Astra Kombi - głośniki w tylnej klapie

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
PEPCIO

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 26 maja 2008, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Astra Kombi - głośniki w tylnej klapie

#1

Nieprzeczytany post autor: PEPCIO »

Witam . Moje pytanie tyczy się głośników w ,,tylnej klapie'' (wersja kombi), mam tam 16 cm głośniki fabryczne które w sumie grają świetnie, ale się nieco sypią i muszę je wymienić na inne, czy ktoś z Was ma w tym miejscu coś innego poza fabryką ? Jeśli tak to jakie głośniki i jak mu to gra? Tył pracuje u mnie tylko pod basem (w radiu mam na tył dany subwofer) i zależy mi na czystm miękkim basie ,,ala'' na fabrycznych głośnikach które potrafią nieźle zagrać. Wiem że potrzebne są dystanse , ale co tam włożyć ?? Mam jeszcze plan taki, aby te z przednich drzwi dać do tyłu bo wygląda mi na to że to są te same głośniki , a na przód mam już przygotowany zestaw JBL ze zwrotnicami jednak nie chce mi się przodu rozbierać , wieć może kupię jakieś ,,wofery'' idam na tył.

Pozdrawiam.

Usunięty użytkownik 5195

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Ja powiem tyle, że kiedyś próbowałem znaleźć dystanse do głośników na tył i baaaardzoooo w tym temacie ciężko, bo na przodzie zdaje się, że są wyższe niż z tyłu.

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: riko »

Więc u siebie w kombiaku dałem na tył głośniki blaupunkt z serii chyba gt-3 drożne-16cm.Super grają po wygłuszeniu klapy watoliną na ciasno upchniętą.Nie mogąc znależć płytkich głośniczków poprostu wyciąłem osłabienia plastikowe-te dziurkowane-i włożyłem głośniczki z zewnątrz.Na nie przyszła maskownica i jest ładnie...
Caravan do końca...

Awatar użytkownika
mikolaus

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2008, 13:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mikolaus »

ja tez mam pytanie w temacie tylnych" tylko z innej beczki.. mam heczbeka i zamontowalem glosniki w półce i ...nie grają jak trzeba. mialem je w poprzednim aucie podłączone bezposrednio do radia kablem z metra i bylo git.. tutaj chcialem wykozystac orginalne kable (na podczepke) i obcina calkiem niskie tony.
Ale do rzeczy.. pytanie w zasadzie dotyczy progów (plastiki) próbuję się do nich dobrac ale nie chce na sile.. poniszczyc.. Chce pociagnąc kabel pod wykładziną i za nic nie moge sie za to zabrac..
W jaki sposób zdjąc te plastiki? Czy są one na wcisk? .. na klej?? da sie to w ogóle?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-11-17, 13:17 ]
aha.. warto dorzucic chyba, ze to Astra 1 :P

[ Dodano: 2008-11-17, 13:17 ]
aha.. warto dorzucic chyba, ze to Astra 1 :P

Awatar użytkownika
SzczuR

Astro-maniak
Posty: 983
Rejestracja: 29 cze 2008, 17:39
Imię: Olaf
Auto: Astra f ,astra g
Silnik: 1.6
Rocznik: 1991
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice

#5

Nieprzeczytany post autor: SzczuR »

kolego jeśli ci chodzi o progi,to są one odkręcane.masz zaznaczone-takie wycięcie-to podnosisz do góry-srubokrętem płaskim-i tam masz śrubę na torxa
Fuck LPG

Awatar użytkownika
mikolaus

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2008, 13:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mikolaus »

aha. wyglądało mi to też na miejsce w którym moze być pod spodem element trzymający na wcisk.. teraz mam pewność. :) pozdrawiam

ODPOWIEDZ