Wygłuszenie drzwi przednich Astra G - Pytania?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
wrobel_19

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Wygłuszenie drzwi przednich Astra G - Pytania?

#1

Nieprzeczytany post autor: wrobel_19 »

Witam wszytskich!
Mam zamiar samodzielnie wygłuszyć drzwi przednie i tu pojawiają się moje pytania?
1. Co zrobić z czujnikami bocznych poduszek? wymontować je? co z nimi?
2 Czy te maty [External Link Removed for Guests] ... mocja.html beda dobre? Ponieważ słyszałem że jadne w zimie się kruszą a inne wciągają wilgoć!
3. Moje ostatnie pytanie dotyczy wymontowania tapicerki? najpierw wymontowac przyciski od luterek i szyb, a potem reszte rzumiem?
Robię to pierwszy raz stąd moje pytania.
Pozdrawiam oraz czekam na odp :mrgreen:

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Czujników od poduszek nie wymontowywuj ponieważ zrobią się błędy i nie będzie poduszek. pod tapicerką jest specjalna folia naklejona na drzwi, można ją odkleić ale trzeba ją s powrotem przykleić na taśmie 2 stronnej. Co do mat co Ci nie doradzę, ja u siebie wygłuszałem taśmą dekarską. Żeby ściągnąć tapicerkę to Musisz ściągnąć plastikową zaślepkę z "rączki" do zamykania drzwi, pod nią znajdują się chyba 4 śruby. Odłączasz wiązki z włączników do szyb i lusterek i ściągasz tapicerkę. Trzeba użyć troszkę siły ponieważ jest zamocowana na zaczepach. Jak już puszczą zaczepy to trzeba delikatnie podważyć do góry uszczelkę od szyby i stopniowo podciągać tapicerkę do góry ( w inny sposób się nie da ponieważ uszczelka jest przymocowana razem tapicerką do drzwi)
[External Link Removed for Guests]

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kita »

1 Czujniki od poduszek muszą zostać. Można je zakleić i nic się nie stanie
2 Jeśli mają to byc tanie amty tej firmy to proponował bym wziąść miękkie. Lepij dołożyć pare groszy i kupić bolla lub najlepiej dynamata. Oczywiście wszystkie miękkie
3 Najpier zdjemujesz trójkąt od cykaczy póżniej zaślepkę roczki od drzwi Odkręcasz 4 śruby i dwie od spodu tapicerki. Pożniej wyczepiasz z zaczepów takicerkę i natródniejszą rzeczą jest zdjęcie uszczelki która jest na tapicerce przy szybie.

Oto kilka zdjęć jak to jest u mnie zrobione.
Drzwi są wygłuszone 3 warstwami maty i jedna na tapicerce. Są to maty bolla miękkie oraz mata dekarska.

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Jeśli jeszcze nie będziesz czegoś wiedział to pytaj a jeśli pomogłem tobie to zaznacz przyswoim poscie że tobie pomogłem
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wrobel_19

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wrobel_19 »

Maty Dynamata raczej odpadaja bo to już wysoki próg cenowy, myśle o matach app [External Link Removed for Guests] ... sklep.html, albo te [External Link Removed for Guests] ... _w_wa.html. Raczej wybrał bym bolla. Co o nich myślicie? :D

[ Dodano: 2008-11-27, 09:47 ]
Zapomniałem zapytac KITA ile wykorzystałeś mat na jedne drzwi? :/

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kita »

Na wygłuszenie drzwi potrzebowałem 14 mat o wymiarach 50x50cm oraz jedna rolkę maty dekarskiej 15cmx10m.

Popraw linki do tych twoich mat bo nie działają
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wrobel_19

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wrobel_19 »

Wrzucam ponownie linki [External Link Removed for Guests] ... _w_wa.html
[External Link Removed for Guests] ... sklep.html

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kita »

Radze tobie kupic te pierwsze czyli boll. Oprócz tego że są tańsze bo kosztują 13zł za kawałek 50x50 (app kawałek 50x50 wychodzi 16zł) to są lepszej jakości niż APP. Ale to ty zdecydujesz które założyć.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ