problem z tapicerka

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Karol_88

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2008, 21:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

problem z tapicerka

#1

Nieprzeczytany post autor: Karol_88 »

Witam.
Zmieniłem ostatnio głosniki seryjne w Astrze F na zestaw Hertza DSK 165.Problem jest taki ze nie moge teraz otworzyc do konca szyb oraz nie moge przykrecic tapicerki od dołu do drzwi.Adaptery oczywiscie załozylem.Słyszałem ze sa takie obudowy montowane na tapicerke robione pod kazdy model auta i ze sa dostepne na allegro ale nie znalazłem nic takiego.
Spotkaliscie sie z takim czym albo macie inny pomysł??

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Najprawdopodobniej szyba zachacza Ci o głośnik. Masz zły dystans
[External Link Removed for Guests]

Karol_88

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2008, 21:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Karol_88 »

no niby dystans(ten adapter) mam dobry,kupiłem w norauto pod model Astry F.Głośnik jest kurde wiekszy,ma wiekszy magnes niz seryjny.

Solexx

Astro-maniak
Posty: 282
Rejestracja: 06 lut 2008, 1:40
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Solexx »

Kolego to dodnij sobie sam adapter z mdfu :D ja tak mam i nic niehaczy ;P
OPEL ASTRA KRÓLEM MIASTA :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Karol_88

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2008, 21:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Karol_88 »

Kurcze to by było rozwiazanie na to by dokrecic tapicerke,ale zostaje jeszcze magnes który mi blokuje szybe:/ tapicerka w sumie pół biedy bo rzeczywiscie moge przyciac adaptery lub rozwalic seryjne głosniki i uzyc tego plastiku ale zostaje jeszcze magnes od głośnika który blokuje szybe.
Dlatego pytam czy ktois widział takie dokładki,dobudówki cholera nie wiem jak to nazwac,obudowy na głośniki montowane na seryjna tapicerke aby zamontowac głosniki??

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Ale jak Dasz wyższe dystanse to z kolei może tapicerka wadzić,
[External Link Removed for Guests]

Karol_88

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2008, 21:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Karol_88 »

kurcze kolega mnie nie zrozumiał.Nie chce dac wyzszych adapterów tylko cos na tapicerke zeby w miejscu gdzie jest głosnik dokrecic do tapicerki taka obudowe na głosnik i było by gites.Słyszałem ze cos takiego jest.

[ Dodano: 2008-11-22, 23:20 ]
ooooooo znalazłem,panele drzwiowe pod głosniki tylko nie moge znalezc do astry :(
cos takiego,te sa do poldka:
[External Link Removed for Guests] ... _2_sz.html

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Raczej dziwne żeby coś takiego do astry było skoro ma wyprofilowane fabrycznie miejsce na głośnik, więc nie mam pojęcia jak niby taki dystans miałby wyglądać.

Jedyne co możesz zrobić to dać najgłębszy dystans z mdf do którego zamocujesz głośnik, dociąć delikatnie tapicerkę od wewnętrznej strony i ściąć przetłoczenia na maskownicach głośników (ta kratka zza której widać głośnik jak masz założoną tapicerkę, wówczas wszystko jest spasowane na styk, ale absolutnie nic nie wadzi. Nie jest to robota na 5 minut, wymaga odrobiny cierpliwości i kilku przymiarek. Po wszystkim pamiętaj jeszcze o tym żeby przymocować tapicerkę wszystkimi kołkami, tam gdzie się kiepsko trzymają lub są połamane musisz dać nowe żeby Ci tapicerka nie rezonowała.

A tak BTW to następnym razem przed zakupem głośników warto się dopytać o ich głębokość montażową, wówczas wiesz jakie dystanse są potrzebne i jakich problemów się spodziewać w momencie montażu.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: dikser »

ja mam podobnie z głosnikami :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Karol_88

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2008, 21:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Karol_88 »

Jadras dzieki za patenty a co do dokładnych informacji to przegladałem aukcje i opinie na temat tego zestawyu hertza i widziałem ze montuja je w astrach i ze sa sprzedawane na zwykłych dystansach mdf wiec nie spodziewałem sie takich kompilacji,ale generalnie moge uznac temat za zamkniety bo juz znalazłem wyjscie z sytuacji.

ODPOWIEDZ