że są przekłamania . Zgodze się z tym z tanimi wzmacniaczami ale jeśli moc mojego mierzył gość specjalnymi urządzeniami no to sory, skoro Wiesz lepiej to tak musi być. Nie będę się kłócił bo i tak nie przekonam, swoje odpowiedzi opieram na wieloletnim doświadczeniu związanym z car audio
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ